Суд у Пилата

«33 рік від Різдва Христового. Римська імперія. Іудея. Єрусалим. Преторія.

2011 рік. Україна. Київ. Хрещатик, 42-а. Печерський райсуд міста Києва»

 

 

Єпископ Кассіан Безобразов:  «Христос і перше християнське покоління».

Частина I. Євангільська історія.   6. Суд у Пілата.

(Джерело: www.azbyka.ru) Вибірково.

 

      «Ісус був доправлений Синедріоном на суд Пілата у звинуваченні в політичному злочині: підбурюванні народу, заклику не платити податки кесарю і поданні Себе гідністю Христа-Царя. З такою вичерпною точністю формулюється це обвинувачення у Лк. (23:2). В своїй політичній частині, звинувачення було невідповідним. Його завідома безпідставність випливає, хоча б, з відповіді Ісуса на надумане запитання про борги кесарю. Але політичне обвинувачення було необхідним, щоб отримати від Пілата затвердження вироку.

 

І Пілат, після декількох коливань, про які свідчать Євангелісти, послав Ісуса на смерть, як претендента на месіанське достоїнство, тобто як політичного злочинця. Це зрозуміло, по-перше, з напису на хресті, котра по своєму змісту, містила вину злочину. Між іншим, Пілат не міг не прийняти позицію першосвященників: безумовно, не Цар, а претендент на царську гідність. Важливо й те, що Пілат, роблячи спробу звільнити Ісуса, опинився перед альтернативою, кого звільнити – Ісуса чи Варавву. Праведну, Людину в ідеальному значенні цього слова, і злочинця: «був же Варавва розбійником»,…який разом з іншими бунтівниками, здійснили вбивство.

 

        Але Пілату потрібно було зробити вибір між Ісусом і Вараввою. Епізод з Вараввою ще раз підтверджує, що Ісус був підданий суду Пілата і засуджений Пілатом до смерті по звинуваченню в політичному злочині. Такою є формально-юридична сторона питання.»

 

        «Пілат більше злякався не першосвященників, а Ісуса, Котрий не відповідав на його запитання і рахувався з владою Пілата над Ним лишень постільки, постільки вона була дана йому з вище. Римляни були забобонними, в свідомості Пілата повинна була пробігти думка: а що, якщо Ісус, дійсно син Божий?  Він зміцнився у своєму бажанні відпустити  Його. Діло першосвященників здавалося програним. Пілат твердо стоїть на своєму. Тоді вони видають останній аргумент. «Якщо ти Його відпустиш, ти не друг кесарю: всякий роблячий себе Царем противник кесарю». Пілат поступається і піддає Ісуса розіп’яттю. Він це робить проти своїх переконань, але з особистих інтересів.  Він повторно називає Ісуса їх царем. Заперечуючи йому, вони заявляють, що в них тільки один цар – кесар.

 

      Суд Пілата супроводжувався знущанням римських воїнів над Ісусом…

      Окремої теми заслуговує історія з самогубства Іуди, який зрадив Ісуса…

      Пілат умив руки, демонструючи свою непричетність до смерті Ісуса сказав народу: не винен я в крові Праведника Цього. Дивіться ви.»

 

                                                         *   *   *   *   *

 

      2011р. Україна. Київ. Хрещатик, 42-а. Печерський районний суд міста Києва. Політичне судилище над Юлією Тимошенко. Надумані економічні претензії по газових угодах. Приховане покарання за підбурювання народу, політичне обвинувачення за претендування на посаду Президента України. Протизаконні сфальшовані обвинувачення. Не визнання влади судді над собою, не встає перед ним, не відповідає на його запитання, не звертається до нього «Ваша честь!»              

 

       В сусідній судовій залі паралельний процес у кримінальному обвинуваченню Пукача, за організоване групове вбивство журналіста Гонгадзе. Кірєєв. Відсутність переконань, але особисті інтереси. Президент Янукович. Мордування Тимошенко в СІЗО, в автозаку, в камері тимчасового утримання, відмова у наданні медичної допомоги. Екс-президент Ющенко і його «свідчення»…

 

        Хто тепер вмиє руки?..

         

 

P.S.  Написання даної контрверсійної публікації супроводжувалася тривалими роздумами, сперечаннями і власними запереченнями. Це не є прямим порівнянням чи ототожненням. Усі історичні співпадіння є абсолютно випадковими, але реальними. Ці події об’єктивно розведені в часі та просторі. Мата публікації привернути увагу до історичної паралелі в політично вмотивованих судилищах. Задаймося елементарно простим питанням: чи змінилося щось за дві тисячі років в діях влади і суддів? Відповідь очевидна усім.


05.09.2011 Юрій Романюк 1533 6
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

908
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

828
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1298
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2685
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1472
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2245 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

787

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

840

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1731

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1731
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

449
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

523
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18433
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7554
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3727
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1126
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10842
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

508
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

402
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

577
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

512