5 березня голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів робочу нараду з обговорення уже напрацьованих фахівцями проектів, що мають увійти до програми розвитку Карпат. Їх Івано-Франківська область пропонуватиме для майбутнього фінансування Європейським Союзом в межах Карпатської конвенції – Рамкової угоди про охорону та сталий розвиток Карпат.
Окрім заступників голови ОДА, начальників ряду галузевих управлінь, учасниками наради-обговорення були ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, в.о. ректора Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Ігор Ципенда, депутати обласної ради Ігор Олійник, Олексій Голубчак (начальник обласного управління лісового та мисливського господарства), голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Василь Гуменюк, доктор біологічних наук, керівник Західного відділення Лісівничої академії наук України, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака професор Василь Парпан та інші.
Означено основні найактуальніші для Прикарпаття проекти, зокрема в екологічній сфері, гуманітаній, щодо розвитку надр і альтернативних джерел енергії, які будуть внесені у згадану програму на рогляд ЄС. Комісію з їх опрацювання та внесення пропозицій очолив Ігор Олійник.
Довідково.
На останній колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк повідомив про свою участь у конференції з циклу «Європа Карпат», що недавно проходила у Перемишлі з ініціативи Сейму Польщі, за участю депутатів ЄС та представників країн Карпатського регіону.
«Йшлося про те, що ЄС виділяє кошти на сталий розвиток Альп, басейну ріки Дунай. Цілком резонно країни-учасники ЄС поставили питання про те, щоб в бюджеті ЄС закласти кошти для сталого розвитку Карпат,-зазначив Михайло Вишиванюк.- Цей бюджет буде прийматися у 2013 році на 2014-2020 роки. Україна має повне право бути учасником цього проекту ЄС, оскільки гори Карпати – не лише українські гори, а й Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини. Гори – це загальнонародне багатство, яке Бог дарував людям,-наголосив голова ОДА. За його словами, у вересні – на початку жовтня така карпатська конференція проходитиме в місті Яремче на базі «Карпати».
«Йде процес напрацювання. ЄС питає, під які саме програми і для чого виділяти гроші. Прем»єр-міністр чекає від нас доповідної записки з цього приводу. Буде постанова уряду. А вже зараз ми можемо направити всі ідеї та пропозиції у робочу групу, яку ство римо, як аацікавлена сторона»- наголосив Михайло Вишиванюк.
Карпатську Конвенцію - Рамкову угоду про охорону та сталий розвиток Карпат було прийнято 22 травня 2003 року у Києві на 5-ій конференції міністрів довкілля Європи "Довкілля для Європи" та підписано міністрами України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Сербії і Чорногорії. Депозитарієм Конвенції є Уряд України. Верховна Рада України ратифікувала Карпатську Конвенцію 7 квітня 2004 року.