Суд у Пилата

«33 рік від Різдва Христового. Римська імперія. Іудея. Єрусалим. Преторія.

2011 рік. Україна. Київ. Хрещатик, 42-а. Печерський райсуд міста Києва»

 

 

Єпископ Кассіан Безобразов:  «Христос і перше християнське покоління».

Частина I. Євангільська історія.   6. Суд у Пілата.

(Джерело: www.azbyka.ru) Вибірково.

 

      «Ісус був доправлений Синедріоном на суд Пілата у звинуваченні в політичному злочині: підбурюванні народу, заклику не платити податки кесарю і поданні Себе гідністю Христа-Царя. З такою вичерпною точністю формулюється це обвинувачення у Лк. (23:2). В своїй політичній частині, звинувачення було невідповідним. Його завідома безпідставність випливає, хоча б, з відповіді Ісуса на надумане запитання про борги кесарю. Але політичне обвинувачення було необхідним, щоб отримати від Пілата затвердження вироку.

 

І Пілат, після декількох коливань, про які свідчать Євангелісти, послав Ісуса на смерть, як претендента на месіанське достоїнство, тобто як політичного злочинця. Це зрозуміло, по-перше, з напису на хресті, котра по своєму змісту, містила вину злочину. Між іншим, Пілат не міг не прийняти позицію першосвященників: безумовно, не Цар, а претендент на царську гідність. Важливо й те, що Пілат, роблячи спробу звільнити Ісуса, опинився перед альтернативою, кого звільнити – Ісуса чи Варавву. Праведну, Людину в ідеальному значенні цього слова, і злочинця: «був же Варавва розбійником»,…який разом з іншими бунтівниками, здійснили вбивство.

 

        Але Пілату потрібно було зробити вибір між Ісусом і Вараввою. Епізод з Вараввою ще раз підтверджує, що Ісус був підданий суду Пілата і засуджений Пілатом до смерті по звинуваченню в політичному злочині. Такою є формально-юридична сторона питання.»

 

        «Пілат більше злякався не першосвященників, а Ісуса, Котрий не відповідав на його запитання і рахувався з владою Пілата над Ним лишень постільки, постільки вона була дана йому з вище. Римляни були забобонними, в свідомості Пілата повинна була пробігти думка: а що, якщо Ісус, дійсно син Божий?  Він зміцнився у своєму бажанні відпустити  Його. Діло першосвященників здавалося програним. Пілат твердо стоїть на своєму. Тоді вони видають останній аргумент. «Якщо ти Його відпустиш, ти не друг кесарю: всякий роблячий себе Царем противник кесарю». Пілат поступається і піддає Ісуса розіп’яттю. Він це робить проти своїх переконань, але з особистих інтересів.  Він повторно називає Ісуса їх царем. Заперечуючи йому, вони заявляють, що в них тільки один цар – кесар.

 

      Суд Пілата супроводжувався знущанням римських воїнів над Ісусом…

      Окремої теми заслуговує історія з самогубства Іуди, який зрадив Ісуса…

      Пілат умив руки, демонструючи свою непричетність до смерті Ісуса сказав народу: не винен я в крові Праведника Цього. Дивіться ви.»

 

                                                         *   *   *   *   *

 

      2011р. Україна. Київ. Хрещатик, 42-а. Печерський районний суд міста Києва. Політичне судилище над Юлією Тимошенко. Надумані економічні претензії по газових угодах. Приховане покарання за підбурювання народу, політичне обвинувачення за претендування на посаду Президента України. Протизаконні сфальшовані обвинувачення. Не визнання влади судді над собою, не встає перед ним, не відповідає на його запитання, не звертається до нього «Ваша честь!»              

 

       В сусідній судовій залі паралельний процес у кримінальному обвинуваченню Пукача, за організоване групове вбивство журналіста Гонгадзе. Кірєєв. Відсутність переконань, але особисті інтереси. Президент Янукович. Мордування Тимошенко в СІЗО, в автозаку, в камері тимчасового утримання, відмова у наданні медичної допомоги. Екс-президент Ющенко і його «свідчення»…

 

        Хто тепер вмиє руки?..

         

 

P.S.  Написання даної контрверсійної публікації супроводжувалася тривалими роздумами, сперечаннями і власними запереченнями. Це не є прямим порівнянням чи ототожненням. Усі історичні співпадіння є абсолютно випадковими, але реальними. Ці події об’єктивно розведені в часі та просторі. Мата публікації привернути увагу до історичної паралелі в політично вмотивованих судилищах. Задаймося елементарно простим питанням: чи змінилося щось за дві тисячі років в діях влади і суддів? Відповідь очевидна усім.


05.09.2011 Юрій Романюк 1406 6
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1021
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

836
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1954
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3329
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2590
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2587

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

310

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

768

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

730

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1672
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

412
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

768
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

652
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

396
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

422
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27079
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

877
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19717
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

476
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

434
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

769
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1445 4