Спиртне і геморой

 

 

Чи можна вживати алкоголь, якщо у вас геморой?

Не є новиною той факт, що у середньостатистичній українській сім’ї під час будь якого застілля завжди є місце для алкоголю. Навіть у малих дозах його вживають більшість дорослого населення, не зважаючи на наявність проблем з боку власного здоровя.

Алкоголь є протипоказаним практично при будь якій патології з боку нашого організму, тому не варто дивуватися тому факту, що його не варто вживати і при запальних процесах прямої кишки, іншими словами – при геморої.

 

Яка роль спиртного у виникненні геморою?

Геморой – це набряк і випадіння судин прямої кишки, яке супроводжується дискомфортом, свербежем анального отвору, больовими відчуттями, в більш пізніх стадіях – кровотечами. Як показує статистика, близько 40% чоловіків, у яких в анамнезі відмічається геморой, вживають спиртні напої і в чималих кількостях.

Є невід’ємний зв'язок між вживанням спиртних напоїв та виникненням геморою. Наскільки ми знаємо, геморой виникає внаслідок частих закрепів. Тому варто знати, що саме алкоголь є однією з основних причин закрепу, оскільки, внаслідок вживання алкоголю виникає застій крові, що дуже негативно впливає фактично на всі органи шлунково-кишкового тракту, особливо на печінку.

Також пагубна роль алкоголю заключається в тому, що він сприяє швидкому виведенню з організму всіх корисних речовин, а саме мінералів і вітамінів. Це в свою чергу погіршує загальний стан людини, знижує тонус мязів відхідника і оргазму загалом. Також варто не забувати про загальне зневоднення, викликане алкоголем.

 

Ускладнення геморою при вживанні спиртних напоїв

Ранкове похмілля здорових людей суттєво відрізняється від похмілля людей, у яких є геморой. Як не дивно, головний біль одразу відходить на другий план у ті періоди, коли після великої дози вжитого алкоголю людина відчуває нестерпний біль у ділянці заднього проходу. Небезпечним є фактор ризик виникнення кровотечі з гемороїдальних вузлів.

Під час загострення геморою проводиться активна терапія і хворому призначаються певні медикаменти для усунення болю і попередження ускладнень. І варто знати, що поєднання лікарських засобів з алкоголем є АБСОЛЮТНО ПРОТИПОКАЗАНИМ! В кращому випадку, алкоголь просто дезактивує дію ліків, проте частіше вживання спиртного різко погіршує загальний стан людини і відчутно посилює біль.

 

Як знизити негативний вплив алкоголю на геморой?

Підводячи підсумок з усього вищесказаного, можна стверджувати, що при геморої алкоголь варто абсолютно виключити з раціону. Проте, враховуючи кількість святкових та вихідних днів, важко постійно утримуватися від вживання навіть слабоалкогольних напоїв, особливо тим, людям, які систематично приймали спиртне.

Тому можу надати деякі поради, як суттєво знизити негативний вплив алкоголю на запальний процес гемороїдальних вузлів. Але допомагає це тільки у тому випадку, якщо ви на даний момент не приймаєте жодних медикаментів!

  • Не забувайте пити воду, бажано у великій кількості. Це сприяє пришвидшеному виведенню алкоголю з організмі і попередить розвиток зневоднення.

  • Старайтеся не закушувати алкоголь смаженими, копченими, жирними і маринованими продуктами, оскільки вони сприяють виникненню закрепів і посилюють негативний вплив спиртного на геморой. Бажано закушувати легкими стравами, овочами, фруктами.

  • Не вживайте напої з вмістом кофеїну після алкоголю, оскільки це підвищує ризик виникнення зневоднення.

  • Не вживайте газовані напої, що не подразнювати слизову оболонку шлункого-кишкового тракту.

  • Для зменшення інтоксикації, перед вживанням алкоголю можете прийняти декілька таблеток активованого вугілля.

  • Бажаний прийом вітамінних препаратів для поновлення витрат організмом корисних речовин.

 

Якщо дотримуватися всього вищесказаного, тоді можна без остраху за власне здоров’я спожити певну дозу алкоголю, але за умови того, що ви не перевищите норму. І бажано старатися критично обмежити у власному раціоні спиртні напої!

 

Олег Мельник

Лікар хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал»


15.05.2017 Олег Мельник 15339 0
Коментарі (0)

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

117
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1448
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2203
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1402
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1677 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4509 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1051

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

376

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

344

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

630
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1442
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1521
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

926
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6794
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2175
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12492
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1805
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

820
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

836
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

616
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1192
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

547