Сувеніри смерті: що не варто привозити з собою з турпоїздок

 

/data/blog/114434/05745b8f7885d242b45f76ede3c5ecf8.jpg

 

Ми поговорили з відомим мандрівником Тимофієм Баженовим, та учасниками "Битви екстрасенсів" і культурологами. Вони розповіли, які сувеніри можна привозити додому з подорожей, а про які краще відразу забути...

 

Гаяне Мелконян, адвокат, придбала в сувенірному магазині Єревана мініатюрний хачкар (кам'яну вірменську святиню у формі стели з нанесеними на неї різьбленими хрестами). Жінка привезла декоративну святиню додому в Москву, навіть не підозрюючи, що може таїти в собі самобутній сувенір.



Ефект, як кажуть, не змусив себе довго чекати. Почалося все відносно нешкідливо: Гаяне захворіла — звичайний кашель, невисока температура, запаморочення. Членам її сім'ї також стало нездоровиться. Однак ніхто й подумати не міг, що святиня, хоч і декоративна, може якимось містичним чином впливати на самопочуття своїх володарів. Потім сніжний ком нещасть ставав тільки більше, а шкода, яку він наносив, вражав уяву.



хачкар

Через місяць син Гаяне — Ашот, молодий чоловік без шкідливих звичок, практикуючий юрист, — вставши вночі попити води, звалився замертво від серцевого нападу. Швидка приїхала досить швидко, але забрати хлопця не змогли. Після ще трьох місяців при загадкових обставинах помер улюблений дядько Гаяне, Армен. Жінка була у розпачі, так як раціонального пояснення того, що відбувається знайти просто не могла. Будучи людиною віруючою, вона звернулася до священиків. Вичерпної відповіді від духівників Гаяне не отримала. Їй нічого не залишалося, крім як зазирнути по той бік, — вона зателефонувала екстрасенсу.

Спеціаліст по надприродному, вислухавши трагічну історію багатостраждальної вірменської жінки, практично відразу встановив причину — той самий хачкар, куплений в сувенірній крамниці. Екстрасенс сказала, що купити хрест-камінь — все одно що принести з кладовища в будинок могильний хрест або траурний вінок. За її словами, такі речі володіють сильною енергетикою світу мертвих і є своєрідним порталом в інший світ — звідси і всі біди. За порадою медіума Гаяне викинула злощасний сувенір. Через кілька днів все налагодилося. Однак родичів було вже не повернути.



— Хачкар — унікальна річ, яка несе в собі цінності християнської Вірменії. Сувеніри не призначені для релігійного процесу. Вони не зберігають жодних "таїнств" — це чиста символіка. І говорити, що якась "езотерика символу" може принести неприємності, — це легковажність. Те ж саме, що купити статуетку дракона в Китаї і сказати, що він якось вплинув на вашу долю. Будь-який предмет має якусь енергетику і може якось вплинути на життя людини. Я особисто в це не вірю, але якщо це і є, то довести "до смерті" це не може, — заявив Вартан Мушегян, президент Спілки діаспор.


новини україни

Ми вирішили з'ясувати, наскільки загрозливим може бути придбання сувенірів, значення і істинний сенс яких нам невідомі. Ми поговорили з відомим мандрівником, автором і ведучим програм "Дикий світ", "Казки Баженова" і "Рейтинг Баженова" Тимофієм Баженовим.

— Чого не варто привозити з подорожей? Я абсолютно не забобонний і вважаю, що предмети не можуть бути причиною справжніх проблем. Це просто співпадіння. Головне — не привозити засушених ссавців: всередині їх трупів може бути якась азіатська хвороба. Також везти фрукти не варто: це і закон порушує, і може погано позначитися на організмі. І ще ні в якому разі тварин не можна привозити екзотичних: вони, швидше за все, помруть, — відповідально заявив Тимофій.

Зрозуміло, що популярний мандрівник мислить матеріально і ніякі східні артефакти, африканські маски, хрести не здаються йому речами, здатними вплинути на перебіг життя. "Я так думаю, тому що я досить освічена людина, до того ж віруючий, і мої переконання забороняють мені робити такі припущення. До містики ставлюся скептично. Всім відомо, що я веду своєрідний спосіб життя, і якщо законодавство не порушувати, то можна привозити все, що душі завгодно".

Зараз Тимофій збирається в Камбоджу, потім в Лаос і В'єтнам, однак привозити собі нічого не планує, бо, за його словами, у нього вдома вже нікуди ставити сувеніри.



новости украины

Для повноти картини ми звернулися до Майстра Гахану, представнику Спільноти африканських чаклунів вуду, який займається практикою вже більше 30 років, з них в африканській традиції — 20 років. Майстер відразу попередив любителів подорожей в землі маврів, що одна з найбільш небезпечних речей — старі маски, на яких видно, що вони використовувалася раніше: "Ви можете помітити бурі плями від крові, якісь липкі залишки, потертості. Навіть якщо маску мили, сліди її участі в обрядах будуть помітні". Також Майстер Гахану сказав, що на африканських сувенірних базарах повно красивих підробок, і коли видно, що маска тільки що вирізана, — її можна брати.

Представник африканських чаклунів розповів нам, що дійсно бували випадки, коли привезені сувеніри були причиною не тільки нещасть, але і летального результату.

Особливо чаклун закликає побоюватися масок у вигляді обличчя людини, истыканного цвяхами: "Це атакуючі маски, вони красиві, моторошні та заряджені вони на зло. Як правило, їх купують люди для приватних колекцій, так як вони недешеві. У таких випадках помирає зазвичай не власник, а члени його сім'ї, найчастіше діти. Поки батьки на роботі, дитина грає з маскою. А енергію тіла легко пошкодити. І навіть якщо маску потім викинути, страждання людини не припиняться".

— Є якісь кам'яні хрести, які вдома не можна тримати, максимум — у віддаленому куточку саду. У них духи, прив'язані до природи або до роду померлого. Те ж саме, що принести хрест з могили для псевдоритуальных практик, — буквально відкрити двері на цвинтар у власному будинку, — підсумував Майстер Гахан.

останні новини


А ось екстрасенс Дарина Миронова, наприклад, закликає мандрівників побоюватися дзеркал і холодної зброї: "Дзеркала володіють пам'яттю. Вони відображають так звані тонкі поля. Якщо старовинне дзеркало, то і пам'ятає воно більше і тим таємничим його спогади". Іншими словами, екстрасенс говорить про те, що трагічні події, що відбулися в чиємусь житті, можуть бути спроектовані і на ваше.

Кожна зброя, на думку Дарини, має сакральний енергетичний зміст, і зазвичай такі сувеніри ведуть до руйнування долі людини. А різні клинки або єгипетські тарілки можуть призвести до фінансового краху.

— Часто в предметі замкнені душа. Повісивши амулет, наприклад, в спальні, можна зруйнувати сім'ю або просто захворіти.

Фахівець в області аномальних явищ почистить предмет, якщо ви не впевнені в його походженні, але вже дуже хочете привезти його додому: "Краще чистити за допомогою води, солі або вогню. Взяти банку і засипати на три дні морською сіллю, потім покласти на сонячне світло. А якщо предмет великий, його можна окурити ладаном, миррою або сандалом — енергією вогню і повітря".

Дарина розповіла про зовсім недавній випадок з її практики, коли молода сім'я повернулася з подорожі до Єгипту з маскою Нефертіті. Через деякий час чоловік став "ходити на ліво", і подружжя розійшлося в страшному скандалі. Пізніше з'ясувалося, що це була не Нефертіті, а богиня руйнування Міктлансіуатль. І маска виявилася не з Єгипту, а з Мексики.

Також екстрасенс розвіяла міф про те, що різного роду історичні монети приносять удачу. Навпаки, за словами медіума, монети можуть стати причиною злиднів, і куди краще привозити з подорожей "всяких жаб або жуків-скарабеїв".



маска вуду

Однак Ігор Григорович Яковенко, що входить до складу Наукової ради, культуролог, філософ і письменник, дотримується зовсім іншої думки про придбання сувенірів:

— Не варто привозити тим, хто в це вірить. Так, є речі, які наука пояснити не може. Містика, замовляння, прокляття — у всього цього немає раціонального пояснення. Я чув, що бували незвичайні випадки, пов'язані з придбанням сувенірів. Тому думати все-таки варто перед тим, як брати і щось везти собі додому, — сказав фахівець.

Іншими словами, на світі безліч явищ, пояснити природу яких буває складно, а часто і просто неможливо. Іноді першопричиною невдач або нещасть може бути банальний збіг обставин, а іноді щось більше. Вірити чи не вірити — завжди вирішувати вам, проте краще бути попередженим. Адже попереджений — значить, озброєний.

 

24 інфо


25.08.2016 6057 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2623 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3052
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2371 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

498

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1442