Студенти та заможні люди за тридцять – перші у списку потенційних клієнтів франківських наркодилерів

 

 

narkotik-1

 

Студенти та заможні люди за тридцять – перші у списку потенційних клієнтів франківських наркодилерів

Ця прикра тенденція сформувалася на сучасному чорному ринку наркопрепаратів лише останнім часом. Ще років десять тому в місті існувала чітка градація тих, кого прийнято було вважати основною групою ризику. Головним чином підлітків з неблагополучних маргінальних сімей. З часом спрямованість видозмінювалася, до франківського  наркодиспансеру стали все частіше доставляти «золоту» молодь, повідомляє Фіртка з посиланням на Західний Кур’єр.

 

Сьогодні ж наркологам доводиться говорити про найсвіжішу течію наркоринку: ряди залежних масово поповнюють чоловіки віком 34-36 років, часто успішні, заможні та при посадах. Власники великого бізнесу, солідного соціального статусу в абсолютно свідомому віці сідають на «колеса», «доріжки» та інші види «допінгу».  Вони разом із «зеленими» студентами коледжів та вишів – дві когорти, що станом на сьогодні уособлюють основну частину клієнтської бази місцевих наркодилерів.

 


Потрібно для роботи
Кількість наркозалежних у області з кожним роком зростає. Наразі їх майже дві тисячі, але цю цифру сміливо можна множити на сто, кажуть фахівці. Бо в офіційний перелік потрапляють лише ті, хто певним чином «спалився» перед правоохоронцями, піддався на вмовляння родичів пройти курс лікування, або ж перебуває у хворобливій залежності від психоактивної речовини і просто не може вести нормальний спосіб життя.
Останніх, так званих «закінчених» наркоманів, у порівнянні з минулими роками, зараз у місті суттєво поменшало. Наркоманія перестала бути уособленням брудних притонів, одноразових шприців багаторазового використання та безнадійно опущених людей.  Шприци з різних причин (естетичних, через незручність у застосуванні і таке інше) вийшли із моди, передавши естафету строкатим таблеткам та «веселим» цигаркам. А сама наркоманія перебралася, крім студентських гуртожитків, у високі кабінети.

«До нас звертаються за допомогою багаті, успішні чоловіки 34-36 років, які мають все – гроші, роботу, сім’ю, але з метою рекреації починають вживати наркотики», – розповідає головний нарколог Івано-Франківська Тетяна Черкасова. Запідозрити у необізнаності чи наївності таких людей важко. Крок на похилу вони роблять цілком свідомо. І часто зовсім не для того, аби розслабитися чи покайфувати. Навпаки.

«Одні вживають наркотики для того, щоб отримати задоволення, інші – щоб підвищити працездатність», – каже Тетяна Черкасова. Людина під впливом «стимуляторів» –  кокаїну чи амфетаміну – може працювати без їжі та сну від однієї до трьох діб. При цьому  вона постійно весела, працездатна. Наркотик  стимулює діяльність центральної нервової системи, підвищуючи викид дофаміну – гормону, що відповідає за хороше самопочуття, фізичну і психологічну працездатність, у 30 разів від норми.

Людина весь час виглядає «живчиком», ніби п’яною, але без запаху спиртного.
«У поле зору правоохоронців такі люди не потрапляють, їх фінансові можливості дозволяють «втиху» системно вживати наркотики аж доки про проблему не довідується сім’я. Тоді часто люди самі до нас приходять, бо не хочуть бути таким прикладом для своїх дітей. Або ж залежність переходить грань, на яку розраховував споживач, і стає допінгом, без якого людина вже просто не може вести справи», – каже Тетяна Черкасова.

 

Від марихуани  до «крокодила» – два-три кроки
Наркопрепарат-стимулятор амфетамін також популярний у студентських колах.

«Причому не лише на дискотеках, – переконує головний нарколог Івано-Франківська. – Мені розповідали студенти, як вони за допомогою амфетаміну готуються до сесії. Мовляв, за мінімальний проміжок часу можна засвоїти багато матеріалу».

Але більшість все-таки прагне зловити кайф, каже лікар. Випадки вживання амфетаміну в останні роки – пошесть, що вражає молодь по всій Україні, не тільки Прикарпаття. Його ринкова ціна 300 грн. за таблетку, але є методи кустарного виробництва.

Збільшення кількості залежних наркологи фіксують з початком кожного навчального року. Найчастіше «новобранці» – це першокурсники коледжів чи вищих навчальних закладів, які опиняються без батьківської опіки, перебравшись із «глибинки» до обласного центру. У новій компанії вони часто піддаються впливам нових друзів, які діляться досвідом, переконують у плюсах наркопрепаратів – кайф, нові грані в сексі, відсутність будуна. А головне – нові враження. Підлітки-студенти зазвичай шукають їх  з такою впертістю, з якою на джерело світла летить тендітний метелик.
Батькам, що відправили своїх дітей «підкорювати» обласний центр, не варто думати, що наркотики – це завжди дороге задоволення і стипендії на них не вистачить. Їх розповсюджувачі схильні, не без прицілу на майбутнє, давати наркотики в борг, а то й просто «за так», добре розуміючи, що в такий спосіб забезпечують собі майбутню клієнтуру. Та й підліткова психологія, жага до спілкування і потяг до наслідування сприяють поширенню згубної звички.
Статистика тривожна: майже половина тих, хто перебуває під профілактичним наглядом у наркодиспансері, – люди віком до 25 років. Тобто, студенти. Тетяна Черкасова переконує – серед її пацієнтів є студенти всіх без винятку франківських вишів.

«Студенти не починають із опіатів – ширки чи субутексу. Ті, кому не по кишені амфетамін, або ж вони бояться наслідків вживання, починають із «безневинної» марихуани», – переконує нарколог. Чимало юнаків вважають, що це легкий наркотик, який шкоди не завдає. Покурив її, мовляв, коли закортіло, а коли захотів – припинив курити. Насправді легких наркотиків не буває. Лікарі доводять, що споживання марихуани змінює генетичний код людини. І невідомо, як ця «мила звичка» відіб’ється на наступному поколінні, на дітях та онуках споживачів марихуани.

До того ж майже завжди марихуана стає першим квитком у світ наркоманії. У пошуку нових вражень досвідченому планокурові дилери пропонують субутекс – таблетований синтетичний аналог макової соломки.  У порівнянні з «ширкою» – відносно натуральним продуктом (ломка від неї тривала 3-5 днів, і наркомани могли «переламатися» в домашніх умовах), субутекс – чиста синтетика, пацієнта ламає до місяця.  Самі, без допомоги медиків, зіскочити з наркотику залежні не можуть. І часто через відсутність грошей переходять на «крокодил» – наркотик, що вариться в домашніх умовах із легальних аптечних ліків від кашлю. Вживши «крокодил», людина починає гнити та розкладатися вже через півроку.


23.12.2015 530 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1097
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1631 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2401
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2250 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7534
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15247 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

305

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1028

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1098

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1881
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

276
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

655
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

895
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3121
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

914
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1947
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1001
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35150 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

260
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

478
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

619
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

943