«Спроба тиску на опозицію»: що відомо про обшуки у депутата облради у справі про замах на Шефіра (ФОТО)

У середу, 24 листопада, в одного з депутатів Івано-Франківської обласної ради від «Європейської Солідарності» провели обшуки в справі про замах на першого помічника президента Сергія Шефіра.

Про це повідомили депутати партії під час пресбрифінгу, передає Фіртка.

Як стало відомо, йдеться про депутата облради Сергія Волошина. За його словами, обшуки проводили у будинку його батьків у Яремчі та за місцем реєстрації депутата.

«У будинок моїх батьків увійшли слідчі Нацполіції. Близько 10 людей. Як мені повідомили, обшуки проводили на підставі ухвали судді Печерського районного суду Києва, Олега Білоцерківця. 

Було два обшуки: один – в будинку, де зберігається зброя (будинок батьків депутата – ред.), й ще один за місцем реєстрації. Причиною обшуків став замах на першого помічника президента Сергія Шефіра. Зокрема, у мене є зброя аналогічного калібру 7, 62 мм, з якого обстріляли машину Шефіра.

У мене є уся дозвільна документація. Тому, на мою думку, це абсолютно безпідставно. Я не перебував на Київщині у період замаху. Крім того, я не рецидивіст, щоб таке про мене подумати, тому підстав для таких дій я не бачу», — розповів Сергій Волошин.

За словами народного депутата України, Миколи Княжицького такі обшуки проводять у багатьох регіонах. Крім того, депутат зазначив, що зброя такого калібру є чи не у кожного мисливця.

«Жодних серйозних підстав для таких обшуків немає. Це відбувається у той час, коли влада зливає інформацію по «вагнергейту» ворогу чи літає гвинтокрилами ДСНС на святкування.

Ми поки м'яко просимо це припинити. Сподіваємось на розум тих, хто зараз його чомусь втратив. Ми захищатимемо і наших представників опозиції, і інших проукраїнських депутатів», — заявив Княжицький.

Очільник Івано-Франківської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович повідомив, що за відсутності будь-яких результатів справи про замах на Шефіра, влада вирішила скористатись нею з політичних мотивів.

«Очевидно, що є бажання звинуватити опозицію. Чим, своєю чергою, відвернути увагу від справи «вагнергейту». Тому вирішили взятись не лише за депутатів опозиції на центральному рівні, як роблять це зазвичай, а й на рівні обласному. 

Так робили за часів Януковича. Як відомо, він погано закінчив. Ми не дамо владі встановити авторитарний режим. Очевидно, що у нас є всі сили, щоб стримати будь-який натяк на авторитаризм, свободу слова та свободу політичної діяльності, зокрема, представників опозиції», — сказав В’ятрович.

Як заявив заступник голови партії «Європейська Солідарність» Олег Синютка системне переслідування – не є щось новим. Що цікаво, за його словами, серед людей, які потрапили під слідство немає депутатів з партії «Слуга Народу».

«Система переслідування опозиції для України останніх два роки не є новиною. Софія Федина, Маруся Звіробій, Ріффмастер, генерал Павловський – це ті люди, які стоять на українських позиціях, і які зазнають тиску за сфабрикованими справами.

Сьогодні до цього переліку опозиційних депутатів хочуть долучити ще одного – депутата обласної ради від «Європейської Солідарності» Сергія Волошина.

Політичні переслідування українців, як правило, закінчуються майданом. Чи дамо ми владі переслідувати опозиційних політиків? Ні.

Важливо розуміти, що обшуки у будинку батьків Волошина – не переслідування однієї людини, а системний крок залякування людей і відвертання уваги від справжніх проблем. 

Чому це відбувається саме зараз? Відповідь проста. По-перше, треба залякати суспільство. По-друге, влада думає, що таким способом вона зможе обіймати посади якомога довше. І, звісно ж, це робиться, аби відвернути увагу від важливих суспільно-політичних проблем», — зазначив Синютка.

Як зауважили під час брифінгу, Івано-Франківська територіальна організація партії «Європейська Солідарність» вимагатиме притягнути до відповідальності тих осіб, які віддавали поліції злочинні накази та тих, хто намагається сфальсифікувати справу проти опозиції.


Що відомо?

22 вересня під Києвом стріляли в автомобіль першого помічника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра.

Зокрема, в авто здійснили постріли автоматною чергою із лісу. Це трапилося біля села Лісники у Києво-Святошинському районі Київщини. 

Тоді постраждав водій першого помічника президента Олександр Іванько. Його прооперували. 

На місці інциденту правоохоронці знайшли 10 куль, у корпусі авто виявили 11 кульових отворів. Згодом голова Київської обласної прокуратури Олексій Хоменко повідомив, що пострілів було 18.

Нагадаємо, що у поліції заявили, що відпрацьовують такі основні версії замаху: тиск на вище керівництво країни та дестабілізація політичної ситуації, у тому числі за участю спецслужб іноземних держав. 

Сам Шефір розповів під час брифінгу МВС України про обстріл, заявивши, що не займається справами, які б могли стати причиною нападу на нього особисто, назвавши метою замаху вплив на команду Зеленського

До слова, у травні 2019 році Шефір став першим помічником президента.


Читайте також:

Чорновіл, Ющенко, Шефір: найвідоміші замахи на українських політиків

Фотогалерея


Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2890
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

884
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

686
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10375 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2790 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2055

Як московити крали історію наших предків.

459

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

260

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

800

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

830
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

239
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

338
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

557
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

247
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

239
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

497
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

566
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5845
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

159
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

296
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

459
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

535