Співпраця Калуша з Бачкою Паланкою буде розширюватися

6-10 липня цього року на запрошення керівництва обштини Бачка Паланка у Сербії побувала калуська делегація у складі голови райдержадміністрації Василя Петріва, заступника міського голови Оксани Табачук, ініціатора створення ТзОВ «Вінісін» і сьогоднішнього радника директора цього підприємства Івана Бісика та перекладача ТзОВ «Таркетт Вінісін» Наталії Сорохтей.

 

Про мету перебування калушан у Сербії «Дзвонам Підгір’я» розповіла Оксана Табачук.

 

— Загалом до Бачкої Паланки прибуло п’ять закордонних делегацій: дві з України – з Калуша і Кіровограда, зі Словацької республіки, з Хорватії, з Боснії та Герцеговини. У ці дні у цьому місті проходила спортивна олімпіада робітників Воєводини і традиційні масові заходи, пов’язані з храмовим святом Івана Купала. На заходах були присутні високі посадові особи Сербії: міністр республіки Сербія з питань праці і соціального захисту, секретар уряду Воєводини в справах спорту та молоді, голова профспілок Сербії. Програма перебування нашої делегації включала ряд презентаційних заходів. Серед них була презентація міста Калуша та Калуського району на спільній конференції делегацій. Слід зазначити, що калушани виступили першими.

 

Ми мали змогу продемонструвати та прокоментувати фільм про Калуш, який КМТ підготувало до святкування Дня міста. Також ми висвітлювали різні сфери життєдіяльності Калуша і району через фотоматеріали та друковану продукцію на спеціально відведеному стенді. А ще оформили виставку зразків бойківської народної творчості, які нам були надані Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, Центром науково-технічної творчості учнівської молоді та Палацом культури «Мінерал».

 

— Які враження у Вас залишилися від спілкування з сербськими партнерами?

 

— Звичайно, ми були приємно вражені високим рівнем організації роботи підприємств міжнародної компанії «Таркетт». Відрадно, що сербські та українські спеціалісти продуктивно працюють разом задля розвитку економіки обох держав. І саме калушани беруть активну участь у такій співпраці. Між іншим, ця співпраця з Воєводиною вже незабаром буде розширена до рівня трьох областей Західної України — Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської. Кілька тижнів тому, як відомо, на Тернопільщині був підписаний відповідний Меморандум.

 

— Що цікавого від перебування у Бачкій Паланці Ви почерпнули особисто для себе?

 

— Крім знайомства з роботою компанії «Таркетт», ми також мали змогу ознайомитись з функціонуванням освітньої та сільськогосподарської галузей обштини Бачка Паланка. Особливу увагу я приділила вивченню особливостей дошкільної освіти. Побувала у кількох дитячих садках і ясла-садках, поспілкувалась з керівниками освітньої сфери, директорами ДНЗ, вихователями, отримала багато друкованої та електронної інформації для наших педагогів і обов’язково ініціюватиму спілкування освітян Калуша і Бачкої Паланки через Інтернет. Цікавим виявилось для мене і знайомство з представниками кіровоградської делегації – депутатами Кіровоградської обласної ради. Вони багато знають про Калуш як про місто, що обрало європейський шлях розвитку. А ще особисто знайомі з нашим міським головою.

 

— Чи планує керівництво Бачкиої Паланки у подальшому розширювати співпрацю з Калушем?

 

— Судячи з настрою голови обштини Бачкої Паланки Драгана Бозало, гадаю, так. В усякому разі через засоби масової інформації він висловив подяку калушанам за плідну багаторічну співпрацю та сподівання на подальше розширення зв’язків між нашими громадами. Голова обштини Бачка Паланка також передав вітання й сувеніри міському голові Калуша Ігорю Насалику.

 

Я перекона, що влада міста Калуша і надалі буде підтримувати та розгортати партнерську українсько-сербську співпрацю через широкий обмін досвідом між освітянами, працівниками культури, спортсменами. Адже нам є чому повчитися один в одного. На завершення хотіла б додати, що перебування калуської делегації у Сербії фінансувалось за рахунок обштини Бачка Паланка. Витрати на дорогу взяло на себе керівництво «Таркетт Вінісін». А оформлення документів для виїзду за кордон було зроблено за власні кошти членів делегації.

 

Довідка «ДП».

У 1992 році на базі виробничого об’єднання «Хлорвініл» та сербської компанії «Сінтелон» (нині «Таркетт») було створено ТзОВ «Вінісін», яке зараз має всесвітньо відомий бренд «Таркетт Вінісін». Сьогодні це процвітаюче підприємство, у розвиток якого вкладаються нові інвестиції. Окрім випуску добре знайомої калушанам продукції, воно налагодило виробництво сучасних видів спеціального покриття для підлоги – транспортного, спортивного. Також підприємством освоєно випуск фризи (першої черги виробництва європаркету) та ламели (лицевого шару європаркету, який виготовляється із натурального дерева). Співпраця нашого міста та сербської обштини Бачка Паланка давно вийшла за межі економічної сфери і поширилась на галузі культури та освіти. Так, з 2004 року наші колективи «Намисто», «Мереживо», оркестр народних інструментів ПК «Юність» брали участь у мистецьких заходах, які відбувались у Бачкій Паланці. До Калуша ж на святкування дня міста приїздили сербські творчі колективи ім. Абрашевіча та ім. Петра Кочича. Також калуські художники були учасниками міжнародних пленерів, які проводились у Сербії.Результатом співпраці у галузі освіти стало факультативне вивчення сербської мови у ЗОШ №7. А на базі спецшколи №2 сербсько-українським товариством організовувався літній табір відпочинку для дітей з українських (русинських) сімей із Воєводини.

 

"Дзвони Підгір'я"


15.07.2011 2582 0
Коментарі (0)

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1377
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1487
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1470
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5403
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7927 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10916 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

763

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1465

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2208

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2247
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

337
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2355
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3772
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2236
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3254
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1038
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

842
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

361
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

592
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

869 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

576
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1980 6