Світова преса: Хвиля ризиків для нинішньої влади у Києві наростає

Прага – Європейські видання наводять думки експертів з приводу дводенного державного візиту Президента Януковича до Польщі, серед яких виділено зауваження про відсутність в декларації, підписаній Януковичем і його польським колегою Коморовським, визначення «стратегічної співпраці» між двома сусідніми країнами, а також те, що лише після відвідин 25 столиць інших країн Янукович нарешті прибув до Варшави, щоб спробувати реанімувати забуту на довгий час активну співпрацю з Польщею. Низка відомих міжнародних експертів наголошують, що хвиля ризиків для нинішньої влади у Києві наростає і це відбувається на тлі ускладнення стосунків із Росією та ЄС і посилення політичного та соціального напруження в середині України.

 

Польська «Ґазета Виборча» називає державний візит Президента Януковича до Польщі «реактивацією», тобто спробою після року паузи у стосунках між двома країнами знову набрати темпи у співпраці між Києвом та Варшавою. Янукович, як пише польське видання, знову змушений був повертатися до військової співпраці між Польщею та Україною, закликати польських колег до підтримки західного, реверсного, напрямку роботи нафтогону «Одеса – Броди», не кажучи вже про тіснішу співпрацю в організації проведення Євро-2012.

Хоча публічно Президент України і намагався у Варшаві відкидати критику про відступ його влади від демократії і переслідування опозиції, все ж, як інформує «Ґазета Виборча», «за зачиненими дверима польська сторона наголосила на тому, що критика за відступ Києва від демократії, переслідування опозиції та незалежної преси в Україні ускладнює Варшаві лобіювання українських інтересів у ЄС».

Газета також додала, що «зроблено це було польською стороною таким чином, щоб українська сторона не винесла враження, що її ніби-то повчають».

 

Відомий західний експерт з українських проблем Річард Балмфорт стверджує на сторінках аналітичного відділення агенції «Ройтерс», що головні політичні ризики України, як в середині держави, так і у зовнішній політиці, наростають. Цей автор має на увазі «ознаки невпевненості Києва щодо його зобов’язань стосовно економічних реформ, і МВФ тепер прискіпливіше вивчає ці зобов’язання на кшталт тієї ж пенсійної реформи, перш ніж зробити наступний крок із виділення Україні чергового траншу з 15-мільярдного кредиту в сумі понад півтора мільярда доларів».

Гальмування з виконанням зобов’язань перед МВФ співпадає з наростанням політичного напруження внаслідок спроб влади Януковича переслідувати колишнього Прем’єр-міністра, одного з лідерів опозиції Юлію Тимошенко, зауважує західний аналітик.

Балмфорт також вважає, що труднощі з економічними реформами пов’язані з побоюванням влади у Києві перед наростанням масштабів соціальних протестів, як, наприклад, виступи десятків тисяч малих і середніх підприємців у Києві проти неефективного і дискримінаційного проекту Податкового кодексу.

У зв’язку з тим, що після візиту російського прем’єра Путіна до Києва у жовтні 2010 року загальмувалися газові переговори з Москвою, західний експерт із «Ройтерс» не виключає нове наростання напруження з газовими платежами Києва Росії та посилення тиску Москви на Україну стосовно злиття газових активів. Річард Балмфорт також наголошує, що в Києві так і не змогли переконати міжнародних інвесторів у покращенні інвестиційного клімату в Україні, про що свідчить скандал із тиском Генпрокуратури на міжнародних власників «Арчелор Міттал» у Кривому Розі та непрозорі ігри довкола приватизації «Укртелекому».

Балмфорт дивується, що в Києві не розуміють, як, завдяки тиску на неї, процвітає Юлія Тимошенко – «популіст, емоційний промовець, який може вивести на вулиці тисячі людей». У цьому аналізі також наголошено, що влада Януковича за рік свого існування не досягла якихось значних успіхів у європейській інтеграції, хоча вона ніби-то є одним з головних пріоритетів української влади. Все це породжує все більшу критику уряду Януковича з боку США та ЄС, як зауважує цей міжнародний експерт напередодні річниці обрання Віктора Януковича Президентом України.

 

Московська «Нєзавісімая газета» наводить думки низки експертів, які не виключають можливості зриву Києвом дуже вигідного 3-мільярдного контракту на постачання військової техніки і озброєнь Іраку. У матеріалі наводяться факти недолугості українських військових фахівців та організаторів із «Укрспецекспорту», їхньої ймовірної корумпованості, а також підозри експертів з приводу того, що конкуренти України у постачанні зброї, насамперед Росія, не втрачають сподівань і тут завдати удару по іміджу нового українського державного концерну «Укроборонпром», щойно створеного Президентом Януковичем.

Радіо Свобода


06.02.2011 503 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1905
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1833
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5391 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

703

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

949

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

984
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1734
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3650
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10221
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26100
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

55
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1252
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1054