Сучасне перевтілення старого мікрорайону: що ми не знаємо про Майзлі

Індустріальний мікрорайон Майзлі є однією з найстаріших частин Івано-Франківська. Кожен франківець знає, де він знаходиться, проте мало хто знає історію його виникнення та розвитку.

Ми спробували дізнатися більше про особливості цього мікрорайону та познайомити вас з перевагами, які приємно здивують.

Звідки походить назва «Майзлі»?

Доволі незвична та дещо дивакувата назва району не має однозначного визначення. Однією з версій є походження від назви інструмента «майзель». За історичними даними, в цій частині міста раніше жили німецькі робітники-металісти та слюсарі, які будували залізницю. Для роботи вони використовували майзлі, що в перекладі з німецької означає «зубила». Тому за зоною, де працювали та проживали німецькі робітники, закріпилася назва «Майзлі».

Стара архітектура району – історична спадщина міста

Мікрорайон Майзлі знаний у місті завдяки двом великим спорудам: Церква Христа Царя (початок будівництва 1925 року) та Костел Йосифа (початок будівництва 1911 року). Вони є пам’ятками архітектури місцевого значення України та унікальною архітектурною окрасою Івано-Франківська.

Обидві будівлі мають гарний доглянутий вигляд та досі збирають місцевих вірян на спільну молитву. І хоча довкола почали з’являтися житлові комплекси, сучасна архітектура не порушує сприйняття цієї історичної складової міста.

Майже центр міста

Територіально мікрорайон Майзлі має дуже зручне розташування. Відстань від автобусної зупинки до «стометрівки» складає 1.4 км. Щоб дійти пішки до центру, знадобиться усього 20 хвилин. Поїздка громадським транспортом займає приблизно 15 хвилин.

Власникам авто ще простіше добиратися до центру. Мікрорайон Майзлі має зручне транспортне сполучення, що дає можливість швидко організовувати поїздки як до популярних центральних локацій, так й в будь-які інші райони міста.

Близькість до вокзалу

Одна з переваг Майзлів є розміщення поруч з залізничним вокзалом та центральним міжміським автовокзалом. Тут курсують приміські та міжміські маршрути, тож мешканцям мікрорайону простіше та зручніше виїжджати до потрібного міста та потрапляти додому.

Інфраструктура для життя

На перший погляд, мікрорайон Майзлі може здатися сірим та нецікавим для життя. Та розпочавши знайомство з ним, ви будете приємно здивовані можливостями.

У пішій доступності розташовані відділення «Укрпошти» та «Нової пошти», управляюча компанія «Комфортний дім», піцерії, магазини та маркети, заправка «ОККО», медичний центр «MEDILOR».

До кінотеатру «Космос» можна дійти за 15 хвилин або доїхати на авто за 5 хвилин. Дещо далі знаходиться Івано-Франківський драматичний театр імені Івана-Франка. 16 хвилин прогулянки по Незалежності – і ви вже у холі драмтеатру готуєтеся до перегляду вистави чи концерту. А всього за 10 хв пішки можна дістатися до концертного залу «Арена-центр».

За 850 м від Майзлів розташований стадіон «Юність». Тож хто любить бігати чи грати в футбол, має можливість займатися спортом недалеко від свого дому.

Перевагою для сімей з дітьми є наявність поблизу навчальних закладів: ліцей №15, гімназія №2, початкова школа №26, дитячі садочки «Гуцулочка» та «Карпатська казка». Недалеко працює міський дитячий шаховий клуб «Дебют». Тут проходять групові заняття з малювання, фотографії та шахів.

Поява нового житла

За останні кілька років Майзлі набули іншого вигляду. На вулицях виростають сучасні будинки, промислові вулиці наповнюються новими житловими комплексами.

Минулого року тут розпочалося будівництво наймасштабнішого ЖК у місті з новими технологічними рішеннями під різні потреби. Після його реалізації тут з’являться підземний паркінг, торговий центр, велика рекреаційна територія з озером та мультифункціональний майданчик для спорту та відпочинку.

Тож, хто шукає комфортне та затишне місце для життя, рекомендуємо розглянути мікрорайон Майзлі. Можливо, для когось він стане саме тим ідеальним простором, де формуватиметься щасливе та яскраве майбутнє.

Реклама


09.01.2024 4074
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1425 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1721 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2527
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2336 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7572
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15288 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

350

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1063

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1134

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1924
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

307
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

686
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

926
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

951
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1977
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1030
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35179 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

298
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

512
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

654
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

970