Світова преса: Хвиля ризиків для нинішньої влади у Києві наростає

Прага – Європейські видання наводять думки експертів з приводу дводенного державного візиту Президента Януковича до Польщі, серед яких виділено зауваження про відсутність в декларації, підписаній Януковичем і його польським колегою Коморовським, визначення «стратегічної співпраці» між двома сусідніми країнами, а також те, що лише після відвідин 25 столиць інших країн Янукович нарешті прибув до Варшави, щоб спробувати реанімувати забуту на довгий час активну співпрацю з Польщею. Низка відомих міжнародних експертів наголошують, що хвиля ризиків для нинішньої влади у Києві наростає і це відбувається на тлі ускладнення стосунків із Росією та ЄС і посилення політичного та соціального напруження в середині України.

 

Польська «Ґазета Виборча» називає державний візит Президента Януковича до Польщі «реактивацією», тобто спробою після року паузи у стосунках між двома країнами знову набрати темпи у співпраці між Києвом та Варшавою. Янукович, як пише польське видання, знову змушений був повертатися до військової співпраці між Польщею та Україною, закликати польських колег до підтримки західного, реверсного, напрямку роботи нафтогону «Одеса – Броди», не кажучи вже про тіснішу співпрацю в організації проведення Євро-2012.

Хоча публічно Президент України і намагався у Варшаві відкидати критику про відступ його влади від демократії і переслідування опозиції, все ж, як інформує «Ґазета Виборча», «за зачиненими дверима польська сторона наголосила на тому, що критика за відступ Києва від демократії, переслідування опозиції та незалежної преси в Україні ускладнює Варшаві лобіювання українських інтересів у ЄС».

Газета також додала, що «зроблено це було польською стороною таким чином, щоб українська сторона не винесла враження, що її ніби-то повчають».

 

Відомий західний експерт з українських проблем Річард Балмфорт стверджує на сторінках аналітичного відділення агенції «Ройтерс», що головні політичні ризики України, як в середині держави, так і у зовнішній політиці, наростають. Цей автор має на увазі «ознаки невпевненості Києва щодо його зобов’язань стосовно економічних реформ, і МВФ тепер прискіпливіше вивчає ці зобов’язання на кшталт тієї ж пенсійної реформи, перш ніж зробити наступний крок із виділення Україні чергового траншу з 15-мільярдного кредиту в сумі понад півтора мільярда доларів».

Гальмування з виконанням зобов’язань перед МВФ співпадає з наростанням політичного напруження внаслідок спроб влади Януковича переслідувати колишнього Прем’єр-міністра, одного з лідерів опозиції Юлію Тимошенко, зауважує західний аналітик.

Балмфорт також вважає, що труднощі з економічними реформами пов’язані з побоюванням влади у Києві перед наростанням масштабів соціальних протестів, як, наприклад, виступи десятків тисяч малих і середніх підприємців у Києві проти неефективного і дискримінаційного проекту Податкового кодексу.

У зв’язку з тим, що після візиту російського прем’єра Путіна до Києва у жовтні 2010 року загальмувалися газові переговори з Москвою, західний експерт із «Ройтерс» не виключає нове наростання напруження з газовими платежами Києва Росії та посилення тиску Москви на Україну стосовно злиття газових активів. Річард Балмфорт також наголошує, що в Києві так і не змогли переконати міжнародних інвесторів у покращенні інвестиційного клімату в Україні, про що свідчить скандал із тиском Генпрокуратури на міжнародних власників «Арчелор Міттал» у Кривому Розі та непрозорі ігри довкола приватизації «Укртелекому».

Балмфорт дивується, що в Києві не розуміють, як, завдяки тиску на неї, процвітає Юлія Тимошенко – «популіст, емоційний промовець, який може вивести на вулиці тисячі людей». У цьому аналізі також наголошено, що влада Януковича за рік свого існування не досягла якихось значних успіхів у європейській інтеграції, хоча вона ніби-то є одним з головних пріоритетів української влади. Все це породжує все більшу критику уряду Януковича з боку США та ЄС, як зауважує цей міжнародний експерт напередодні річниці обрання Віктора Януковича Президентом України.

 

Московська «Нєзавісімая газета» наводить думки низки експертів, які не виключають можливості зриву Києвом дуже вигідного 3-мільярдного контракту на постачання військової техніки і озброєнь Іраку. У матеріалі наводяться факти недолугості українських військових фахівців та організаторів із «Укрспецекспорту», їхньої ймовірної корумпованості, а також підозри експертів з приводу того, що конкуренти України у постачанні зброї, насамперед Росія, не втрачають сподівань і тут завдати удару по іміджу нового українського державного концерну «Укроборонпром», щойно створеного Президентом Януковичем.

Радіо Свобода


06.02.2011 582 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

397
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

855
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1858
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3382
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2307 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4521

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

676

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

595

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

572

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

605
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10222
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1062
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5089
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

858
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2656
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1083
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34313 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

510
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

571
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

911 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1140