Спальний мішок — неодмінний супутник туриста у походах. Але у зв’язку з настанням зими, яка, за багатьма прогнозами, буде дуже важкою, чимало громадян замислюються над покупкою спальника для використання у власних квартирах. І дійсно, при відключенні опалення й електроенергії теплі речі залишаються єдиним варіантом не замерзнути у своїй оселі. Звичайно, досвідчені туристи добре знають, як вибрати спальний мішок, та й, скоріш за все, вже мають його. Наші ж поради спрямовані тим, хто ніколи раніше не користувався спальниками.
Зимовий, демісезонний, літній?
Спальні мішки умовно поділяють на три категорії (наприклад, такий поділ можна побачити на макретплейсі https://m.ua/):
-
літо;
-
весна-осінь;
-
зима.
Моделі, заявлені як літні, ми можемо одразу відкинути, бо їхнє призначення — тепла ніч десь на березі річки чи моря. Що ж стосується демісезонних та зимових, то різниця між ними часто доволі умовна. Тут потрібно звертати увагу на конкретні показники, які зазначає кожен виробник.
-
Комфорт — це та температура повітря, при якій можна буде спокійно провести ніч у легкій термобілизні.
-
Ліміт — це крайня температура, при якій можна провести ніч у спальнику, але вже не зовсім розслаблено.
-
Екстрім — ні про який комфорт, вочевидь, тут вже не йдеться. Це температура, при якій у спальнику можна так-сяк спати без ризику переохолодження.
Звичайно, чим нижчі ці показники, тим більш пристосованим для холодів буде спальник. Тільки слід враховувати, що невідомі бренди можуть відверто занижувати температурний діапазон. Тому не дивуйтеся, якщо у дорогого спальника відомого бренду ви побачите доволі скромні показники, тоді як легенький і дешевий мішок на папері розрахований ледь не на арктичні морози.
Форма і вага
У походах вага спальника має принципове значення, і, як правило, легкий та теплий мішок коштує дорого. Для домашнього використання мала вага не важлива, тому можна сміливо обирати модель серед більш важких, але теплих спальників.
Саме з цих міркувань при виборі форми мішка можна орієнтуватися виключно на комфорт використання. Тут є два варіанти.
-
Кокон — такі спальники краще зберігають тепло та мають менший розмір, саме тому їх часто обирають для походів. Але спати в такій моделі доволі тісно.
-
Ковдра або конверт — більш просторий і важкий спальник, через що вважається, скоріш, кемпінговим варіантом. Водночас спати в ньому зручніше, варто лише обирати ті моделі, у яких є капюшон.
Тип наповнювача
Від наповнювача напряму залежить, наскільки теплим є спальник. Найкращим утеплювачем вважається качиний або гусячий пух. Один з двох його недоліків — чутливість до вологи — в умовах квартири перестає мати значення. Інший недолік — висока ціна — звичайно ж, нікуди не дівається.
Синтетичний утеплювач повністю програє натуральному пуху, але спальники з таким наповнювачем значно дешевші.
Додаткові функції
Багато важливих для походу функцій спальника не мають особливого значення при домашньому використанні. Наприклад, на наявність москітної сітки, кишеньок для дрібних речей чи компресійного мішка можна не звертати уваги. А от можливість з’єднати два чи три мішки в один багатомісний може знадобитися.
Спальник час від часу потрібно прати, а при кожному пранні втрачаються теплоізоляційні якості. Тому не зайвим буде використовувати такий аксесуар, як спеціальний вкладиш до спальника, який набагато простіше прати.
І, нарешті, спальний мішок неодмінно потрібно підбирати під свій зріст і ширину в плечах. У занадто маленькому мішку спати буде незручно і холодно.
Партнерський матеріал