Спальний мішок для квартири — чи є сенс?

Спальний мішок — неодмінний супутник туриста у походах. Але у зв’язку з настанням зими, яка, за багатьма прогнозами, буде дуже важкою, чимало громадян замислюються над покупкою спальника для використання у власних квартирах. І дійсно, при відключенні опалення й електроенергії теплі речі залишаються єдиним варіантом не замерзнути у своїй оселі. Звичайно, досвідчені туристи добре знають, як вибрати спальний мішок, та й, скоріш за все, вже мають його. Наші ж поради спрямовані тим, хто ніколи раніше не користувався спальниками.

Зимовий, демісезонний, літній?

Спальні мішки умовно поділяють на три категорії (наприклад, такий поділ можна побачити на макретплейсі https://m.ua/):  

  • літо;

  • весна-осінь;

  • зима.

Моделі, заявлені як літні, ми можемо одразу відкинути, бо їхнє призначення — тепла ніч десь на березі річки чи моря. Що ж стосується демісезонних та зимових, то різниця між ними часто доволі умовна. Тут потрібно звертати увагу на конкретні показники, які зазначає кожен виробник.

  • Комфорт — це та температура повітря, при якій можна буде спокійно провести ніч у легкій термобілизні.

  • Ліміт — це крайня температура, при якій можна провести ніч у спальнику, але вже не зовсім розслаблено.

  • Екстрім — ні про який комфорт, вочевидь, тут вже не йдеться. Це температура, при якій у спальнику можна так-сяк спати без ризику переохолодження.

Звичайно, чим нижчі ці показники, тим більш пристосованим для холодів буде спальник. Тільки слід враховувати, що невідомі бренди можуть відверто занижувати температурний діапазон. Тому не дивуйтеся, якщо у дорогого спальника відомого бренду ви побачите доволі скромні показники, тоді як легенький і дешевий мішок на папері розрахований ледь не на арктичні морози.

Форма і вага

У походах вага спальника має принципове значення, і, як правило, легкий та теплий мішок коштує дорого. Для домашнього використання мала вага не важлива, тому можна сміливо обирати модель серед більш важких, але теплих спальників.

Саме з цих міркувань при виборі форми мішка можна орієнтуватися виключно на комфорт використання. Тут є два варіанти.

  • Кокон — такі спальники краще зберігають тепло та мають менший розмір, саме тому їх часто обирають для походів. Але спати в такій моделі доволі тісно.

  • Ковдра або конверт — більш просторий і важкий спальник, через що вважається, скоріш, кемпінговим варіантом. Водночас спати в ньому зручніше, варто лише обирати ті моделі, у яких є капюшон.

Тип наповнювача

Від наповнювача напряму залежить, наскільки теплим є спальник. Найкращим утеплювачем вважається качиний або гусячий пух. Один з двох його недоліків — чутливість до вологи — в умовах квартири перестає мати значення. Інший недолік — висока ціна — звичайно ж, нікуди не дівається.

Синтетичний утеплювач повністю програє натуральному пуху, але спальники з таким наповнювачем значно дешевші.

Додаткові функції

Багато важливих для походу функцій спальника не мають особливого значення при домашньому використанні. Наприклад, на наявність москітної сітки, кишеньок для дрібних речей чи компресійного мішка можна не звертати уваги. А от можливість з’єднати два чи три мішки в один багатомісний може знадобитися.

Спальник час від часу потрібно прати, а при кожному пранні втрачаються теплоізоляційні якості. Тому не зайвим буде використовувати такий аксесуар, як спеціальний вкладиш до спальника, який набагато простіше прати.

І, нарешті, спальний мішок неодмінно потрібно підбирати під свій зріст і ширину в плечах. У занадто маленькому мішку спати буде незручно і холодно.

Партнерський матеріал


06.12.2022 6577
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1593
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1286 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3750 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1705

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269