Світ напередодні глобальної кризи

 

 
Поки ринки намагаються прийти в себе від потрясінь минулого тижня, найбільші авторитети в світі економіки та фінансів дають прогнози один похмуріший за інший. Звичайно, фактичну заборону на операції з цінними паперами в ряді країн Європи, підретушована в потрібному напрямку статистика із США і Китаю, а також заява ФРС про незмінність облікової ставки змогли збити перший напад паніки на фондових і валютних біржах світу, але не усунули її причин. Так бочка масла, вилита з корабля під час шторму, на якийсь час може створювати навколо нього зону спокою, але коли ця тонка плівка знову розривається, хвилі почнуть розхитувати судно з потрійною силою.



Відомий вчений-економіст, професор Нью-Йоркського університету Норіель Рубіні, що передбачив кризу 2008 року, попереджає: "До минулого року політики могли діставати нових "кроликів з капелюха" у вигляді активів для відновлення економіки, нульові ключові ставки, кредитні пом'якшення, фінансове стимулювання, надання ліквідності на суму в трильйони доларів і порятунок банків та фінансових установ - все було випробувано Більше таких "кроликів" немає"…



Президент Світового банку Роберт Зеллік був налаштований ще песимістичніше. Виступаючи на щорічному обіді Азіатського співтовариства в Сіднеї, він заявив, що світ знаходиться на порозі нового і зовсім іншого шторму, ніж фінансова криза 2008 року, оскільки сьогодні глобальна економіка "розхитана до неможливості", а до того ж "втрачена впевненість в економічній політиці деяких ключових країн", маючи на увазі перш за все США. Зате "на перший план виступає Китай".



Як кажуть, "sapienti sat" - "розумному достатньо". Дуже схоже на те, що глобальна фінансова еліта готова вже у відкриту "зливати" США і долар. Зрозуміло, робити вона це буде так, щоб мінімізувати власні ризики і збільшити прибутки.



І коли один з операторів цієї еліти, а саме Джордж Сорос, що вклав в євро гігантські активи, критикує канцлера ФРН Ангелу Меркель за рішення, що знижують курс євровалюти, мотиви його критики більш ніж зрозумілі.



Коли Уоррен Баффет після дострокової сплати податків за 2011/12 рік закликає американський уряд підвищити податки на багатих, оскільки йому соромно віддавати державі тільки 17% своїх доходів в той час, як "звичайні" американці віддають від 33% до 41%, - це теж більш ніж зрозуміло. Володар 50 млрд. дол. може дозволити собі розлучитися з набагато більшою сумою, ніж 7 млн. дол щорічно. Зате яке паблісіті! Результат гарантований, кращий за будь-яку рекламну кампанію. Адже Баффет теж давно "злив" свої долари, а тому не хоче звинувачень в "антипатріотизмі".



Але все це - суєта суєт. А суть полягає, мабуть, зовсім в іншому - всі раптом побачили, що "через кризу" неминуче доведеться пройти: іншої дороги просто немає. Вона трапиться раніше чи пізніше на кілька місяців, а можливо, навіть і років, - але станеться обов'язково. Вона понесе за собою "дуті" активи - більше або менше на кілька трильйонів або навіть десятків трильйонів доларів, але "врятувати все" не вдасться. Тобто, "друга хвиля" глобальної фінансово-економічної кризи, реальність якої на початку року заперечували багато аналітиків, вже увійшла в режим самореалізації, і спроби урядів зупинити її новими вливаннями грошової маси нагадують спроби гасити пожежу гасом.



"Кризова пила" біржових курсів в режимі "різке падіння - частковий відскік вверх", в принципі, може працювати досить довго (тут завжди на пам'ять приходять часи Великої Депресії), але в нинішній ситуації, швидше за все, для неї буде відпущено не більше року- двох, а то й кількох місяців. Все-таки сьогодні світова економіка працює куди більш щільно і швидко, ніж 80 з невеликим років тому.



Запасатися реальними активами, на зразок "фабрик, заводів, газет, пароплавів", за великим рахунком, вже пізно. З тушонкою, борошном, милом, сіллю і сірниками, напевно, ще можна встигнути і навіть не дуже поспішати при цьому. Золото вже пробиває планку в 1800 доларів за тройську унцію (у середині січня було "всього лише" 1300, а напередодні кризи 2008 року - близько 900).



Цілком можливо, що найближчим часом відбудуться нові і вельми відчутні потрясіння - насамперед тому, що досить значна і впливова нині частина американської "еліти" теж буде "злита" разом з США і доларом, а подібна перспектива цю частину абсолютно не влаштовує. І в неї, поза всяким сумнівом, вистачить здібностей і сил так "замутити воду" і усередині США, і за їх межами, щоб в цій мутній воді виловити потрібну рибу. Або хоча б спробувати зробити це. Тому що альтернатива, вибачте, більш ніж сумна: повна втрата влади і власності.



Питання про те, зачепить чи ні Україну прийдешня криза, навіть не варто задавати - ще й як зачепить! Адже в умовах падіння світового виробництва і споживання наші металургія, хімія та інші сировинні товари впадуть в ціні не на відсотки, а в рази. Власне виробництво в основному зруйновано і закрито як "нерентабельне", тому ні заробити буде ні на чому, ні купити нічого.



Вибори? Забудьте!

 

Пенсії, соціальний захист? Не смішіть…

 

 

http://nctv.in.ua/


18.08.2011 1642 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19536
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1642
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

491
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739