
Проросійські сепаратисти, які, на думку США, збили над Донбасом малайзійський авіалайнер, не могли зробити цього без участі Росії.
Про це в середу на брифінгу заступниця речника Державного департаменту США Марі Гарф, передає Радіо Свобода.
За її словами, відповідальність за це належить президентові Росії Володимирові Путіну, і не тільки за це, а й за кожен інцидент, що ставався протягом конфлікту в Україні.
"Я думаю, це цілком ясно", – повторила Гарф у відповідь на уточнювальне запитання, чи дійсно вона мала на увазі покладення вини на Путіна.
Повертаючись до збиття авіалайнера, США вже публічно виклали дуже переконливу справу і продовжують розсекречувати максимально можливу кількість даних.
При цьому, сказала речниця, США дуже відверті в оцінках того, що відбувається."Росіяни вже багато разів брехали про те, що відбувається. Вони казали, що у Криму немає їхніх військ, коли вони були там повсюди. Тому до них уже немає ніякої довіри", – наголосила Марі Гарф.
"Думка про те, що вони, – сказала речниця про тих, хто збив авіалайнер, – збили вже понад десяток літаків і вертольотів, тільки цей один не збивали, так само не проходить випробування на здоровий глузд".
Водночас Гарф наголосила, що розслідування щодо того, хто конкретно й особисто збивав лайнер, у США триває.
Вона зазначила, що США не розкривають усіх своїх джерел і методів, бо хочуть бути у змозі з’ясовувати такі речі і в майбутньому, якщо схожі трагедії ставатимуться на Сході України знову.
На подальші уточнювальні запитання журналістів Марі Гарф знову відповіла прямо: "Російські сепаратисти, які, на наше переконання, запустили цю ракету, не могли діяти там без підтримки президента Росії Володимира Путіна і російського уряду, не могли отримати озброєнь без підтримки президента Путіна і російського уряду. Вони б не робили цього там, і крапка. Вони не могли вистрелити з SA-11 (західна назва комплексу ППО "Бук" – ред.) без підтримки президента Путіна і російського уряду. Так, пряма відповідальність на них".
"Вони могли цілити в цивільний авіалайнер, вони могли цілити в український військовий літак, що вони зробили вже понад десяток разів. Та в будь-якому разі вони вочевидь намагалися вбити людей за допомогою SA-11 (Бук)", - сказала Гарф.