Сусаніна: Перелік об’єктів для реставрації є, підрядника — немає

Управління архітектури підготувало перелік дверей, арок, карнизів та фасадів будинків Івано-Франківська, які потребують реставрації. Проте місто не знайшло фірму-підрядника, яка виконає ці роботи.

Про це в ефірі #Звітів_наживо на UA: КАРПАТИ повідомила Вікторія Сусаніна, начальниця фінансового управління Івано-Франківської міської ради, пише Фіртка.  
 
На програму охорони культурної спадщини Івано-Франківська передбачено 0,2% від загального бюджету міста.

«Ця програма була вперше прийнята у 2016 році. Протягом 2016-2018 років ми використовували по 2 млн грн щороку. На цей рік ми поставили амбітно 6,5 млн, — повідомила  Вікторія Сусаніна. — На сьогодні управління архітектури  підготувало перелік дверей, арок, карнизів, фасадів будинків. Якщо “зайде” підрядник, який не халтурить, то видатки на це будуть збільшені. Сьогодні відсутні спеціалісти, які мають ліцензії на такі роботи. Ми ведемо перемовини з львів`янами, щоб вони “зайшли” з фасадами. Брак робочої сили відчувається зараз дуже гостро. Ми підняли кошторисну зарплату робітників зі 7 600 до 14800 грн».

Співвласниця будинку № 16 на вулиці Січових Стрільців, відомого як «Пасаж Єгеря», Світлана Пронь подала до суду на Івано-Франківську міську раду зі звинуваченням у бездіяльності влади. Цей будинок визнано аварійним і що з ним буде далі — наразі невідомо.

«Зараз прийнято рішення визнати цю бездіяльність (влади — Авт). Ми чекаємо на рішення суду, де будуть вказані зобов`язання, які покладаються на того, хто цю бездіяльність вчинив», — розповідає Світлана Пронь.

Начальниця міського фінуправління Вікторія Сусаніна вважає, що у минулі роки питанню охорони культурної спадщини не приділяли належної уваги. Програма охорони культурної спадщини запрацювала  лише у 2016-му. В переліку її об`єктів, які будуть профінансовані цьогоріч, «Пасажу Єгеря» немає.

Жителів Івано-Франківська турбує, що місто вже другий рік поспіль бере кредити на бюджетні видатки.

«У 2019 рік місто увійшло з бюджетним дефіцитом: дохідна частина 3 млрд грн, видаткова 3,5 млрд грн. Звісно, можна брати кредит. Але до цього треба ставитися обережно.Таке має вирішуватися на державному рівні. Місту доведеться сплачувати відсотки, які в Україні — одні з найвищих», — застерігає  фінансист, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Омелян Левандівський.

Як відомо, у міста вже є “непогашений” кредит з минулого року у сумі 300 млн грн, цьогоріч додалося ще півмільйона. Відтак, віддавати іванофранківцям доведеться 940 млн гривень. Вікторія Сусаніна переконує, що без цього ніяк.

«Практика така не тільки міста Івано-Франківська, але і європейських країн і українських міст, зокрема Львова. Цього року Вінниця, Чернігів, Черкаси пішли нашим шляхом, — каже чиновниця. — Якщо ти хочеш робити щось велике, інфраструктурне, то повинен залучити гроші з-поза бюджету [...]. З тих 300 млн грн ми взяли 100 мільйонів на автобуси. Розраховуємося з підприємством «Богдан». Тобто, це інвестиція у комунальний транспорт [...] На розв`язку нового моста на Пасічну піде 260 млн. Щоб розвантажити рух туди, треба вкласти одразу велику суму».

За розрахунками Івано-Франківської міської ради, на кожного містянина припадає 2 тис у.о. інвестицій.  

Чимало іванофранківців ставляться до цього з недовірою і цікавляться, як можна відчути це інвестування.

«Іванофранківець може це відчути у збереженні робочих місць: не потрібно виїжджати за кордон та відриватися від сім`ї. До прикладу, у Хриплині планується створення індустріального парку. На викуп ділянок вже заплановано 1 млн гривень. Це дасть змогу залучити інвестора та створити додаткові робочі місця», — розповідає Вікторія Сусаніна.


02.03.2019 1193
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

495
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5076
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1423
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1301
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3952

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

341

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1176

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1018

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

940
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

255
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

332
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

597
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5649
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1413
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

289
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

196
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

570 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1002
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

874