Створення системи дозвілля та атракції: в Івано-Франківській ТПП триває дискусія про зелений туризм (ФОТО)

Сьогодні, 10 червня, о 10:00 годині у конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати в рамках Дискусійного майданчика «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050» розпочалась панельна дискусія: «Зелений туризм на Прикарпатті: інвестиційний потенціал та бізнес-можливості».

Під час дискусії обговорюватимуть розробку регіонального стандарту зеленого туризму, готовність прикарпатських територіальних громад до розвитку сільського зеленого туризму, запити ринку у сфері зеленого туризму та практичний досвід роботи екосадиб на Прикарпатті, передає Фіртка.

Зокрема, Володимир Великочий, професор, член-кореспондент Академії туризму України, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника поділився своїми думками про те, чи може бути туризм двигуном розвитку територіальних громад.

За його словами, насамперед потрібно знайти ініціативну групу, яка готова стати двигуном змін, відповідно пізніше необхідно розставляти цілі: чи доцільно розвивати туризм у певній громаді, чи краще будувати курорт, чи, можливо, розвивати нафтовидобування.

«Починаємо з простих речей: створюємо таку групу, знаходимо людину, яка є фахівцем своєї справи. Згодом окреслюємо завдання та розробляємо стратегію розвитку громади. Зазвичай її складають на 5-10 років. Сьогодні розробляють і на три роки. Проте, на мою думку, це вже більше план дій, а не стратегія розвитку, тому для мене оптимальний варіант – 10 років. І це незалежно від того, хто є головою ОТГ», – пояснив Володимир Великочий.

Окрім того, професор наголошує, що завжди потрібно враховувати думку мешканців громад.

«Важливо опитати людей, але водночас враховувати, що люди усього не знають і їм треба пояснювати, наводити приклади».

На думку Володимира Великочого, найбільша проблема туризму на Івано-Франківщині – погано розвинена індустрія дозвілля. 

«У Яремчанській зоні є де зупинитись, є де поїсти, можна ще сходити на водоспад і сфотографуватись з яструбом. Але що робити у Яремче туристу далі? Тому у перспективі має бути створення системи дозвілля та атракції».

Ще одним вдалим варіантом розвитку індустрії туризму є створення скансенів – музеїв просто неба. Володимир Великочий наголошує, що по селах Івано-Франківщини є дуже багато людей, які займаються ремеслом та різноманітними художніми промислами. Завдяки цьому можна залучати туристів на Прикарпаття.

«Нам потрібно розвивати сільський зелений туризм. Чому це важливо? Бо це дає можливість місцевим заробити на тому, що в них вже є. Також важливо оцифровувати інформацію про туристичні об'єкти та залучати журналістів та блогерів».

Окрім того, професор додає, що важливо враховувати те, що міська людина не хоче втрачати свій комфорт, а тому потрібно зважати на всі її потреби. Також він наголошує на важливості транспортного сполучення.

«Немає сенсу будувати готель в Галичі, бо таких закладів є багато в Івано-Франківську, а добратись з Галича до Франківська – не проблема».

Професор підсумував, що найважливішими провідними чинниками у розвитку туризму є ідея та люди.

«Без цих двох двигунів немає сенсу продовжувати дискусію про розвиток зеленого туризму на Прикарпатті».

Нагадаємо, в Туристичній раді Івано-Франківської області вважають, що цього року очікується приріст туристів на 15-20% більше, ніж минулого року.


Читайте також:

Глемпінг-туризм на Прикарпатті: будівництво можуть розпочати вже влітку

Скільки туристів очікують прийняти на Прикарпатті в цьому році

Фотогалерея


10.06.2021 918
Коментарі ()

22.06.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка спробувала з’ясувати, скільки внутрішньо переміщених осіб проживає на Прикарпатті, чим вони забезпечені та як адаптувались до умов життя у новому середовищі.

1416
22.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка поцікавилась у місцевих жителів, які виїхали за кордон, як змінилося їхнє життя та дізналась чимало цікавої інформації.

1445
17.06.2021
Галина Бородайкевич

Фіртка поспілкувалась із директором закладу для літніх і самотніх людей, щоб дізнатись про побут, дозвілля і роботу під час пандемії.    

1495
16.06.2021
Ілона Шевченко

Кожного року на міському озері гине кілька, деколи буває і десятки особин товстолоба. Фіртка спробувала з’ясувати причини.

1482
15.06.2021
Катерина Черкашина

Чоловік каже, приїхав воювати за справедливість. І щоб допомогти українцям будувати нормальну державу. Фіртка поспілкувалася з добровольцем, який в Україні з червня 2014 року і хоче залишитися жити в Івано-Франківську.

1813
15.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка спробувала з’ясувати, якою мірою зачепили футбольні пристрасті франківчан і хто їхні фаворити, окрім національної збірної.

1933

У 2011 році мене, як історика, рекомендували українсько-німецькій режисерці Уті Кільтер аби я показав і розказав про будівлі та визначні місця Франика. Ну якщо чисто технічно, то її скоріше цікавила «станиславівська» архітектура, а не «і

1465

Встигала тільки дивитися як міняються дати запланованих прем’єр. Але попри всі перенесення виставу таки показали. Це було важливо: її герой Анатолій Гаркавенко («Морячок)» – з Франківщини.

3313

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

6253

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

12061
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

918
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

7525 1
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

8861
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

6209
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

6722
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

6313
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

6362
23.06.2021

Хоча останній рік був непростим для книжкового ринку, українські видавництва підготували вдосталь нових книжок і коміксів, на які варто звернути увагу на ярмарку, який відбувається з 23 по 27 червня.

228
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

7216
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

8097
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

8934
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

8428 1