Суд не дозволив прикарпатському нардепу взяти на поруки хлопця, який порвав портрет Порошенка

 

/data/blog/65533/db0198cfbaf2906d038345111dc57d6c.jpg

 

Апеляційний суд Вінницької області відмовив народним депутатам Юрію Дерев’янку, Ірині Сусловій, Ігорю Луценку, Дмитру Ярошу, Юрію Левченку та Сергію Мельничуку взяти на поруки затриманого громадського активіста Юрія Хорта Павленка.

 

За словами правозахисника, члена Ради партії «ВОЛЯ» Олексія Бонюка, який у Вінниці безпосередньо бере участь у захисті підсудного, Апеляційний суд виніс таке рішення, бо вважає, що порука не забезпечить обов’язків, які має взяти на себе Юрій Павленко, передає Фіртка з посиланням на прес-службу партії "Воля".

 

«Утримання під вартою Хорта – абсолютно необґрунтоване. Адже, як з’ясувалося, прокурор ні в Апеляційний, ані в суд першої інстанції жодних відео які доводять причетність Павленка до правопорушень –  не надавав. Тобто нема доказів, що Хорт причетний до будь-яких протиправних діянь. Натомість є безліч свідків, які стверджують, що Павленко не вчиняв цих злочинів і мирно поводився на мітингу», - наголошує Олексій Бонюк.

 

Він додає, що рішення суду першої інстанції грубо порушує статтю 5 Європейської Конвенції з права людини, коли суд навіть не перевіряв наявність та достовірність наданих доказів.

 

«Справа Павленка – ідентична тим, які порушувалися міліцією проти активістів Майдану. Як і там,  єдиними доказами проти Хорта є свідчення потерпілих з міліції», - зазначив правозахисник.

 

Нагадаємо, що в Ухвалі суду від 8 грудня про ув’язнення Юрія Павленка зазначається, що по кримінальному провадженню зібрані докази, де на відео нібито зафіксований обвинувачений, також є заяви про вчинення кримінальних правопорушень та інші матеріали досудового слідства.

 

За словами Олексія Бонюка, на сьогоднішньому судовому процесі були присутні до 100 громадських активістів. Натомість, суд, який, відповідно до норм КПК, мав би випустити Хорта на поруки народних депутатів, фактично виявив свою нездатність стояти на сторожі закону.

 

«Суд самоусунувся від застосування норми закону і розгляду всіх обставин, які повинні досліджуватися. Суд заявив, що не повинен перевіряти, чи є обґрунтована підозра у вчиненні діяння Хортом. Адже суд не повинен так «безмежно довіряти» прокуратурі і дійсно має перевіряти чи вчиняла особа злочин», - вважає член Ради партії.

 

Як розповів людина ВОЛІ, під час судового засідання було кілька показових моментів, які свідчать про ту прірву між судовою владою, якій недовіряють, і громадянами, які зневажають стару систему.

 

«Коли починалося слухання – увесь зал почав співати гімн України. Натомість, суддя та правоохоронці на це все дивилися з презирством. Також, тільки-но суд сказав, що не задовольняє прохання народних депутатів про поруку, увесь зал за секунду повернувся і став до суду спинами. А у кінці – усі кричали «Ганьба», - ділиться Олексій Бонюк.

 

«Це показове ставлення до судової системи, яка ніяк не змінилася після Революції Гідності. Влада надалі керується іншими принципами, правилами, цінностями. В свою чергу, прості люди це все відчувають і зневажають і не довірять їй. Може бути всяке, але коли ти виносиш рішення законне та належним чином його обґрунтуєш  – до тебе ніколи не повернеться 100 людей спинами», - відзначив правозахисник.

 

Він додав, що однозначно захист буде подавати скаргу до Європейського суду з прав людини за неправомірне ув’язнення. А в той час Юрій Павленко буде вимушений перебувати в ув'язненні за діяння, якого не скоював.

 

Нагадаємо, 8 грудня у Вінниці активіста було затримано за те, що він порвав портрет Президента під час масових протестів громадськості у Вінницькій ОДА. Однак, під час затримання активісту інкримінували підозру в масових заворушеннях і наругу над державною символікою. Люди ВОЛІ, народні депутати Юрій Дерев'янко та Ірина Суслова (партія «ВОЛЯ»), а також Ігор Луценко (ВО «Батьківщина»), Дмитро Ярош («Правий сектор») і Юрій Левченко («Свобода») хотіли взяти на особисту поруку затриманого, однак Апеляційний суд їхнє клопотання не задовольнив.


17.12.2014 474 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

14507
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1523
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1102
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2126
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3666
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1383

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1792

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

565

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1188

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1354
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

639
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24300
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

545
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

512
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

662
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1552
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

715
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7383
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

666
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1721 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

651
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

559