Спірні «Нивки»

 

Івано-Франківська міська рада не погодилась на пропозиції села Загвіздя Тисменицького району щодо врегулювання земельного спору і доручила міському голові Вікторові Анушкевичусу продовжити перемовини стосовно врегулювання межового конфлікту та досягнення прийнятного компромісу в інтересах міської громади.

 

З чого все почалось
Мова йде про спірні землі в урочищі «Нивки» мікрорайону «Черешеньки». Як повідомив міський голова Віктор Анушкевичус, свого часу облрада передала частину загвіздянських земель і птахофабрики «Авангард» Івано-Франківську та підготувала карту відповідного їх розмежування. Однак цю передачу тоді так і не довели до логічного закінчення та належного юридичного оформлення, а Івано-Франківськ й досі не має затвердженої межі із селом Загвіздя. Однак попри це міська рада Івано-Франківська попереднього скликання, як висловився В.Анушкевичус, «на межі, якої немає», виділила 358 особам земельні ділянки під індивідуальне будівництво в мікрорайоні «Черешеньки». Але й Тисменицька РДА свого часу частину зараз спірних земель надала людям. Ось так і виник межовий земельний конфлікт між Івано-Франківськом та Загвіздям, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень при виділенні людям земель і відстоюють свої інтереси в судах.

 

Дорога ціна компромісу
Водночас Івано-Франківськ, Загвіздя та Тисменицька райдержадміністрація, які по суті стали заручниками теперішньої ситуації, шукають порозуміння та компромісу. Голова Тисменицької райради Володимир Семенів наголошує, що рішення облради 1989 року про передачу частини загвіздянських земель містові не затвердила ні президія Верховної Ради УРСР, ні Верховна Рада України, а тому статус цих земель залишається таким, яким був. Але Тисменицька РДА і Загвіздянська сільська рада зараз пропонують містові піти на компроміс. За словами сільського голови Загвіздя Любомира Білогубка, сільська громада може піти назустріч містові й врегулювати цей земельний спір без продовження судової тяганини. Натомість місто має залишити земельні ділянки для ведення сільського господарства за сімома загвіздянцями, які їх обробляють з 90-х років, закріпити за Загвіздям ще два гектари землі в урочищі «Нивки» з метою подальшого соціально-економічного  розвитку села та надати вісім мільйонів гривень на ремонти Будинку культури і дитячого садка, завершення будівництва адмінбудинку та відкриття ФАПу, на ремонт доріг та проведення каналізації в Загвізді.

 

Інший варіант
Івано-Франківська влада запропонований Загвіздям компроміс вважає надто дорогим і несправедливим по відношенню до міської громади. Секретар міської ради Руслан Марцінків каже, що віддати Загвіздю чотири гектари землі було б несправедливим: «Ми як представники міської громади не можемо з цим погодитись.

Це не та точка компромісу. І мова про це не може йти», – заявив він. Міський голова Віктор Анушкевичус теж засумнівався в обгрунтованості цифри фінансового відшкодування і допомоги селу на його соціальний розвиток. «Я вважаю, що вісім мільйонів гривень – це забагато. А ось по одному мільйону гривень впродовж трьох-чотирьох років ми Загвіздю могли б виділяти», – сказав мер. Водночас він наголосив, що рішення про виділення земель людям під забудову в мікрорайоні «Черешеньки»  було вірним. «Це рішення було прийняте разом з людьми. Це безпрецедентний випадок, коли половину ділянок ми виділяли за рекомендацією територіального комітету «Пасічна», а другу половину – за рішенням міськвиконкому. 29 ділянок ми виділили ветеранам-афганцям, ліквідаторам-чорнобильцям та вчителям», – наголосив В.Анушкевичус.

В підсумку міська рада доручила міському голові продовжити перемовини з Тисменицькою РДА та Загвіздянською сільрадою стосовно врегулювання межового земельного спору і досягнення прийнятного компромісу в інтересах громади Івано-Франківська. Таке рішення підтримали 38 депутатів міськради.

 

"Західний кур’єр"


18.12.2011 1444 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1870
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1864
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5534 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

391
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1289
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892