Створення системи дозвілля та атракції: в Івано-Франківській ТПП триває дискусія про зелений туризм (ФОТО)

Сьогодні, 10 червня, о 10:00 годині у конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати в рамках Дискусійного майданчика «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050» розпочалась панельна дискусія: «Зелений туризм на Прикарпатті: інвестиційний потенціал та бізнес-можливості».

Під час дискусії обговорюватимуть розробку регіонального стандарту зеленого туризму, готовність прикарпатських територіальних громад до розвитку сільського зеленого туризму, запити ринку у сфері зеленого туризму та практичний досвід роботи екосадиб на Прикарпатті, передає Фіртка.

Зокрема, Володимир Великочий, професор, член-кореспондент Академії туризму України, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника поділився своїми думками про те, чи може бути туризм двигуном розвитку територіальних громад.

За його словами, насамперед потрібно знайти ініціативну групу, яка готова стати двигуном змін, відповідно пізніше необхідно розставляти цілі: чи доцільно розвивати туризм у певній громаді, чи краще будувати курорт, чи, можливо, розвивати нафтовидобування.

«Починаємо з простих речей: створюємо таку групу, знаходимо людину, яка є фахівцем своєї справи. Згодом окреслюємо завдання та розробляємо стратегію розвитку громади. Зазвичай її складають на 5-10 років. Сьогодні розробляють і на три роки. Проте, на мою думку, це вже більше план дій, а не стратегія розвитку, тому для мене оптимальний варіант – 10 років. І це незалежно від того, хто є головою ОТГ», – пояснив Володимир Великочий.

Окрім того, професор наголошує, що завжди потрібно враховувати думку мешканців громад.

«Важливо опитати людей, але водночас враховувати, що люди усього не знають і їм треба пояснювати, наводити приклади».

На думку Володимира Великочого, найбільша проблема туризму на Івано-Франківщині – погано розвинена індустрія дозвілля. 

«У Яремчанській зоні є де зупинитись, є де поїсти, можна ще сходити на водоспад і сфотографуватись з яструбом. Але що робити у Яремче туристу далі? Тому у перспективі має бути створення системи дозвілля та атракції».

Ще одним вдалим варіантом розвитку індустрії туризму є створення скансенів – музеїв просто неба. Володимир Великочий наголошує, що по селах Івано-Франківщини є дуже багато людей, які займаються ремеслом та різноманітними художніми промислами. Завдяки цьому можна залучати туристів на Прикарпаття.

«Нам потрібно розвивати сільський зелений туризм. Чому це важливо? Бо це дає можливість місцевим заробити на тому, що в них вже є. Також важливо оцифровувати інформацію про туристичні об'єкти та залучати журналістів та блогерів».

Окрім того, професор додає, що важливо враховувати те, що міська людина не хоче втрачати свій комфорт, а тому потрібно зважати на всі її потреби. Також він наголошує на важливості транспортного сполучення.

«Немає сенсу будувати готель в Галичі, бо таких закладів є багато в Івано-Франківську, а добратись з Галича до Франківська – не проблема».

Професор підсумував, що найважливішими провідними чинниками у розвитку туризму є ідея та люди.

«Без цих двох двигунів немає сенсу продовжувати дискусію про розвиток зеленого туризму на Прикарпатті».

Нагадаємо, в Туристичній раді Івано-Франківської області вважають, що цього року очікується приріст туристів на 15-20% більше, ніж минулого року.


Читайте також:

Глемпінг-туризм на Прикарпатті: будівництво можуть розпочати вже влітку

Скільки туристів очікують прийняти на Прикарпатті в цьому році

Фотогалерея


10.06.2021 1317
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

484
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3032
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21165
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2024
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2405

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

147

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

779

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2194

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

870
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

206
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1037
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

202
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

812
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

785
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

716
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8265
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

955 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

911
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2214 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

858