Спека і вагітність, або як майбутній мамі пережити літо?

Кожен чекає літньої пори, від маленьких дітей і до старших. Канікули, літня відпустка, пляжний сезон, період свіжих і натуральних овочів та фруктів. Але є деякі вразливі особи, для яких літо – це пора, яка приносить багато клопотів.

Напевне, єдині, хто раді холодному дощовому літу – це вагітні жінки. Все вірно, адже для вагітних літо й особливо спека – це період, який треба пережити, і то з неабиякими зусиллями.

Чому спека настільки негативно впливає на вагітних?

У різні періоди вагітності, жінка стикається з різними проблемами, першою з яких є токсикоз вагітних. Токсикоз викликається різними чинниками: смак їжі, різні запахи, різка зміна положення тіла і навіть стрес. Також на посилення симптомів токсикозу неабияк впливає спека. Вагітні відмічають повну втрату апетиту, сонливість, апатію, часті запаморочення та сильну нудоту.

У різні періоди вагітності, жінка стикається з різними проблемами, першою з яких є токсикоз вагітних. Токсикоз викликається різними чинниками: смак їжі, різні запахи, різка зміна положення тіла і навіть стрес. Також на посилення симптомів токсикозу неабияк впливає спека. Вагітні відмічають повну втрату апетиту, сонливість, апатію, часті запаморочення та сильну нудоту.

Як забезпечити комфорт вагітній влітку?

В першу чергу, не рекомендуємо зайвий раз виходити на вулицю в періоди, коли діє активне сонячне випромінювання. Прогулянки на вулиці можна проводити у вечірній час, коли спека стихає. І завжди варто мати з собою пляшку негазованої води, щоб не допустити зневоднення і водний спрей, щоб зволожувати та охолоджувати відкриті ділянки тіла. Для захисту голови рекомендовано взяти капелюшок або панамку.

В домашніх умовах варто забезпечити постійне свіже повітря. Кондиціонер, провітрювання та й навіть вологі штори – температура в кімнаті не повинна перевищувати 27 градусів. Якщо Ви живете у квартирі з сонячного боку – зробіть собі відпочинок, наприклад, у селі в батьків чи у бабусі. Високі температури легше сприймаються у місцях, де нема активного транспортного руху і скупчень людей.

Зверніть увагу на одяг. Синтетичні тканини створюють так званий «парниковий ефект» для вашого тіла і ви відчуваєте задушливість навіть у прохолодних приміщеннях. Надавайте перевагу вільному одягу з натуральних тканин – бавовна, льон. Штани-скінні – предмет гардеробу, про який можна забути під час вагітності. Їх можна замінити широкими шортами, вільними сукнями та спідницями, кюлотами. І обов’язково перевірте білизну. Синтетичні тканини + спека – рівне появі небажаних проблем, як кандидоз піхви, фурункульоз, мастити, фолікуліти. А вагітним лікувати ці стани набагато тяжче.

Рекомендації щодо харчування та питного режиму

Почнемо з того, від чого рекомендовано відмовитися вагітним:

  • солодкі газовані води;
  • гострі страви та прянощі;
  • кавуни – через надмірний сечогінний ефект та високий ризик отруєння;
  • алергени – цитрусові, горіхи, мед;
  • солодкий шоколад, мармелад, булочки;
  • бобові – спричиняють метеоризм;
  • копчені та смажені на олії страви;
  • полуниці, малини та інші сезонні ягоди, навіть домашні – в невеликих кількостях.

Щодо пиття, тут виникає певна проблема – схильність до набряків. Тому питний режим варто прораховувати індивідуально з лікарем, адже це залежить від стану нирок, показників аналізу сечі, маси тіла і ступеню набряків. Зі слів вагітних: «Скільки воду не пий – не нап’єшся», можна зробити висновок, що окрім води варто залучати і прохолодний чай, узвар, домашні несолодкі компоти, вживати натуральні домашні овочі та несолодкі фрукти, одним словом, підтримувати гідратацію на належному рівні. Також важливо скоротити вживання солі до мізеру.

Любі жінки, якщо ви відчуваєте, що під час спеки вам часто стає погано, не терпіть – зверніться до свого ведучого акушера гінеколога. Лікар допоможе забезпечити комфорт вам і малюку!

Партнерський матеріал


15.07.2021 21321
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

757
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6100 9
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2173
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2138
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2417
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

3010

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

264

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

534

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

702

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

424
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

97
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

297
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

388
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

243
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

409
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

562
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

446
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

99
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

160
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

850
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

472 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

533