Ступінь комфорту

 

Перечитування історії релігій та науки зводить до певного розуміння, що, скажімо, була колись мудрість, і була ця мудрість колись — зараз певною мірою вона видається вкрай немудрою. 

Людина почала думати тоді, коли почала сумніватись. Або не довіряти. 
Недовіра — дистанція від себе до себе. Тобто, замкнене коло. Приємніше, звичайно, комусь повірити, але...
Вірити, це моделювати, це екстраполяція, тобто механізація свідомості, того, що, зрештою, відокремило нас від царини ссавців. Але людський пластилін гнучкий, під дією їстівного чи фізіологічного фактору можна так легко повернутись до тваринних палаців.
Хоча ми надалі сумніваємось. Релігія вчить кардинальним консерваціям, як і будь—яка східна практика: не змінюйся й просто насолодись ВЖЕ. 
Насолода Вже є вже моделлю підсвідомого. Про підсвідоме можна багато говорити й завершити, як Юнг в тотальному божевіллі своїх же ж примар, яким довіряв достеменно, чи, як Гайдегер, із сумним дописом в Червоному Зошиті із сумним згадуванням Бога. Хоча, що може бути веселого в філософії, окрім зневіри самого себе. Карма філосогеми є просто акселерацією розвитку. Можна їсти повільно, із смаком, насолоджуючись ферментативною симфонією логічних нуклеоланцюгів, можна все проковтнути й поринути в філосометаболістичну невідповідність....
Але і при цьому продовжити сумніватись..
Усе сумнівне знання дає логічну поживу істинному незнанню. Це Фома, і Сократ. Але Сократ це атом легендарій, як і Августин є медичним атлясом захоплення сумнівним... треба вчасно робити висновки — чи не робити їх взагалі. Людина є комахою, яка еволюціонувала до щура, а щури — діти підземелля, ті, хто вижив в умовах трансангресивного метаавангардного неоструктуралізму...
Усе буття є формами довіри й недовіри. В стосунках, навчанні, праці чи творчості. Творчість залишиться терапевтичним феноменом, праця — можливістю небожевільного соціального марення, навчання — вакцинацією усім абсурдним геномом, який плекали тисячі покалічених пасіонаріїв, а любов, як гормональна таблиця нашого тваринного виокремлення. Чи не виокремлення...
Скажімо, найвищий ступінь — це відмова від усього, від їди, від праці, від фізіо—тіломаневрацій, від гордині та заздрості, від хатів, автівок й повій, від інвестицій в комфортну смерть й теплу кремацію, від сповільненого відчуття нашого тваринноголюдяного, бо зрештою виживає той, хто найменше чинить опору.
Де немає протидій за суттю.


07.08.2017 Роман Бончук 2450 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

847 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

791
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2235
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4211 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1067
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1538
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

718