Створено комісію з опрацювання проектів до Програми Івано-Франківської області щодо розвитку Карпат за сприяння ЄС

 

5  березня голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів  робочу нараду з  обговорення уже напрацьованих фахівцями проектів, що мають увійти  до програми розвитку Карпат.  Їх   Івано-Франківська область пропонуватиме  для  майбутнього фінансування  Європейським Союзом  в  межах Карпатської конвенції – Рамкової  угоди про охорону та сталий розвиток  Карпат.

 

Окрім заступників голови ОДА, начальників ряду галузевих управлінь, учасниками наради-обговорення були ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський,  в.о. ректора Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Ігор  Ципенда, депутати обласної ради Ігор Олійник, Олексій Голубчак (начальник обласного управління лісового та мисливського господарства),  голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Василь Гуменюк, доктор біологічних наук,  керівник Західного відділення Лісівничої академії наук України, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака професор Василь Парпан та  інші.

 

Означено основні  найактуальніші для Прикарпаття проекти, зокрема  в  екологічній  сфері,  гуманітаній,  щодо розвитку надр і альтернативних джерел енергії, які будуть внесені у  згадану  програму на  рогляд  ЄС.  Комісію  з  їх  опрацювання та  внесення   пропозицій   очолив Ігор Олійник.

 

 

Довідково.

 

На останній  колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк повідомив  про свою участь у конференції  з циклу «Європа Карпат», що недавно проходила у Перемишлі з ініціативи Сейму Польщі, за участю депутатів ЄС  та  представників країн  Карпатського регіону.  

«Йшлося про те, що  ЄС виділяє кошти на сталий розвиток Альп, басейну ріки Дунай. Цілком резонно країни-учасники ЄС поставили питання про те, щоб  в бюджеті ЄС закласти  кошти для сталого розвитку Карпат,-зазначив Михайло Вишиванюк.- Цей бюджет буде прийматися у 2013 році на 2014-2020 роки. Україна має повне право бути учасником цього проекту ЄС, оскільки гори Карпати – не лише українські гори, а й Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини. Гори – це загальнонародне багатство, яке Бог дарував людям,-наголосив голова ОДА.  За його словами,  у вересні – на початку жовтня така карпатська конференція   проходитиме   в місті Яремче  на базі «Карпати».

«Йде процес напрацювання. ЄС питає, під які  саме програми і для чого виділяти гроші.  Прем»єр-міністр чекає від нас  доповідної записки  з цього приводу. Буде постанова уряду. А вже зараз ми можемо направити всі ідеї та пропозиції у робочу групу, яку ство римо, як аацікавлена сторона»-  наголосив   Михайло Вишиванюк.

 

Карпатську Конвенцію - Рамкову  угоду про охорону та сталий розвиток  Карпат було прийнято 22 травня 2003 року у Києві на 5-ій конференції міністрів довкілля Європи "Довкілля для Європи" та підписано міністрами України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Сербії і Чорногорії. Депозитарієм Конвенції є Уряд України. Верховна Рада України ратифікувала Карпатську Конвенцію 7 квітня 2004 року.


06.03.2012 2072 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1007
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

813
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1931
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3289
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2578
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2567

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

273

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

755

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

715

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1649
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

393
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

755
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

641
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

376
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

408
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27067
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

865
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19702
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

460
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

417
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

751
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1402 4