Співпраця Калуша з Бачкою Паланкою буде розширюватися

6-10 липня цього року на запрошення керівництва обштини Бачка Паланка у Сербії побувала калуська делегація у складі голови райдержадміністрації Василя Петріва, заступника міського голови Оксани Табачук, ініціатора створення ТзОВ «Вінісін» і сьогоднішнього радника директора цього підприємства Івана Бісика та перекладача ТзОВ «Таркетт Вінісін» Наталії Сорохтей.

 

Про мету перебування калушан у Сербії «Дзвонам Підгір’я» розповіла Оксана Табачук.

 

— Загалом до Бачкої Паланки прибуло п’ять закордонних делегацій: дві з України – з Калуша і Кіровограда, зі Словацької республіки, з Хорватії, з Боснії та Герцеговини. У ці дні у цьому місті проходила спортивна олімпіада робітників Воєводини і традиційні масові заходи, пов’язані з храмовим святом Івана Купала. На заходах були присутні високі посадові особи Сербії: міністр республіки Сербія з питань праці і соціального захисту, секретар уряду Воєводини в справах спорту та молоді, голова профспілок Сербії. Програма перебування нашої делегації включала ряд презентаційних заходів. Серед них була презентація міста Калуша та Калуського району на спільній конференції делегацій. Слід зазначити, що калушани виступили першими.

 

Ми мали змогу продемонструвати та прокоментувати фільм про Калуш, який КМТ підготувало до святкування Дня міста. Також ми висвітлювали різні сфери життєдіяльності Калуша і району через фотоматеріали та друковану продукцію на спеціально відведеному стенді. А ще оформили виставку зразків бойківської народної творчості, які нам були надані Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, Центром науково-технічної творчості учнівської молоді та Палацом культури «Мінерал».

 

— Які враження у Вас залишилися від спілкування з сербськими партнерами?

 

— Звичайно, ми були приємно вражені високим рівнем організації роботи підприємств міжнародної компанії «Таркетт». Відрадно, що сербські та українські спеціалісти продуктивно працюють разом задля розвитку економіки обох держав. І саме калушани беруть активну участь у такій співпраці. Між іншим, ця співпраця з Воєводиною вже незабаром буде розширена до рівня трьох областей Західної України — Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської. Кілька тижнів тому, як відомо, на Тернопільщині був підписаний відповідний Меморандум.

 

— Що цікавого від перебування у Бачкій Паланці Ви почерпнули особисто для себе?

 

— Крім знайомства з роботою компанії «Таркетт», ми також мали змогу ознайомитись з функціонуванням освітньої та сільськогосподарської галузей обштини Бачка Паланка. Особливу увагу я приділила вивченню особливостей дошкільної освіти. Побувала у кількох дитячих садках і ясла-садках, поспілкувалась з керівниками освітньої сфери, директорами ДНЗ, вихователями, отримала багато друкованої та електронної інформації для наших педагогів і обов’язково ініціюватиму спілкування освітян Калуша і Бачкої Паланки через Інтернет. Цікавим виявилось для мене і знайомство з представниками кіровоградської делегації – депутатами Кіровоградської обласної ради. Вони багато знають про Калуш як про місто, що обрало європейський шлях розвитку. А ще особисто знайомі з нашим міським головою.

 

— Чи планує керівництво Бачкиої Паланки у подальшому розширювати співпрацю з Калушем?

 

— Судячи з настрою голови обштини Бачкої Паланки Драгана Бозало, гадаю, так. В усякому разі через засоби масової інформації він висловив подяку калушанам за плідну багаторічну співпрацю та сподівання на подальше розширення зв’язків між нашими громадами. Голова обштини Бачка Паланка також передав вітання й сувеніри міському голові Калуша Ігорю Насалику.

 

Я перекона, що влада міста Калуша і надалі буде підтримувати та розгортати партнерську українсько-сербську співпрацю через широкий обмін досвідом між освітянами, працівниками культури, спортсменами. Адже нам є чому повчитися один в одного. На завершення хотіла б додати, що перебування калуської делегації у Сербії фінансувалось за рахунок обштини Бачка Паланка. Витрати на дорогу взяло на себе керівництво «Таркетт Вінісін». А оформлення документів для виїзду за кордон було зроблено за власні кошти членів делегації.

 

Довідка «ДП».

У 1992 році на базі виробничого об’єднання «Хлорвініл» та сербської компанії «Сінтелон» (нині «Таркетт») було створено ТзОВ «Вінісін», яке зараз має всесвітньо відомий бренд «Таркетт Вінісін». Сьогодні це процвітаюче підприємство, у розвиток якого вкладаються нові інвестиції. Окрім випуску добре знайомої калушанам продукції, воно налагодило виробництво сучасних видів спеціального покриття для підлоги – транспортного, спортивного. Також підприємством освоєно випуск фризи (першої черги виробництва європаркету) та ламели (лицевого шару європаркету, який виготовляється із натурального дерева). Співпраця нашого міста та сербської обштини Бачка Паланка давно вийшла за межі економічної сфери і поширилась на галузі культури та освіти. Так, з 2004 року наші колективи «Намисто», «Мереживо», оркестр народних інструментів ПК «Юність» брали участь у мистецьких заходах, які відбувались у Бачкій Паланці. До Калуша ж на святкування дня міста приїздили сербські творчі колективи ім. Абрашевіча та ім. Петра Кочича. Також калуські художники були учасниками міжнародних пленерів, які проводились у Сербії.Результатом співпраці у галузі освіти стало факультативне вивчення сербської мови у ЗОШ №7. А на базі спецшколи №2 сербсько-українським товариством організовувався літній табір відпочинку для дітей з українських (русинських) сімей із Воєводини.

 

"Дзвони Підгір'я"


15.07.2011 2624 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

736
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1958
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1092
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1534 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2749
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2097

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

471

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

549

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1466

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1450
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

308
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18202
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1166
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3504
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

874
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10634
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6398
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1040
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

306
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

532
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3139
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

846