Спиртне і геморой

 

 

Чи можна вживати алкоголь, якщо у вас геморой?

Не є новиною той факт, що у середньостатистичній українській сім’ї під час будь якого застілля завжди є місце для алкоголю. Навіть у малих дозах його вживають більшість дорослого населення, не зважаючи на наявність проблем з боку власного здоровя.

Алкоголь є протипоказаним практично при будь якій патології з боку нашого організму, тому не варто дивуватися тому факту, що його не варто вживати і при запальних процесах прямої кишки, іншими словами – при геморої.

 

Яка роль спиртного у виникненні геморою?

Геморой – це набряк і випадіння судин прямої кишки, яке супроводжується дискомфортом, свербежем анального отвору, больовими відчуттями, в більш пізніх стадіях – кровотечами. Як показує статистика, близько 40% чоловіків, у яких в анамнезі відмічається геморой, вживають спиртні напої і в чималих кількостях.

Є невід’ємний зв'язок між вживанням спиртних напоїв та виникненням геморою. Наскільки ми знаємо, геморой виникає внаслідок частих закрепів. Тому варто знати, що саме алкоголь є однією з основних причин закрепу, оскільки, внаслідок вживання алкоголю виникає застій крові, що дуже негативно впливає фактично на всі органи шлунково-кишкового тракту, особливо на печінку.

Також пагубна роль алкоголю заключається в тому, що він сприяє швидкому виведенню з організму всіх корисних речовин, а саме мінералів і вітамінів. Це в свою чергу погіршує загальний стан людини, знижує тонус мязів відхідника і оргазму загалом. Також варто не забувати про загальне зневоднення, викликане алкоголем.

 

Ускладнення геморою при вживанні спиртних напоїв

Ранкове похмілля здорових людей суттєво відрізняється від похмілля людей, у яких є геморой. Як не дивно, головний біль одразу відходить на другий план у ті періоди, коли після великої дози вжитого алкоголю людина відчуває нестерпний біль у ділянці заднього проходу. Небезпечним є фактор ризик виникнення кровотечі з гемороїдальних вузлів.

Під час загострення геморою проводиться активна терапія і хворому призначаються певні медикаменти для усунення болю і попередження ускладнень. І варто знати, що поєднання лікарських засобів з алкоголем є АБСОЛЮТНО ПРОТИПОКАЗАНИМ! В кращому випадку, алкоголь просто дезактивує дію ліків, проте частіше вживання спиртного різко погіршує загальний стан людини і відчутно посилює біль.

 

Як знизити негативний вплив алкоголю на геморой?

Підводячи підсумок з усього вищесказаного, можна стверджувати, що при геморої алкоголь варто абсолютно виключити з раціону. Проте, враховуючи кількість святкових та вихідних днів, важко постійно утримуватися від вживання навіть слабоалкогольних напоїв, особливо тим, людям, які систематично приймали спиртне.

Тому можу надати деякі поради, як суттєво знизити негативний вплив алкоголю на запальний процес гемороїдальних вузлів. Але допомагає це тільки у тому випадку, якщо ви на даний момент не приймаєте жодних медикаментів!

  • Не забувайте пити воду, бажано у великій кількості. Це сприяє пришвидшеному виведенню алкоголю з організмі і попередить розвиток зневоднення.

  • Старайтеся не закушувати алкоголь смаженими, копченими, жирними і маринованими продуктами, оскільки вони сприяють виникненню закрепів і посилюють негативний вплив спиртного на геморой. Бажано закушувати легкими стравами, овочами, фруктами.

  • Не вживайте напої з вмістом кофеїну після алкоголю, оскільки це підвищує ризик виникнення зневоднення.

  • Не вживайте газовані напої, що не подразнювати слизову оболонку шлункого-кишкового тракту.

  • Для зменшення інтоксикації, перед вживанням алкоголю можете прийняти декілька таблеток активованого вугілля.

  • Бажаний прийом вітамінних препаратів для поновлення витрат організмом корисних речовин.

 

Якщо дотримуватися всього вищесказаного, тоді можна без остраху за власне здоров’я спожити певну дозу алкоголю, але за умови того, що ви не перевищите норму. І бажано старатися критично обмежити у власному раціоні спиртні напої!

 

Олег Мельник

Лікар хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал»


15.05.2017 Олег Мельник 14837 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

369
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

895
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

277
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734