Сьогодні в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі в межах впровадження україно - швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» на обласній конференції лікарів акушерів-гінекологів відбулася презентація навчального посібника "Ефективний антенатальний догляд".
Конференція була присвячена ознайомленню з сучасними технологіями допологового догляду, узагальненими у посібнику і пройшла під гаслом - «Постійне навчання лікаря – принципово важливий чинник покращення медичної допомоги».
Посібник створено завдяки спільній фінансовій підтримці Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та Агентства США з міжнародного розвитку і надруковано завдяки фінансовій підтримці Швейцарської агенції розвитку та співробітництва для безкоштовного розповсюдження насамперед у партнерських регіонах Програми, а також серед усіх медичних університетів країни.
Серед учасників заходу були присутні заступник начальника головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Зоя Ціхонь, керівник офісу з впровадження україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» Наталія Рябцева, клінічний консультант Програми, співавтор навчального посібника «Ефективний антенатальний догляд» Артем Чернов, пише Бріз.
Завдяки інформаційним інструментам, що також впроваджуються вищезгаданою Програмою в області, захід транслювався он-лайн у найвіддаленіші медичні заклади Прикарпаття.
Довідково: Українсько-Швейцарська програма «Здоров’я матері та дитини» - це довготривала Україно-Швейцарська співпраця, спрямована на реформування і модернізацію медичних послуг для покращення здоров’я матерів і дітей, розпочалася ще у 1997 р.
За цей період було реалізовано багато успішних ініціатив спільно з Міністерством охорони здоров’я України, партнерами з Рівненської, Донецької, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим.
Діяльність Програми зосереджена на допомозі вагітним жінкам і немовлятам 1-го року життя та ґрунтується на міжнародному підході «безпечна вагітність та пологи». Діяльність Програми спрямована на децентралізацію та покращення якості надання перинатальної допомоги, впровадження сучасних підходів до надання послуг і організації системи охорони здоров’я, покращення управлінського потенціалу, використання інформаційно-комунікаційних технологій.
У попередній фазі (2008 – 2010 рр.) Програма співпрацювала з 8 обласними та 22 районними медичними закладами у 4 регіонах України (Волинська, Івано-Франківська, Вінницька області та АР Крим).
Мета чинної фази впровадження Україно-швейцарська програма «Здоров’я матері та дитини» (травень 2011 – квітень 2015) - поширити досвід, напрацювання і досягнення попереднього періоду на всі райони 4 партнерських регіонів.
Читайте також:
Рік тому в Івано-Франківську вперше у Західній Україні почали офіційно народжувати у воді