Створено комісію з опрацювання проектів до Програми Івано-Франківської області щодо розвитку Карпат за сприяння ЄС

 

5  березня голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів  робочу нараду з  обговорення уже напрацьованих фахівцями проектів, що мають увійти  до програми розвитку Карпат.  Їх   Івано-Франківська область пропонуватиме  для  майбутнього фінансування  Європейським Союзом  в  межах Карпатської конвенції – Рамкової  угоди про охорону та сталий розвиток  Карпат.

 

Окрім заступників голови ОДА, начальників ряду галузевих управлінь, учасниками наради-обговорення були ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський,  в.о. ректора Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Ігор  Ципенда, депутати обласної ради Ігор Олійник, Олексій Голубчак (начальник обласного управління лісового та мисливського господарства),  голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Василь Гуменюк, доктор біологічних наук,  керівник Західного відділення Лісівничої академії наук України, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака професор Василь Парпан та  інші.

 

Означено основні  найактуальніші для Прикарпаття проекти, зокрема  в  екологічній  сфері,  гуманітаній,  щодо розвитку надр і альтернативних джерел енергії, які будуть внесені у  згадану  програму на  рогляд  ЄС.  Комісію  з  їх  опрацювання та  внесення   пропозицій   очолив Ігор Олійник.

 

 

Довідково.

 

На останній  колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк повідомив  про свою участь у конференції  з циклу «Європа Карпат», що недавно проходила у Перемишлі з ініціативи Сейму Польщі, за участю депутатів ЄС  та  представників країн  Карпатського регіону.  

«Йшлося про те, що  ЄС виділяє кошти на сталий розвиток Альп, басейну ріки Дунай. Цілком резонно країни-учасники ЄС поставили питання про те, щоб  в бюджеті ЄС закласти  кошти для сталого розвитку Карпат,-зазначив Михайло Вишиванюк.- Цей бюджет буде прийматися у 2013 році на 2014-2020 роки. Україна має повне право бути учасником цього проекту ЄС, оскільки гори Карпати – не лише українські гори, а й Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини. Гори – це загальнонародне багатство, яке Бог дарував людям,-наголосив голова ОДА.  За його словами,  у вересні – на початку жовтня така карпатська конференція   проходитиме   в місті Яремче  на базі «Карпати».

«Йде процес напрацювання. ЄС питає, під які  саме програми і для чого виділяти гроші.  Прем»єр-міністр чекає від нас  доповідної записки  з цього приводу. Буде постанова уряду. А вже зараз ми можемо направити всі ідеї та пропозиції у робочу групу, яку ство римо, як аацікавлена сторона»-  наголосив   Михайло Вишиванюк.

 

Карпатську Конвенцію - Рамкову  угоду про охорону та сталий розвиток  Карпат було прийнято 22 травня 2003 року у Києві на 5-ій конференції міністрів довкілля Європи "Довкілля для Європи" та підписано міністрами України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Сербії і Чорногорії. Депозитарієм Конвенції є Уряд України. Верховна Рада України ратифікувала Карпатську Конвенцію 7 квітня 2004 року.


06.03.2012 2178 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

873
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1476
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3305 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2591
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3459
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3008

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

348

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

815

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

818

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1441
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3257
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20757
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

983
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

508
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

578
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1135
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5835
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

268
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3641 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

689 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1019
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1366 2