Чи задоволена громада Івано-Франківськими міським та апеляційним судами? Це з`ясовували столичні соціологи.
Опитування «Справедливе правосуддя» волонтери «Творчого центру ТЦК» здійснювали чотири роки поспіль.
Шляхом анкетування цікавилися громадською думкою щодо якості функціонування місцевих судів та публічної відкритості судової системи. 60 відсотків опитаних мають юридичну освіту, відтак кваліфіковано оцінили місцевий судоустрій.
Рівень довіри та якість роботи судоустрою за п'ятибальною системою іванофранківці оцінили - на «четвірку». Утім проблеми у Домі правосуддя є, засвідчують результати анкетування. Це - несвоєчасний початок судових засідань, відсутність зручних місць для очікування та недотримання терміну судового розгляду.
Найпроблемнішою є доступність інвалідів до приміщення Феміди. Такий підсумок опитування об'єктивний, вважають працівники суду, інформує Вежа.
Соціологічне анкетування «Справедливе правосуддя» започаткували не лише на Прикарпатті. Наразі 34 суди на території України пройшли процес громадського тестування. Це - зворотній зв'язок між судовою системою та людьми. Таке оцінювання дозволить відновити довіру до української Феміди.
Наразі київські соціологи моніторять місцеву систему судоустрою щодо усунення критичних зауважень.
Наступним етапом спільно із людьми з функціональними обмеженнями в Будинку правосуддя проведуть аудит - доступність судової системи для інвалідів.