Спірні «Нивки»

 

Івано-Франківська міська рада не погодилась на пропозиції села Загвіздя Тисменицького району щодо врегулювання земельного спору і доручила міському голові Вікторові Анушкевичусу продовжити перемовини стосовно врегулювання межового конфлікту та досягнення прийнятного компромісу в інтересах міської громади.

 

З чого все почалось
Мова йде про спірні землі в урочищі «Нивки» мікрорайону «Черешеньки». Як повідомив міський голова Віктор Анушкевичус, свого часу облрада передала частину загвіздянських земель і птахофабрики «Авангард» Івано-Франківську та підготувала карту відповідного їх розмежування. Однак цю передачу тоді так і не довели до логічного закінчення та належного юридичного оформлення, а Івано-Франківськ й досі не має затвердженої межі із селом Загвіздя. Однак попри це міська рада Івано-Франківська попереднього скликання, як висловився В.Анушкевичус, «на межі, якої немає», виділила 358 особам земельні ділянки під індивідуальне будівництво в мікрорайоні «Черешеньки». Але й Тисменицька РДА свого часу частину зараз спірних земель надала людям. Ось так і виник межовий земельний конфлікт між Івано-Франківськом та Загвіздям, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень при виділенні людям земель і відстоюють свої інтереси в судах.

 

Дорога ціна компромісу
Водночас Івано-Франківськ, Загвіздя та Тисменицька райдержадміністрація, які по суті стали заручниками теперішньої ситуації, шукають порозуміння та компромісу. Голова Тисменицької райради Володимир Семенів наголошує, що рішення облради 1989 року про передачу частини загвіздянських земель містові не затвердила ні президія Верховної Ради УРСР, ні Верховна Рада України, а тому статус цих земель залишається таким, яким був. Але Тисменицька РДА і Загвіздянська сільська рада зараз пропонують містові піти на компроміс. За словами сільського голови Загвіздя Любомира Білогубка, сільська громада може піти назустріч містові й врегулювати цей земельний спір без продовження судової тяганини. Натомість місто має залишити земельні ділянки для ведення сільського господарства за сімома загвіздянцями, які їх обробляють з 90-х років, закріпити за Загвіздям ще два гектари землі в урочищі «Нивки» з метою подальшого соціально-економічного  розвитку села та надати вісім мільйонів гривень на ремонти Будинку культури і дитячого садка, завершення будівництва адмінбудинку та відкриття ФАПу, на ремонт доріг та проведення каналізації в Загвізді.

 

Інший варіант
Івано-Франківська влада запропонований Загвіздям компроміс вважає надто дорогим і несправедливим по відношенню до міської громади. Секретар міської ради Руслан Марцінків каже, що віддати Загвіздю чотири гектари землі було б несправедливим: «Ми як представники міської громади не можемо з цим погодитись.

Це не та точка компромісу. І мова про це не може йти», – заявив він. Міський голова Віктор Анушкевичус теж засумнівався в обгрунтованості цифри фінансового відшкодування і допомоги селу на його соціальний розвиток. «Я вважаю, що вісім мільйонів гривень – це забагато. А ось по одному мільйону гривень впродовж трьох-чотирьох років ми Загвіздю могли б виділяти», – сказав мер. Водночас він наголосив, що рішення про виділення земель людям під забудову в мікрорайоні «Черешеньки»  було вірним. «Це рішення було прийняте разом з людьми. Це безпрецедентний випадок, коли половину ділянок ми виділяли за рекомендацією територіального комітету «Пасічна», а другу половину – за рішенням міськвиконкому. 29 ділянок ми виділили ветеранам-афганцям, ліквідаторам-чорнобильцям та вчителям», – наголосив В.Анушкевичус.

В підсумку міська рада доручила міському голові продовжити перемовини з Тисменицькою РДА та Загвіздянською сільрадою стосовно врегулювання межового земельного спору і досягнення прийнятного компромісу в інтересах громади Івано-Франківська. Таке рішення підтримали 38 депутатів міськради.

 

"Західний кур’єр"


18.12.2011 1620 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

889 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727