Stay home: прикарпатка розповіла, як переживає карантин у Канаді

Спеціально для Фіртки, наш оглядач в Північній Америці описала, що таке «карантин по-канадськи».


Вогнище коронавірусу, розгорівшись у Китаї, перемістилось до Європи. А останніми днями його епіцентр спостерігається вже в США.

На цьому фоні Канада помітно хвилюється: коли ж їй очікувати критичних показників заражень на своїй території, враховуючи майже дев’ять тисяч кілометрів спільного зі Штатами кордону? Але тут же слід додати, що Канада не лише хвилюється, але й активно готується до ймовірної кризи та вживає всіх заходів, щоб розтягнути вірус в часі і, можливо, дочекатися дива…

Вчорашній понеділок можна вважати початком четвертого тижня карантину в Канаді.

Виглядає він менш-більш однаково у всіх її провінціях, не зважаючи на той факт, що вони розтягнені на весь континент зі сходу до заходу. Всі можливі (і неможливі) засоби інформації вже четвертий тиждень по наростаючій твердять в один голос: “Stay home” та “Wash your hands” (залишайтесь вдома, мийте руки)! І слід сказати, що жителі Канади в основному слухняно прислуховуються до цих порад (вимог).

Можливо, завдяки цьому (чи  в тому числі завдяки й цьому) на 6 квітня при майже 16 тисячах позитивних COVID-тестів зафіксовано всього лише три сотні смертей. Що виглядає дуже оптимістично в порівнянні з цифрами в сусідів (на 6 квітня в США підтверджено 367 004 випадків коронавірусу та більше десяти тисяч смертей).

Але попри втішну статистику уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби (себто в магазин, на роботу чи на прогулянку). Дитячі садочки, школи та навчальні заклади зачинені четвертий тиждень. Тому, батьки (частіше матусі) сидять по домівках з дітьми і це є нелегким випробуванням для усіх членів сім’ї. Можна тільки прогулюватися пішки чи на велосипедах, бо всі гральні майданчики обгороджені та закриті. І найменшим буває дуже складно це пояснити.

Кому можливо працювати дистанційно, ті також сидять вдома за комп’ютером. А хто таки змушений добиратися на роботу, старається пересуватися по місту, дотримуючись всіх санітарних умов та порад.

Носіння масок та рукавичок за межами дому наразі не є обов’язковим, а лише рекомендованим (при умові відсутності візуальних симптомів вірусу).

Громадський транспорт працює безперебійно. Практично порожні автобуси їздять по графіку, метро відчинене, поїзди ходять.

При вході до магазину, супермаркету чи аптеки обов’язково є цілий набір дезінфікуючих засобів (“дезинфектори” чи “санітайзери”) з дозатором, щоб у кожного була можливість обробити руки чи протерти ручку продуктового візка. Кількість людей в магазині регулюється черговим при вході, що часом, звичайно, створює черги, але все ж помірні. В загальному ж зроблено все, щоб максимально відокремити людину одну від одної, щоб уникнути будь-яких видів гуртування чи скупчення. При зустрічі на вулиці кожен старається “за кілометр” обходити іншого, а в магазинах обов’язково дотримуються так званої “соціальної дистанції” (social distance) (1-2м).

Але самоізоляція таки дає про себе знати. Після трьох тижнів карантину в суботній пресі, окрім традиційних застережень та нагадувань санітарних COVID-норм, вже виділили окрему сторінку для порад та заходів, як поводитися при ознаках депресії та стресу, як їх виявити у своїх дітей і куди звертатись по допомогу. А в теленовинах вже присвячують окремі сюжети темі “домашнього насильства” (domestic violence) та зловживанням марихуаною. Що ж поробиш? Навіть у спокійній Канаді від цього нема куди сховатися.

Та щоб, не зважаючи ні на що,  тримати настрій піднесеним, всіх дітей заохочують малювати райдуги-веселки та кольоровими малюнками прикрашати вікна домів, щоб кожен, хто йде по вулиці відчував радість, програмував себе на позитив і вірив, що все буде добре.

Серед канадських сімей є чимало українців та галичан зокрема. Давайте побажаємо одні одним залишатись здоровими та дружніми і будемо передавати успішний досвід боротьби з коронавірусом, аж доки все мине! Stay home! Stay safe! Будьмо здорові! 

Мар’яна Гутич, Монреаль


07.04.2020 Мар’яна Гутич 6357
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273