Спростовуємо міфи про сезонну алергію!

Маслій Уляна Ігорівна – лікар імунолог, алерголог медичного центру Оксфорд Медікал


Квітень неприємно здивував нас холодною погодою. Мабуть, кожен чекає, коли нарешті ми зможемо сповна насолодитися теплою погодою, поринути у весняний настрій. Кожен, не враховуючи алергіків. Адже весна для них асоціюється виключно з одним – сезоном алергії.

Навколо цього явища витають численні міфи, які ми можемо почути від знайомих або прочитати у газеті з порадами щодо народних та гомеопатичних методів лікування. Хочу застерегти вас від сприйняття даного роду інформації та допомогти спростувати усі фейкові дані.


Міф №1: Мед допомагає лікувати алергію на пилок квітів

Люди, які часто думають про патогенез розвитку сезонно алергії, з часом прийшли до висновку, що якщо часто споживати натуральний мед, то організм буде більш пристосованим до пилку рослин, адже у всьому закладається сенс створення меду.  Кожен може сподіватися, але надії марні. В ході численних досліджень виявлено, що мед жодним чином не впливає на інтенсивність проявів сезонної алергії.


Міф №2: Сінна лихоманка – алергія на сіно

Цей термін з’явився ще на початку 19 століття, коли рівень знань про алергію у тогочасному суспільстві був приблизно як рівень знань пересічного школяра про адронний колайдер. Люди вважали, що специфічне чхання та сльозотеча розвивалися саме після контакту з сіном, як реакція на токсини сухої трави. В ході масових досліджень, цей факт був спростованим, проте термін зберігся і до сьогоднішнього дня.

Сінною лихоманкою якраз називають сезонну алергію, попри те, що вона не має жодного зв’язку із сіном.


Міф №3: Щоб запобігти алергії у дитини, варто постійно прибирати у домі

Мами з надмірним ентузіазмом щодня влаштовують генеральне прибирання в оселі, адже щиро вірять, що в умовах абсолютної чистоти дитини просто не має можливості знайти алергію. Насправді це не так. Надмірна чистота знижує здатність дитини до адаптації. Імунітет вашого малюка не знатиме, що таке умовно-патогенна флора, пил та інші фактори, тому стане беззахисним навіть до найлегших інфекцій. Тому раджу в усьому знати міру. Насправді контакт із пилковими алергенами та тваринами у перші місяці життя малюка є помічними у подальшому пристосуванні та є непоганою методикою профілактики  алергії.


Міф №4: Дощ рятує від сезонної алергії

Пацієнти щиро вірять у теорію, що під дією дощу увесь пилок осідає і повітря стає набагато чистішим. Насправді під дією опадів, увесь пилок, що накопичився на поверхнях масово підіймається від сили ударів об ці поверхні краплями дощу і звичайно ж – потрапляє на ваші ніздрі.


Міф №5: Люди із сезонними алергіями більш схильні до харчових алергій

Це правда. Існує таке явище, як синдром оральної алергії. Він полягає у тому, що коли у людини є алергія на цвіт, то може розвинутися на певний харчовий продукт. Це стосується таких продуктів харчування, як лісові горіхи, соняшник, яблука, вишні, морква, ківі та ін. Актуальним це питання є для людей, у яких відмічається алергія на амброзію, пилок берези, траву.


Міф №6: Сезонну алергію важко лікувати, тому легше переїхати у місцевість подібну до пустелі

Пустельна місцевість не врятує вас від алергії, адже важке сухе повітря навпаки принесе збитків вашим легеням. Щоб не ховатися від цвіту, радимо усунути саму проблему. Ми пропонуємо комплекс лікування, яке спрямоване на усунення неприємних явищ алергії. Сучасна медицина просунулась далеко вперед. Звернувшись до алерголога https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/viddilennya/alergologiya/, ви отримаєте необхідну медичну допомогу і зможете повернути радість життю. Бажаю зустріти весну без алергії!

Партнерський матеріал


23.04.2021 23876
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

853
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1888 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

857
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2784
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1906
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3127

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

679

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

859

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1276

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1872
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

578
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

777
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1244
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1015
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

761
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1017
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7651
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

953
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3721
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

862
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1448
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1216 1