Сувеніри смерті: що не варто привозити з собою з турпоїздок

 

/data/blog/114434/05745b8f7885d242b45f76ede3c5ecf8.jpg

 

Ми поговорили з відомим мандрівником Тимофієм Баженовим, та учасниками "Битви екстрасенсів" і культурологами. Вони розповіли, які сувеніри можна привозити додому з подорожей, а про які краще відразу забути...

 

Гаяне Мелконян, адвокат, придбала в сувенірному магазині Єревана мініатюрний хачкар (кам'яну вірменську святиню у формі стели з нанесеними на неї різьбленими хрестами). Жінка привезла декоративну святиню додому в Москву, навіть не підозрюючи, що може таїти в собі самобутній сувенір.



Ефект, як кажуть, не змусив себе довго чекати. Почалося все відносно нешкідливо: Гаяне захворіла — звичайний кашель, невисока температура, запаморочення. Членам її сім'ї також стало нездоровиться. Однак ніхто й подумати не міг, що святиня, хоч і декоративна, може якимось містичним чином впливати на самопочуття своїх володарів. Потім сніжний ком нещасть ставав тільки більше, а шкода, яку він наносив, вражав уяву.



хачкар

Через місяць син Гаяне — Ашот, молодий чоловік без шкідливих звичок, практикуючий юрист, — вставши вночі попити води, звалився замертво від серцевого нападу. Швидка приїхала досить швидко, але забрати хлопця не змогли. Після ще трьох місяців при загадкових обставинах помер улюблений дядько Гаяне, Армен. Жінка була у розпачі, так як раціонального пояснення того, що відбувається знайти просто не могла. Будучи людиною віруючою, вона звернулася до священиків. Вичерпної відповіді від духівників Гаяне не отримала. Їй нічого не залишалося, крім як зазирнути по той бік, — вона зателефонувала екстрасенсу.

Спеціаліст по надприродному, вислухавши трагічну історію багатостраждальної вірменської жінки, практично відразу встановив причину — той самий хачкар, куплений в сувенірній крамниці. Екстрасенс сказала, що купити хрест-камінь — все одно що принести з кладовища в будинок могильний хрест або траурний вінок. За її словами, такі речі володіють сильною енергетикою світу мертвих і є своєрідним порталом в інший світ — звідси і всі біди. За порадою медіума Гаяне викинула злощасний сувенір. Через кілька днів все налагодилося. Однак родичів було вже не повернути.



— Хачкар — унікальна річ, яка несе в собі цінності християнської Вірменії. Сувеніри не призначені для релігійного процесу. Вони не зберігають жодних "таїнств" — це чиста символіка. І говорити, що якась "езотерика символу" може принести неприємності, — це легковажність. Те ж саме, що купити статуетку дракона в Китаї і сказати, що він якось вплинув на вашу долю. Будь-який предмет має якусь енергетику і може якось вплинути на життя людини. Я особисто в це не вірю, але якщо це і є, то довести "до смерті" це не може, — заявив Вартан Мушегян, президент Спілки діаспор.


новини україни

Ми вирішили з'ясувати, наскільки загрозливим може бути придбання сувенірів, значення і істинний сенс яких нам невідомі. Ми поговорили з відомим мандрівником, автором і ведучим програм "Дикий світ", "Казки Баженова" і "Рейтинг Баженова" Тимофієм Баженовим.

— Чого не варто привозити з подорожей? Я абсолютно не забобонний і вважаю, що предмети не можуть бути причиною справжніх проблем. Це просто співпадіння. Головне — не привозити засушених ссавців: всередині їх трупів може бути якась азіатська хвороба. Також везти фрукти не варто: це і закон порушує, і може погано позначитися на організмі. І ще ні в якому разі тварин не можна привозити екзотичних: вони, швидше за все, помруть, — відповідально заявив Тимофій.

Зрозуміло, що популярний мандрівник мислить матеріально і ніякі східні артефакти, африканські маски, хрести не здаються йому речами, здатними вплинути на перебіг життя. "Я так думаю, тому що я досить освічена людина, до того ж віруючий, і мої переконання забороняють мені робити такі припущення. До містики ставлюся скептично. Всім відомо, що я веду своєрідний спосіб життя, і якщо законодавство не порушувати, то можна привозити все, що душі завгодно".

Зараз Тимофій збирається в Камбоджу, потім в Лаос і В'єтнам, однак привозити собі нічого не планує, бо, за його словами, у нього вдома вже нікуди ставити сувеніри.



новости украины

Для повноти картини ми звернулися до Майстра Гахану, представнику Спільноти африканських чаклунів вуду, який займається практикою вже більше 30 років, з них в африканській традиції — 20 років. Майстер відразу попередив любителів подорожей в землі маврів, що одна з найбільш небезпечних речей — старі маски, на яких видно, що вони використовувалася раніше: "Ви можете помітити бурі плями від крові, якісь липкі залишки, потертості. Навіть якщо маску мили, сліди її участі в обрядах будуть помітні". Також Майстер Гахану сказав, що на африканських сувенірних базарах повно красивих підробок, і коли видно, що маска тільки що вирізана, — її можна брати.

Представник африканських чаклунів розповів нам, що дійсно бували випадки, коли привезені сувеніри були причиною не тільки нещасть, але і летального результату.

Особливо чаклун закликає побоюватися масок у вигляді обличчя людини, истыканного цвяхами: "Це атакуючі маски, вони красиві, моторошні та заряджені вони на зло. Як правило, їх купують люди для приватних колекцій, так як вони недешеві. У таких випадках помирає зазвичай не власник, а члени його сім'ї, найчастіше діти. Поки батьки на роботі, дитина грає з маскою. А енергію тіла легко пошкодити. І навіть якщо маску потім викинути, страждання людини не припиняться".

— Є якісь кам'яні хрести, які вдома не можна тримати, максимум — у віддаленому куточку саду. У них духи, прив'язані до природи або до роду померлого. Те ж саме, що принести хрест з могили для псевдоритуальных практик, — буквально відкрити двері на цвинтар у власному будинку, — підсумував Майстер Гахан.

останні новини


А ось екстрасенс Дарина Миронова, наприклад, закликає мандрівників побоюватися дзеркал і холодної зброї: "Дзеркала володіють пам'яттю. Вони відображають так звані тонкі поля. Якщо старовинне дзеркало, то і пам'ятає воно більше і тим таємничим його спогади". Іншими словами, екстрасенс говорить про те, що трагічні події, що відбулися в чиємусь житті, можуть бути спроектовані і на ваше.

Кожна зброя, на думку Дарини, має сакральний енергетичний зміст, і зазвичай такі сувеніри ведуть до руйнування долі людини. А різні клинки або єгипетські тарілки можуть призвести до фінансового краху.

— Часто в предметі замкнені душа. Повісивши амулет, наприклад, в спальні, можна зруйнувати сім'ю або просто захворіти.

Фахівець в області аномальних явищ почистить предмет, якщо ви не впевнені в його походженні, але вже дуже хочете привезти його додому: "Краще чистити за допомогою води, солі або вогню. Взяти банку і засипати на три дні морською сіллю, потім покласти на сонячне світло. А якщо предмет великий, його можна окурити ладаном, миррою або сандалом — енергією вогню і повітря".

Дарина розповіла про зовсім недавній випадок з її практики, коли молода сім'я повернулася з подорожі до Єгипту з маскою Нефертіті. Через деякий час чоловік став "ходити на ліво", і подружжя розійшлося в страшному скандалі. Пізніше з'ясувалося, що це була не Нефертіті, а богиня руйнування Міктлансіуатль. І маска виявилася не з Єгипту, а з Мексики.

Також екстрасенс розвіяла міф про те, що різного роду історичні монети приносять удачу. Навпаки, за словами медіума, монети можуть стати причиною злиднів, і куди краще привозити з подорожей "всяких жаб або жуків-скарабеїв".



маска вуду

Однак Ігор Григорович Яковенко, що входить до складу Наукової ради, культуролог, філософ і письменник, дотримується зовсім іншої думки про придбання сувенірів:

— Не варто привозити тим, хто в це вірить. Так, є речі, які наука пояснити не може. Містика, замовляння, прокляття — у всього цього немає раціонального пояснення. Я чув, що бували незвичайні випадки, пов'язані з придбанням сувенірів. Тому думати все-таки варто перед тим, як брати і щось везти собі додому, — сказав фахівець.

Іншими словами, на світі безліч явищ, пояснити природу яких буває складно, а часто і просто неможливо. Іноді першопричиною невдач або нещасть може бути банальний збіг обставин, а іноді щось більше. Вірити чи не вірити — завжди вирішувати вам, проте краще бути попередженим. Адже попереджений — значить, озброєний.

 

24 інфо


25.08.2016 5957 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

379
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1429
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2623 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3654
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3017
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2161

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

638

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

483

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1648

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1812
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

306
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

521
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

819
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5002
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

369
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

898
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10140
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

526
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

260
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

279
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

385
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

413