Суперкорисні продукти

 

Консервовані жаби, дитяче харчування з конини, суп з акулячих плавців, жувальна гумка зі смаком гамбургера, мариновані груші, кавун у формі серця, — про що тільки не розповідають мандрівники, повернувшись з далеких мандрів.

Однак не варто настільки ухитрятися, говорячи про незвичайні продуктах, адже все геніальне, як відомо, просто, а в нашому випадку ще й корисно.

Топінамбур

Також відомий як земляна груша, цей овоч не виглядає як звичайний артишок (дослівний переклад з англійської — «Єрусалимський артишок»), насправді це бульбоплоди, родич картоплі. У ньому вдвічі більше клітковини, ніж у картоплі, в 400 разів більше тіаміну (вітаміну В1), який важливий для роботи м‘язів, центральної нервової системи, метаболізму вуглеводів і травлення.
Також Американський журнал клінічного харчування в минулому році повідомив, що їжа, багата тіаміном, може скоротити ПМС. Ви можете готувати топінамбур так само, як і картоплю: смажити, варити, тушкувати.

Чорний часник

Візьміть зубчик часнику, ферментуйте протягом трьох тижнів, витримайте тиждень, і ви отримаєте чорний часник. На щастя, це не обов’язково робити самому, є компанії, які виробляють такий часник. Цей продукт явно викличе здивування на вашій кухні, але його варто спробувати з двох ключових причин — в ньому в два рази більше антиоксидантів, ніж у звичайному часнику, і він солодший — майже як меляса. Цей продукт добре споживати в сезон грипу і застуд, адже антиоксиданти в його складі допомагають підтримувати імунну систему, і — головний бонус, він не має такого запаху, як звичайний часник.

Конопляне насіння

Якщо 2011 рік був роком лляного насіння, то 2012 став роком конопляного насіння та насіння ності. Багате магнієм, калієм, залізом, протеїном та важливими кислотами Омега-3, 6 і 9, конопляне насіння дуже поживне. І на відміну від лляного насіння, воно не знаходяться в твердій оболонці, тому для отримання користі його не обов‘язково молоти. За смаком конопляне насіння схоже на соснові горіхи, і його м’яка текстура робить його ідеальним для додавання в смузі, а також в салати

Насіння ності

Нещодавно насіння ності назвали одним з 5 кращих добавок до раціону жінки, через високий вміст клітковини (11 грам в одній унції — в три рази більше, ніж у вівсянці), що допомагає вам швидше насититися, і їсти менше. Також воно — відмінне джерело протеїну і Омега-3. А ще його можна використовувати величезною кількістю способів, наприклад, для супів пюре (при розмочування воно стає желатиноподобним), йогуртів, салатів і навіть морозива.

Чай з пагонів

Ми всі чули про користь зеленого чаю, в ньому найбільше поліфенолів (в порівнянні з іншими чаями), які є потужними антиоксидантами. Але зелений чай роблять тільки з листя чайного дерева. Чай з пагонів має смак, який може сподобатися тим, хто вважає смак зеленого чаю занадто терпким. А ще він містить на 90% менше кофеїну, ніж звичайна кава (зелений чай — на 60% менше).

Квасоля адзуки

Квасоля адзуки має сильний солодкий смаг, що нагадує горіх. Вона часто використовується в японській кухні, і дієтологи люблять цей продукт за те, за що вони люблять і інші бобові — протеїн. Але у адзуки є й інші властивості: у ній менше калорій, ніж у чорній квасолі, нуте, звичайній квасолі, квасолі Пінто та білій квасолі (364 калорії в одній чашці).

 

vkurse.ua


22.01.2013 1533 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

216
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1334
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3584
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2117

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

583

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4936
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691