Сповідь – це дещо унікальне, де ми зустрічаємося з Божою любов’ю

 

/data/blog/50586/f0039765fbad6f4570c10522e2dfc16e.jpg

 

У сповіді ми приходимо до Бога такими, якими ми є, – зазначив Преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час прямого ефіру "Живої Інтернет-Зустрічі". Жива Інтернет Зустріч, присвячена темі сповіді, відбулася 8 квітня. Керівник проекту – о. Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді Української Греко-Католицької Церкви.

Передвеликодня сповідь не є достатньою. Чим глибше людина провадить своє духовне життя, чим частіше бере участь у Святих Таїнствах, – наголошував владика Венедикт, – тим більше наближається до Бога і тим краще пізнає себе. Пізнавши себе, вона здатна зрозуміти іншу людину, бо усі є створені на образ і подобу Бога і в той же час усі зранені тим самим гріхом. Тому потрібно в середньому раз на місяць приступати до сповіді, щоб приймати Бога у Святому Таїнстві Євхаристії.

Багато запитань стосувалося передумов доброї сповіді: як бути, якщо кожного разу доводиться сповідатися з тих самих гріхів; чи Бог прощає гріхи, якщо не всі були названі; краще сповідатися в одного священика, чи в різних; як бути, якщо часто ходити до сповіді, а вона переростає у розмову, бо сповідник хоче почути поради від священика; як часто сповідатися з усього життя…

"Лишім священика, хай Бог буде з ним, – закликав владика Венедикт осіб, під час сповіді яких виникли певні непорозуміння зі священиком. – Я б не оправдовував священиків – вони мають бути ідеалом, але разом з тим я б хотів, щоб ми зрозуміли, що вони теж є люди, які борються зі своїми недоліками і вадами", – наголосив Преосвященний Владика. Він запропонував передусім молитися, щоб Господь дав сповідника, який не буде ранити, а також розрізняти: коли людина потребує священика, щоб висповідатися, а коли їй потрібен духівник – священик, монах/монахиня чи світська особа, щоб зрозуміти певні духовні питання. Священиків же закликав більше слухати, а не радити.

Серед важливих моментів сповіді владика Венедикт виокремив:

1. Важливо поглянути, що приводить до гріха, бо без цього сповідь є наче ті пожежники, які приїжджають, коли вже все згоріло. Так, потрібно каятися за гріх, але потрібно поглянути, що було його причиною, бо, на думку владики Венедикта, однією з найбільших помилок сповіді є те, що людина не задумується над причиною гріха. Гріх – це те, що ми відкинули Божественну любов. Це свідоме і добровільне переступлення Божого Закону, а сповідь – це, як у притчі про Блудного Сина, повернення до Бога, до Отця.

2. Потрібно зрозуміти, що я реально можу змінити, як можу позбутися гріха і це робити. Бог терпить, бо нас любить, чекає нашого навернення.

3. При сповіді Богу важливе наше сокрушене серце, а не деталі гріха.

4. У сповіді важлива періодичність. Так само якщо спортсмен, скрипаль будуть займатися лише час від часу, то не досягнуть гарних результатів.

"Святість – це нормальний стан, а грішник – це ненормальна людина", – наголосив владика Венедикт, адже згрішивши, людина відпадає від Бога, відкидає Його любов.

На завершення владика Венедикт підкреслив: сповідь – це дещо унікальне, де ми зустрічаємося з Божою любов’ю. Які гріхи ми б не чинили, у сповіді ми завжди зустрінемося з Божим милосердям. Воно чекає на кожного з нас. Тому не біймося прибігти до Бога.

Організаторами "Живих Інтернет-Зустрічей" є Комісія у справах молоді УГКЦ, Живе.ТБ та Інтернет-телебачення "Твоє місто".

 

Марія Кохановська
http://dyvensvit.org


10.04.2014 1889 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

908 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

810
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1625
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2259
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4235 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3242

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

231

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

463

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

402

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

870
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

644
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

687
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

971
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1097
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

685
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6269
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1762
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31778 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1568
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

768 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

734