Створення системи дозвілля та атракції: в Івано-Франківській ТПП триває дискусія про зелений туризм (ФОТО)

Сьогодні, 10 червня, о 10:00 годині у конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати в рамках Дискусійного майданчика «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050» розпочалась панельна дискусія: «Зелений туризм на Прикарпатті: інвестиційний потенціал та бізнес-можливості».

Під час дискусії обговорюватимуть розробку регіонального стандарту зеленого туризму, готовність прикарпатських територіальних громад до розвитку сільського зеленого туризму, запити ринку у сфері зеленого туризму та практичний досвід роботи екосадиб на Прикарпатті, передає Фіртка.

Зокрема, Володимир Великочий, професор, член-кореспондент Академії туризму України, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника поділився своїми думками про те, чи може бути туризм двигуном розвитку територіальних громад.

За його словами, насамперед потрібно знайти ініціативну групу, яка готова стати двигуном змін, відповідно пізніше необхідно розставляти цілі: чи доцільно розвивати туризм у певній громаді, чи краще будувати курорт, чи, можливо, розвивати нафтовидобування.

«Починаємо з простих речей: створюємо таку групу, знаходимо людину, яка є фахівцем своєї справи. Згодом окреслюємо завдання та розробляємо стратегію розвитку громади. Зазвичай її складають на 5-10 років. Сьогодні розробляють і на три роки. Проте, на мою думку, це вже більше план дій, а не стратегія розвитку, тому для мене оптимальний варіант – 10 років. І це незалежно від того, хто є головою ОТГ», – пояснив Володимир Великочий.

Окрім того, професор наголошує, що завжди потрібно враховувати думку мешканців громад.

«Важливо опитати людей, але водночас враховувати, що люди усього не знають і їм треба пояснювати, наводити приклади».

На думку Володимира Великочого, найбільша проблема туризму на Івано-Франківщині – погано розвинена індустрія дозвілля. 

«У Яремчанській зоні є де зупинитись, є де поїсти, можна ще сходити на водоспад і сфотографуватись з яструбом. Але що робити у Яремче туристу далі? Тому у перспективі має бути створення системи дозвілля та атракції».

Ще одним вдалим варіантом розвитку індустрії туризму є створення скансенів – музеїв просто неба. Володимир Великочий наголошує, що по селах Івано-Франківщини є дуже багато людей, які займаються ремеслом та різноманітними художніми промислами. Завдяки цьому можна залучати туристів на Прикарпаття.

«Нам потрібно розвивати сільський зелений туризм. Чому це важливо? Бо це дає можливість місцевим заробити на тому, що в них вже є. Також важливо оцифровувати інформацію про туристичні об'єкти та залучати журналістів та блогерів».

Окрім того, професор додає, що важливо враховувати те, що міська людина не хоче втрачати свій комфорт, а тому потрібно зважати на всі її потреби. Також він наголошує на важливості транспортного сполучення.

«Немає сенсу будувати готель в Галичі, бо таких закладів є багато в Івано-Франківську, а добратись з Галича до Франківська – не проблема».

Професор підсумував, що найважливішими провідними чинниками у розвитку туризму є ідея та люди.

«Без цих двох двигунів немає сенсу продовжувати дискусію про розвиток зеленого туризму на Прикарпатті».

Нагадаємо, в Туристичній раді Івано-Франківської області вважають, що цього року очікується приріст туристів на 15-20% більше, ніж минулого року.


Читайте також:

Глемпінг-туризм на Прикарпатті: будівництво можуть розпочати вже влітку

Скільки туристів очікують прийняти на Прикарпатті в цьому році

Фотогалерея


10.06.2021 1175
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

685
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1968 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

563
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6910 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11409 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

345

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1098

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1122

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1116
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

84
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

294
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1096
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

764
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2960
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4455
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18449
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

91
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

330
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

361
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670