Ступінь комфорту

 

Перечитування історії релігій та науки зводить до певного розуміння, що, скажімо, була колись мудрість, і була ця мудрість колись — зараз певною мірою вона видається вкрай немудрою. 

Людина почала думати тоді, коли почала сумніватись. Або не довіряти. 
Недовіра — дистанція від себе до себе. Тобто, замкнене коло. Приємніше, звичайно, комусь повірити, але...
Вірити, це моделювати, це екстраполяція, тобто механізація свідомості, того, що, зрештою, відокремило нас від царини ссавців. Але людський пластилін гнучкий, під дією їстівного чи фізіологічного фактору можна так легко повернутись до тваринних палаців.
Хоча ми надалі сумніваємось. Релігія вчить кардинальним консерваціям, як і будь—яка східна практика: не змінюйся й просто насолодись ВЖЕ. 
Насолода Вже є вже моделлю підсвідомого. Про підсвідоме можна багато говорити й завершити, як Юнг в тотальному божевіллі своїх же ж примар, яким довіряв достеменно, чи, як Гайдегер, із сумним дописом в Червоному Зошиті із сумним згадуванням Бога. Хоча, що може бути веселого в філософії, окрім зневіри самого себе. Карма філосогеми є просто акселерацією розвитку. Можна їсти повільно, із смаком, насолоджуючись ферментативною симфонією логічних нуклеоланцюгів, можна все проковтнути й поринути в філосометаболістичну невідповідність....
Але і при цьому продовжити сумніватись..
Усе сумнівне знання дає логічну поживу істинному незнанню. Це Фома, і Сократ. Але Сократ це атом легендарій, як і Августин є медичним атлясом захоплення сумнівним... треба вчасно робити висновки — чи не робити їх взагалі. Людина є комахою, яка еволюціонувала до щура, а щури — діти підземелля, ті, хто вижив в умовах трансангресивного метаавангардного неоструктуралізму...
Усе буття є формами довіри й недовіри. В стосунках, навчанні, праці чи творчості. Творчість залишиться терапевтичним феноменом, праця — можливістю небожевільного соціального марення, навчання — вакцинацією усім абсурдним геномом, який плекали тисячі покалічених пасіонаріїв, а любов, як гормональна таблиця нашого тваринного виокремлення. Чи не виокремлення...
Скажімо, найвищий ступінь — це відмова від усього, від їди, від праці, від фізіо—тіломаневрацій, від гордині та заздрості, від хатів, автівок й повій, від інвестицій в комфортну смерть й теплу кремацію, від сповільненого відчуття нашого тваринноголюдяного, бо зрештою виживає той, хто найменше чинить опору.
Де немає протидій за суттю.


07.08.2017 Роман Бончук 2572 0
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739