З проблемою сухості шкіри на руках стикається багато людей, але причини можуть бути різними. Відсутність полегшення потребує консультації дерматолога, хоча деякі дії допоможуть покращити стан шкіри в домашніх умовах. У багатьох випадках сухості шкіри достатньо застосування правильно підібраного зволожувального крему. Він допоможе наситити епітелій поживними речовинами та мікроелементами. Ефективним варіантом є рідина Дермасан. Розчин на основі гліцерину, аміаку та етанолу пом’якшує шкіру й робить її більш еластичною.
Чому шкіра стає сухою
Сухість може свідчити про ведення неправильного образу життя та потребу змінити звички. Хоча в деяких випадках патологія зумовлена супутніми захворюваннями або генетичною схильністю. Серед основних причин сухості виокремлюють:
- Вплив зовнішніх факторів. Сухість повітря, температурні коливання, мороз, вітер, ультрафіолет можуть призводити до лущення шкіри.
- Недостатня вологість у приміщенні. Під час використання опалювальних приладів повітря пересушується, тому шкіра не отримує достатньої кількості вологи та стає сухою.
- Взаємодія зі шкідливими хімічними речовинами або алергенами.
- Відсутність нормальної гігієни шкіри. Вона потребує зволоження кремами, сухе мило не варто використовувати часто.
- Отримання недостатньої кількості вітамінів, заліза та цинку з продуктів.
У віці після 40 років починаються зміни ліпідного шару епітелію, який зменшується. Через це шкіра стає менш еластичною та пружною, потребує особливого догляду. Якщо сухість не спричинена хворобами чи порушеннями імунних процесів, побороти проблему можна просто мінімізувавши вплив небезпечних чинників (погоди, хімічних засобів тощо).
Як боротися з сухістю
У вітряну та морозну погоду обов’язковим є носіння рукавичок, які захистять шкіру від патологічного впливу. Використання будь-яких агресивних хімічних засобів, зокрема фарби для волосся, пральних порошків, засобів для миття підлоги тощо, також має відбуватися в рукавичках. У випадках, коли сухість шкіри не проходить навіть після припинення контакту з факторами-провокаторами, варто звернутися до дерматолога для проходження поглибленого обстеження. Сухість шкіри може свідчити про розвиток ксерозу. При цьому захворюванні локальні сухі ділянки утворюються не тільки на руках, але й на інших частинах тіла. Хвороба потребує розроблення комплексного лікувального плану, у цій ситуації одним використанням крему не обмежитися. При сухому епітелії першим порадником має стати лікар.
Реклама