Спиртне і геморой

 

 

Чи можна вживати алкоголь, якщо у вас геморой?

Не є новиною той факт, що у середньостатистичній українській сім’ї під час будь якого застілля завжди є місце для алкоголю. Навіть у малих дозах його вживають більшість дорослого населення, не зважаючи на наявність проблем з боку власного здоровя.

Алкоголь є протипоказаним практично при будь якій патології з боку нашого організму, тому не варто дивуватися тому факту, що його не варто вживати і при запальних процесах прямої кишки, іншими словами – при геморої.

 

Яка роль спиртного у виникненні геморою?

Геморой – це набряк і випадіння судин прямої кишки, яке супроводжується дискомфортом, свербежем анального отвору, больовими відчуттями, в більш пізніх стадіях – кровотечами. Як показує статистика, близько 40% чоловіків, у яких в анамнезі відмічається геморой, вживають спиртні напої і в чималих кількостях.

Є невід’ємний зв'язок між вживанням спиртних напоїв та виникненням геморою. Наскільки ми знаємо, геморой виникає внаслідок частих закрепів. Тому варто знати, що саме алкоголь є однією з основних причин закрепу, оскільки, внаслідок вживання алкоголю виникає застій крові, що дуже негативно впливає фактично на всі органи шлунково-кишкового тракту, особливо на печінку.

Також пагубна роль алкоголю заключається в тому, що він сприяє швидкому виведенню з організму всіх корисних речовин, а саме мінералів і вітамінів. Це в свою чергу погіршує загальний стан людини, знижує тонус мязів відхідника і оргазму загалом. Також варто не забувати про загальне зневоднення, викликане алкоголем.

 

Ускладнення геморою при вживанні спиртних напоїв

Ранкове похмілля здорових людей суттєво відрізняється від похмілля людей, у яких є геморой. Як не дивно, головний біль одразу відходить на другий план у ті періоди, коли після великої дози вжитого алкоголю людина відчуває нестерпний біль у ділянці заднього проходу. Небезпечним є фактор ризик виникнення кровотечі з гемороїдальних вузлів.

Під час загострення геморою проводиться активна терапія і хворому призначаються певні медикаменти для усунення болю і попередження ускладнень. І варто знати, що поєднання лікарських засобів з алкоголем є АБСОЛЮТНО ПРОТИПОКАЗАНИМ! В кращому випадку, алкоголь просто дезактивує дію ліків, проте частіше вживання спиртного різко погіршує загальний стан людини і відчутно посилює біль.

 

Як знизити негативний вплив алкоголю на геморой?

Підводячи підсумок з усього вищесказаного, можна стверджувати, що при геморої алкоголь варто абсолютно виключити з раціону. Проте, враховуючи кількість святкових та вихідних днів, важко постійно утримуватися від вживання навіть слабоалкогольних напоїв, особливо тим, людям, які систематично приймали спиртне.

Тому можу надати деякі поради, як суттєво знизити негативний вплив алкоголю на запальний процес гемороїдальних вузлів. Але допомагає це тільки у тому випадку, якщо ви на даний момент не приймаєте жодних медикаментів!

  • Не забувайте пити воду, бажано у великій кількості. Це сприяє пришвидшеному виведенню алкоголю з організмі і попередить розвиток зневоднення.

  • Старайтеся не закушувати алкоголь смаженими, копченими, жирними і маринованими продуктами, оскільки вони сприяють виникненню закрепів і посилюють негативний вплив спиртного на геморой. Бажано закушувати легкими стравами, овочами, фруктами.

  • Не вживайте напої з вмістом кофеїну після алкоголю, оскільки це підвищує ризик виникнення зневоднення.

  • Не вживайте газовані напої, що не подразнювати слизову оболонку шлункого-кишкового тракту.

  • Для зменшення інтоксикації, перед вживанням алкоголю можете прийняти декілька таблеток активованого вугілля.

  • Бажаний прийом вітамінних препаратів для поновлення витрат організмом корисних речовин.

 

Якщо дотримуватися всього вищесказаного, тоді можна без остраху за власне здоров’я спожити певну дозу алкоголю, але за умови того, що ви не перевищите норму. І бажано старатися критично обмежити у власному раціоні спиртні напої!

 

Олег Мельник

Лікар хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал»


15.05.2017 Олег Мельник 12307 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

930
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11539 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2037
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1911
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2912
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4851

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

584

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1203

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1713

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1459
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1849
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1688
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8919
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

752
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

831
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2014
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20507
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

494
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

516 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

844 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

881