США, ймовірно, першими отримають вакцину проти Covid-19 від Санофі

Американці, швидше за все, отримають вакцину від Санофі проти Covid-19, якщо французький фармацевтичний гігант зможе успішно доставити її.

Це тому, що США першими погодилися фінансувати дослідження щодо вакцини Санофі, заявив головний виконавчий директор Пол Хадсон в інтерв'ю Bloomberg News. Він попередив, що Європа ризикує відстати, якщо не активізує зусилля для пошуку захисту від пандемії, яка забрала понад 290 000 життів людей у ​​всьому світі.

"Уряд США має право на найбільше попереднє замовлення, оскільки він інвестує в ризик", - сказав Хадсон. США в лютому розширили партнерство щодо вакцини з компанією на умовах, що "якщо допоможуть виготовити, то отримають перші дози".

Sanofi - один з найбільших гравців серед десятків компаній, які шукають вакцину, яка потрібна для перезавантаження економіки після спаду виробництва, спричиненого карантином. Він співпрацював з американським конкурентом GlaxoSmithKline Plc в рамках проекту, який підтримує США, і каже, що він може робити 600 мільйонів доз щорічно - потужність, яку Хадсон сказав, що прагне подвоїти.

Уряди у всьому світі розпочинають фінансування та проведення науково-дослідних робіт, включаючи операцію Трампа "Operation Warp Speed", яка нагадує програму в Національному інституті охорони здоров'я США. Захисники здоров'я попереджають, що гонитва може залишити країни, які не можуть дозволити собі захисні дози, зробивши їх вразливими до масових смертей та економічних втрат від нових хвиль коронавірусу.


Підвищення обізнаності

"Я вів переговори в Європі, стосовно того, що вакцину спочатку отримають США", - сказав Хадсон через відеопосилання з його будинку в Парижі. "Так буде, тому що США вклали гроші, щоб спробувати захистити своє населення, відновити економіку".

У той час, як президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель зібрали кошти у розмірі 8 мільярдів доларів для підтримки справедливого розподілу, інші погодилися на розподіл, який заснований на національній підтримці досліджень. За словами Паскаля Соріот, генерального директора AstraZeneca Plc, який робить вакцину, поставлятимуть пріоритетну пропозицію для Університету в Оксфорді для США.

Виробництво вакцини від Сафоні в США в основному піде на цей ринок, тоді як потужність в інших місцях охопить Європу та інший світ, йдеться в повідомленні компанії після запиту Bloomberg. Виробник медикаментів веде "дуже конструктивні розмови" з французькими та німецькими урядами та установами Європейського Союзу.

Попри те, що фінансування розширених досліджень і розробок ставить США на перше місце, країна може бути лише на кілька днів або тижнів попереду всіх інших, сказав Хадсон.Генеральний директор навів як приклад BARDA, яка наразі дала 30 мільйонів доларів на програму Сафоні, як "модель" того, як має будуватися співпраця з промисловістю. Китай також мобілізував зусилля у розробці вакцини.

"Тож ці дві енергетичні економіки спочатку будуть вакциновані, і тому стало так важливо спробувати створити дискусію в Європі, щоб сказати:" Не дозволяйте Європі відстати ", - сказав він. BARDA має давні стосунки з Санофі. Американське агентство надало фармацевтичній компанії Сафоні в грудні 226 мільйонів доларів премії за збільшення можливостей виробництва вакцини проти пандемії.Управління перспективними біомедичними дослідженнями та розробками Мінохорони здоров'я США (BARDA) має давні стосунки з Санофі.

Американське агентство надало фармацевтичній компанії Сафоні в грудні 226 мільйонів доларів премії за збільшення можливостей виробництва вакцини проти пандемії.Деякі країни пропонують поділитися фінансовим ризиком виробництва вакцини ще до того, як буде доведено, що вона є безпечною та ефективною, - сказав британець Хадсон, який у вересні прийняв посаду генерального директора.

"Ми регулярно отримуємо телефонні дзвінки", - сказав він. "Важливо зараз провести деякі з цих обговорень", - сказала Кетрін Блісс, старший співробітник Центру глобальної політики в галузі охорони здоров'я Центру стратегічних та міжнародних досліджень, щоб уникнути загрози "вакцинного націоналізму".


Орієнтація на 2021 рік

Багато вакцинальних проектів мають на меті унеможливити ймовірні спалахи у 2021 році, а деякі націлені на виняткову доступність, тільки для медичних працівників та інших вразливих груп населення вже цієї осені. Незалежно від того, якій країні вдасться вивести на ринок коронавірусну вакцину, найімовірніше, будуть претендувати на право власності на якийсь момент у розповсюдженні, - сказав Крішна Кумар, старший економіст та директор міжнародних досліджень аналітичного центру RAND Corp.

"Ми навіть не можемо торгувати між собою, виникає багато питання щодо тарифів тощо", - сказав він. Що стосується вакцини, що буде рятувати життя - "домовитися про це буде не просто".BARDA не диктує, скільки доз має отримувати США або ціну продукту, і сподівається, що Санофі буде "відповідальним", зробивши будь-яку вакцину доступною, сказав Хадсон.


J&J, Модерна 

Агентство спрямувало сотні мільйонів доларів на медичні компанії-гіганти Johnson & Johnson та біотехнологію Moderna Inc. для розробки, тестування та масового виробництва вакцини проти нового коронавірусу. Санофі веде два проєкти вакцини проти Covid-19.

Один, який фінансується BARDA, ґрунтується на попередній розробці, що стосується епідемії ГРВІ та технології, яку вже застосовують в одній із вакцин проти грипу. Французька компанія та GSK планують розпочати випробування на людях у другій половині цього року та мають на меті отримати вакцину до другої половини 2021 року.У компанії Sanofi також є окремий зразок вакцини проти COVID-19 з Translate Bio Inc., який використовує так звану технологію РНК-месенджера, щоб спонукати організм виробляти ключовий білок з вірусу, викликаючи імунну відповідь.

Навіть якщо обидві вакцини виявляться успішними, Sanofi, швидше за все, не зможе задовольнити глобальний попит, заявив Джон Шивер, старший віцепрезидент із глобальних вакцин R&D, в інтерв'ю на початку цього місяця.Понад 100 інших зразків вакцини розробляються в США, Німеччині та Китаї.

Серед тих, хто вже розпочав випробування на людях, - експериментальні вакцини від CanSino Biologics Inc., Inovio Pharmaceuticals Inc., Moderna та партнерства Pfizer Inc. та BioNTech SE. 

за матеріалами Bloomberg


15.05.2020 840
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

484
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3034
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21166
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2029
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

148

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

780

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2194

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

870
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

209
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

496
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1038
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

813
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8268
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

956 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

859