СПІЛЬНА ЗАЯВА фракцій УКРОП, БПП, Свобода, Громадянська позиція, Народний контроль, Українська галицька партія у Львівській міській раді

 

Останніми днями все більш широкого обговорення серед експертів, журналістів, політиків набирає тема роботи Львівської міської ради. Тому, щоб не було різних домислів, хочемо публічно пояснити, чому досі депутати міської ради не приступили до роботи.

 

Протягом останніх двох днів відбувалися політичні консультації керівників депутатських фракцій, що отримали представництво у Львівській міській раді. Найбільш дискусійними виявилися питання щодо обрання майбутнього секретаря міської ради та діяльності постійних комісій. Під час розмови міський голова Львова Андрій Садовий висловився за те, щоб посаду секретаря міськради обійняв представник партії «Об’єднання Самопоміч», яка отримала найбільшу кількість депутатських мандатів (24 з 64).

 

І скільки б не лунало прізвищ претендентів на місце фактично другої особи у міській раді, всі без винятку експерти та представники шести партій (БПП -«Солідарність», ВО «Свобода», «Громадянська позиція», «Громадський рух «Народний контроль», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», Українська галицька партія, які разом отримали 40 депутатських мандатів) сходяться в одному - обрання має відбуватися максимально прозоро, без підкилимних домовленостей та без монополізаціі однією політичною силою усієї вертикалі влади у місті Львові.

 

Під час консультацій керівники фракцій партій БПП-«Солідарність», ВО «Свобода», «Громадянська позиція», «Громадський рух «Народний контроль» та «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», Українська галицька партія заявили чітку спільну позицію, яка полягає у тому, що заради збереження політичного балансу сил, а також, враховуючи, що Андрій Садовий є керівником партії «Самопоміч», секретарем міськради має бути депутат з будь-якої іншої політсили, які разом набрали 40 мандатів.

 

Такий крок, на думку представників шести політсил, які увійшли до ЛМР, допоможе створити у міськраді атмосферу співпраці і колективної співвідповідальності за результати роботи в інтересах міста.

 

Також вважаємо, що представники «Самопомочі» мали б очолити комісії з питань землекористування, з питань комунального майна та ін., до роботи яких міський голова мав зауваження під час попередньої каденції, і продемонструвати увесь спектр фаховості та знань. Переконані, що вже сьогодні він, як перший номер у списку цієї партії, має не лише зауваження, а й бачення роботи цих комісій.

 

Головним завданням усіх без винятку депутатів є робота на користь громади Львова, на його розвиток і добробут. Ми вважаємо, що сьогодні не час займатися "дерибаном" кабінетів чи посад, як і не час монополізувати владу в одних руках. Ні одне, ні інше за всю історію Львівської міської ради не приносило користі громаді Львова. Ми переконані, що люди повинні працювати на тих чи інших посадах виключно як фахівці і професіонали, а не тому, що їх є більше.

 

Нагадаємо, що урочиста сесія міської ради, на якій новообрані депутати та міський голова прийняли присягу і розпочали виконання своїх обов’язків, відбулася 24 листопада. Відповідно до законодавства, на наступному пленарному засіданні міська рада повинна обрати секретаря міськради і затвердити перелік постійних депутатських комісій, їх керівний та персональний склад. 
Пропозицію щодо кандидатури секретаря міськради подає міський голова, але якщо його кандидат не набере більше половини голосів ради (а це 33 депутата), тоді наступна кандидатура вноситься за поданням не менше ніж половини депутатів від загального складу відповідної ради.

 

Наступна сесія міськради повинна відбутися не пізніше, ніж через 30 днів після попередньої.


27.11.2015 440 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1371 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1695 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2490
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2313 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7557
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15278 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

332

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1051

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1119

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1909
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

293
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

670
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

911
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

937
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1966
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1016
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35168 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

285
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

495
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

640
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

957