Ступінь комфорту

 

Перечитування історії релігій та науки зводить до певного розуміння, що, скажімо, була колись мудрість, і була ця мудрість колись — зараз певною мірою вона видається вкрай немудрою. 

Людина почала думати тоді, коли почала сумніватись. Або не довіряти. 
Недовіра — дистанція від себе до себе. Тобто, замкнене коло. Приємніше, звичайно, комусь повірити, але...
Вірити, це моделювати, це екстраполяція, тобто механізація свідомості, того, що, зрештою, відокремило нас від царини ссавців. Але людський пластилін гнучкий, під дією їстівного чи фізіологічного фактору можна так легко повернутись до тваринних палаців.
Хоча ми надалі сумніваємось. Релігія вчить кардинальним консерваціям, як і будь—яка східна практика: не змінюйся й просто насолодись ВЖЕ. 
Насолода Вже є вже моделлю підсвідомого. Про підсвідоме можна багато говорити й завершити, як Юнг в тотальному божевіллі своїх же ж примар, яким довіряв достеменно, чи, як Гайдегер, із сумним дописом в Червоному Зошиті із сумним згадуванням Бога. Хоча, що може бути веселого в філософії, окрім зневіри самого себе. Карма філосогеми є просто акселерацією розвитку. Можна їсти повільно, із смаком, насолоджуючись ферментативною симфонією логічних нуклеоланцюгів, можна все проковтнути й поринути в філосометаболістичну невідповідність....
Але і при цьому продовжити сумніватись..
Усе сумнівне знання дає логічну поживу істинному незнанню. Це Фома, і Сократ. Але Сократ це атом легендарій, як і Августин є медичним атлясом захоплення сумнівним... треба вчасно робити висновки — чи не робити їх взагалі. Людина є комахою, яка еволюціонувала до щура, а щури — діти підземелля, ті, хто вижив в умовах трансангресивного метаавангардного неоструктуралізму...
Усе буття є формами довіри й недовіри. В стосунках, навчанні, праці чи творчості. Творчість залишиться терапевтичним феноменом, праця — можливістю небожевільного соціального марення, навчання — вакцинацією усім абсурдним геномом, який плекали тисячі покалічених пасіонаріїв, а любов, як гормональна таблиця нашого тваринного виокремлення. Чи не виокремлення...
Скажімо, найвищий ступінь — це відмова від усього, від їди, від праці, від фізіо—тіломаневрацій, від гордині та заздрості, від хатів, автівок й повій, від інвестицій в комфортну смерть й теплу кремацію, від сповільненого відчуття нашого тваринноголюдяного, бо зрештою виживає той, хто найменше чинить опору.
Де немає протидій за суттю.


07.08.2017 Роман Бончук 2422 0
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273