Співпраця Калуша з Бачкою Паланкою буде розширюватися

6-10 липня цього року на запрошення керівництва обштини Бачка Паланка у Сербії побувала калуська делегація у складі голови райдержадміністрації Василя Петріва, заступника міського голови Оксани Табачук, ініціатора створення ТзОВ «Вінісін» і сьогоднішнього радника директора цього підприємства Івана Бісика та перекладача ТзОВ «Таркетт Вінісін» Наталії Сорохтей.

 

Про мету перебування калушан у Сербії «Дзвонам Підгір’я» розповіла Оксана Табачук.

 

— Загалом до Бачкої Паланки прибуло п’ять закордонних делегацій: дві з України – з Калуша і Кіровограда, зі Словацької республіки, з Хорватії, з Боснії та Герцеговини. У ці дні у цьому місті проходила спортивна олімпіада робітників Воєводини і традиційні масові заходи, пов’язані з храмовим святом Івана Купала. На заходах були присутні високі посадові особи Сербії: міністр республіки Сербія з питань праці і соціального захисту, секретар уряду Воєводини в справах спорту та молоді, голова профспілок Сербії. Програма перебування нашої делегації включала ряд презентаційних заходів. Серед них була презентація міста Калуша та Калуського району на спільній конференції делегацій. Слід зазначити, що калушани виступили першими.

 

Ми мали змогу продемонструвати та прокоментувати фільм про Калуш, який КМТ підготувало до святкування Дня міста. Також ми висвітлювали різні сфери життєдіяльності Калуша і району через фотоматеріали та друковану продукцію на спеціально відведеному стенді. А ще оформили виставку зразків бойківської народної творчості, які нам були надані Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, Центром науково-технічної творчості учнівської молоді та Палацом культури «Мінерал».

 

— Які враження у Вас залишилися від спілкування з сербськими партнерами?

 

— Звичайно, ми були приємно вражені високим рівнем організації роботи підприємств міжнародної компанії «Таркетт». Відрадно, що сербські та українські спеціалісти продуктивно працюють разом задля розвитку економіки обох держав. І саме калушани беруть активну участь у такій співпраці. Між іншим, ця співпраця з Воєводиною вже незабаром буде розширена до рівня трьох областей Західної України — Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської. Кілька тижнів тому, як відомо, на Тернопільщині був підписаний відповідний Меморандум.

 

— Що цікавого від перебування у Бачкій Паланці Ви почерпнули особисто для себе?

 

— Крім знайомства з роботою компанії «Таркетт», ми також мали змогу ознайомитись з функціонуванням освітньої та сільськогосподарської галузей обштини Бачка Паланка. Особливу увагу я приділила вивченню особливостей дошкільної освіти. Побувала у кількох дитячих садках і ясла-садках, поспілкувалась з керівниками освітньої сфери, директорами ДНЗ, вихователями, отримала багато друкованої та електронної інформації для наших педагогів і обов’язково ініціюватиму спілкування освітян Калуша і Бачкої Паланки через Інтернет. Цікавим виявилось для мене і знайомство з представниками кіровоградської делегації – депутатами Кіровоградської обласної ради. Вони багато знають про Калуш як про місто, що обрало європейський шлях розвитку. А ще особисто знайомі з нашим міським головою.

 

— Чи планує керівництво Бачкиої Паланки у подальшому розширювати співпрацю з Калушем?

 

— Судячи з настрою голови обштини Бачкої Паланки Драгана Бозало, гадаю, так. В усякому разі через засоби масової інформації він висловив подяку калушанам за плідну багаторічну співпрацю та сподівання на подальше розширення зв’язків між нашими громадами. Голова обштини Бачка Паланка також передав вітання й сувеніри міському голові Калуша Ігорю Насалику.

 

Я перекона, що влада міста Калуша і надалі буде підтримувати та розгортати партнерську українсько-сербську співпрацю через широкий обмін досвідом між освітянами, працівниками культури, спортсменами. Адже нам є чому повчитися один в одного. На завершення хотіла б додати, що перебування калуської делегації у Сербії фінансувалось за рахунок обштини Бачка Паланка. Витрати на дорогу взяло на себе керівництво «Таркетт Вінісін». А оформлення документів для виїзду за кордон було зроблено за власні кошти членів делегації.

 

Довідка «ДП».

У 1992 році на базі виробничого об’єднання «Хлорвініл» та сербської компанії «Сінтелон» (нині «Таркетт») було створено ТзОВ «Вінісін», яке зараз має всесвітньо відомий бренд «Таркетт Вінісін». Сьогодні це процвітаюче підприємство, у розвиток якого вкладаються нові інвестиції. Окрім випуску добре знайомої калушанам продукції, воно налагодило виробництво сучасних видів спеціального покриття для підлоги – транспортного, спортивного. Також підприємством освоєно випуск фризи (першої черги виробництва європаркету) та ламели (лицевого шару європаркету, який виготовляється із натурального дерева). Співпраця нашого міста та сербської обштини Бачка Паланка давно вийшла за межі економічної сфери і поширилась на галузі культури та освіти. Так, з 2004 року наші колективи «Намисто», «Мереживо», оркестр народних інструментів ПК «Юність» брали участь у мистецьких заходах, які відбувались у Бачкій Паланці. До Калуша ж на святкування дня міста приїздили сербські творчі колективи ім. Абрашевіча та ім. Петра Кочича. Також калуські художники були учасниками міжнародних пленерів, які проводились у Сербії.Результатом співпраці у галузі освіти стало факультативне вивчення сербської мови у ЗОШ №7. А на базі спецшколи №2 сербсько-українським товариством організовувався літній табір відпочинку для дітей з українських (русинських) сімей із Воєводини.

 

"Дзвони Підгір'я"


15.07.2011 2650 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3322 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2604
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3477
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3020

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

827

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

829

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1454
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20770
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

287
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3656 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

702 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1034
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2