Сьогодні в Івано-Франківському краєзнавчому музей відкрилась виставка стародавнього косівскього одягу. Унікальну колекцію зібрала народна майстриня Анна Богдан.
На виставці представлені близько півсотні експонатів. Передовсім жіночий та дитячий одяг, який носили косівчани на початку минулого століття. Кептарики, сорочки, сердаки, а також різноманітні прикраси зібраній у приватній колекції.
«Цей одяг має вже більше ста років. Я дослідила схожі елементи одягу західних та східних українців. Якщо подивитись на українських жінок, то вони завжди мали на собі багато прикрас. Навіть коли вона йшла з дому все це одягала на себе, бо ці речі цінувались, щоб мати такі прикраси треба було корову продати», - майстриня Анна Богдан показує на собі дукати із зображенням Марії Терези, які належали її матері.
Жіночі костюми на Гуцульщині були більш барвистим і складними ніж чоловічі. Не було прийнято покривати голови у дівчат, вони уплітали в коси жовті «поплітки». На сорочках були вишиті «плечики», вишивкою вкривали також рукави. Киптарики були різно нашивані, або гафтовані, поверх них вдягали прикрашені сердаки. Переважали червона й чорна барви з додатками жовтих, зелених, часом синіх кольорів.
14