Стало відомо, як відбуватиметься навчання у франківських школах

У Франківську навчальний рік розпочнеться у звичайному режимі.

Про основні теми, що найбільше хвилювали франківців розповідає директор Департаменту освіти і науки Ігор Максимчук, пише Фіртка.


1 вересня: яким воно буде цього року? Чи будуть святкові лінійки для учнів?


Як правило, 1 вересня зараз проводиться суто для першокласників. Це не є обов’язковим заходом. Заклади приймають рішення про формат зустрічі першачків самостійно. Це можуть бути коротенькі заходи на 10-15 хв для учнів, що вперше прийшли до школи. Щоправда, батькам забороняється заходити. Вони можуть перебувати на території школи, надворі, але обов’язково у масках. Але приміщення школи для них – закриті.


Який формат уроків буде: тривалість, поділ на підгрупи, зміни?


Ми рекомендуємо працювати у звичному режимі. Це буде звичний режим: звичайні традиційні класи, звичний поділ на підгрупи. Тобто так, як завжди ділилися учні: інформатика, англійська тощо. Навчання звичне. Але з дотриманням карантинних вимог. Тобто все так, як ми звикли. Єдина відмінність – дещо змінена кабінетна система. Тобто не учні ходитимуть по школі на уроки, а вчителі приходитимуть до дітей у клас. Це для того, щоб мінімізувати масові переходи територією школи.


Як забезпечуватимуться ці карантинні вимоги: температурний скринінг, додаткові входи в навчальні заклади для учнів?


У гімназіях, ліцеях та початкових школах відкриваємо всі входи для того, щоб розділити потоки учнів. Усі входи закриті для сторонніх. Скринінг проводитимуть щоденно – для вчителів. А для учнів – опитування. Тобто їх питатимуть про самопочуття та стан здоров’я. Якщо буде скарга на стан здоров’я – тоді проводитиметься огляд, скринінг. У кожному закладі, окрім медичного кабінету облаштовано так званий ізолятор. Тобто, якщо учневі стане погано, то його ізолюють у цей кабінет до моменту приходу батьків.


Чи проводитиметься дезінфекція приміщень школи, класів?


Ми вже завезли в освітні заклади антисептичні, дезінфікуючі, мийні засоби, одноразові маски, безконтактні термометри. Тому приміщення будуть ретельно прибирати. Також після кожного заняття проводитиметься провітрювання, постійне вологе прибирання. Як самих класних приміщень, так і коридорів, убиралень, їдалень тощо. Постійний контроль за належним санітарним станом.

Також місто забезпечило закупівлю антисептичних засобів для рук при вході, в туалетах, біля класних приміщень. Також закуплено засоби індивідуального захисту – одноразові маски для працівників школи.


Чи зобов’язані учні користуватися масками? І хто повинен їх ними забезпечити?


Під час уроку учням не обов’язково використовувати маски. Діти сидять без масок. Одягати їх повинні під час перерви, коли перебувають у коридорах, тобто за межами класу. Їх учні повинні мати з собою.


Якщо хтось у школі захворіє: учень чи педагог, що тоді?


Якщо буде підтверджений випадок захворювання на Covid, то клас відправляється на самоізоляцію на 14 днів. У цей час вони працюватимуть дистанційно.


Групи продовженого дня в теперішніх умовах: реальність чи мрія?


Групи продовженого дня мають право функціонувати відповідно до чинного законодавства. Звісно, знову ж дотриманням карантинних норм. Так само і гуртки.


Якщо ж батьки приймають рішення не ризикувати та хочуть, щоб дитина навчалася дистанційно. Чи мають право обрати таку форму і що для цього потрібно?


Так, батьки мають право на дистанційне навчання дитини. Для цього повинні звернутися до школи та написати на ім’я директора відповідну заяву. Тоді надається можливість вчитися дистанційно.


26.08.2020 2595
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

223
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

383
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2267
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1680
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1970
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5583 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1079

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1091

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1606

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1086
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

838
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

700
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14512
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

485
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10358
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6026
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

582
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7303
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2611
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

476
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

587
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

419