Супрун: Неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність

Тепер за відсутності масок в громадських будівлях і транспорті українців штрафуватимуть. Проте неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність.

Про це пише ексочільниця МОЗ Уляна Супрун, інформує Фіртка.

Ніс наразі є одним із найбільш небезпечних та водночас вразливих частин тіла. Коли ми перебуваємо в місцях скупчення людей і там, звісно ж, дихаємо — завжди є ймовірність заразитися або ж інфікувати іншу людину вірусом SARS-CoV-2.

З носа або зіва (задній, звужений відділ ротової порожнини, через який вона сполучається з глоткою) лікар бере зразки матеріалу для проведення ПЛР тестування для виявлення вірусу в організмі. І це, до слова, не дуже приємна процедура.

Тому навіть складно бачити, як люди спускають маски нижче носа, думаючи, що все ще захищені. Бо це прямий шлях до зараження новим вірусом. Та й взагалі лишає носіння маски будь-якого сенсу. Ви ж не будете виставляти кінчик носа зі скафандра у відкритому космосі. З маскою так само. Вона працює — лише, коли вдягнена правильно, до того ж, чистими руками.

Збудник COVID-19 поширюється від людини до людини разом із краплями, які виділяються, коли хтось інфікований кашляє, чхає або розмовляє.
Маска забезпечує бар’єрний захист між інфікованими та незараженими людьми. Але все це спрацює за умови, що маска була одягнена та знята правильно. Якщо ніс відкритий — захист не спрацює.

Важливо пам’ятати, що науковці досі не мають всіх відповідей щодо розповсюдження вірусу. Однак, якщо ми розумно використовуватимемо вже відомі дослідження, то забезпечимо найкращий захист собі та людям навколо.

Кілька нагадувань про те, як розповсюджується вірус та що допомагає захиститися:

Мийте руки принаймні 30 секунд з милом та водою, користуйтеся антисептиками, дезінфікуйте поверхні, з якими часто взаємодієте.

Є ймовірність, що вірус SARS-CoV-2 може затримуватися на фруктах і овочах, яких торкалася інфікована людина. Проте, невідомо, чи можна таким чином захворіти на COVID-19. Найкраще, що ви можете зробити — ретельно мити всі фрукти та овочі перед вживанням в їжу, запускаючи їх під воду. Мило використовувати не треба. Не забувайте прати або дезінфікувати всі сумки багаторазового використання, якими ви користуєтеся для покупок.

Вірус SARS-CoV-2 не виявлено у питній воді. У очисних спорудах є процеси фільтрації та дезінфекції води, перш ніж вона потрапить у ваш будинок.

Вірус переважно поширюється від людини до людини. Науковці не вважають тварин суттєвим джерелом розповсюдження інфекції, однак ця область досліджень ще триває. Тож поводьтеся з вашими улюбленцями, як із людьми — мийте їм лапки та тримайте дистанцію в 1,5 метри від інших людей.

Немає доказів, що вірус поширюють укуси комарів чи кліщів.

Немає доказів того, що вірус поширюється через басейни чи гарячі ванни. Та все ж, намагайтеся дотримуватися фізичної дистанції між вами та людьми, коли знаходитеся у громадському басейні. Не одягайте маску у воді, адже мокра маска утруднює дихання.

На вулиці маска не потрібна, якщо ви дотримуєтеся фізичної дистанції в 1,5-2 метри. Але вдягніть її, якщо маєте симптоми застуди.

"Коли носите маску — робіть це правильно. Не треба панікувати й не треба забивати на вірус. Ми зараз в ситуації, коли найкраще рішення — просто дотримуватися правил, які сформували світові спільноти фахівців на основі серйозних досліджень", - зазначає Супрун.


03.07.2020 2688
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

312
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13646 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1552
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

855
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6113
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1709

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

629

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1159
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

513
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1566
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5914
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13546
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

233
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

534
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

475
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

781 2