Спальний мішок для квартири — чи є сенс?

Спальний мішок — неодмінний супутник туриста у походах. Але у зв’язку з настанням зими, яка, за багатьма прогнозами, буде дуже важкою, чимало громадян замислюються над покупкою спальника для використання у власних квартирах. І дійсно, при відключенні опалення й електроенергії теплі речі залишаються єдиним варіантом не замерзнути у своїй оселі. Звичайно, досвідчені туристи добре знають, як вибрати спальний мішок, та й, скоріш за все, вже мають його. Наші ж поради спрямовані тим, хто ніколи раніше не користувався спальниками.

Зимовий, демісезонний, літній?

Спальні мішки умовно поділяють на три категорії (наприклад, такий поділ можна побачити на макретплейсі https://m.ua/):  

  • літо;

  • весна-осінь;

  • зима.

Моделі, заявлені як літні, ми можемо одразу відкинути, бо їхнє призначення — тепла ніч десь на березі річки чи моря. Що ж стосується демісезонних та зимових, то різниця між ними часто доволі умовна. Тут потрібно звертати увагу на конкретні показники, які зазначає кожен виробник.

  • Комфорт — це та температура повітря, при якій можна буде спокійно провести ніч у легкій термобілизні.

  • Ліміт — це крайня температура, при якій можна провести ніч у спальнику, але вже не зовсім розслаблено.

  • Екстрім — ні про який комфорт, вочевидь, тут вже не йдеться. Це температура, при якій у спальнику можна так-сяк спати без ризику переохолодження.

Звичайно, чим нижчі ці показники, тим більш пристосованим для холодів буде спальник. Тільки слід враховувати, що невідомі бренди можуть відверто занижувати температурний діапазон. Тому не дивуйтеся, якщо у дорогого спальника відомого бренду ви побачите доволі скромні показники, тоді як легенький і дешевий мішок на папері розрахований ледь не на арктичні морози.

Форма і вага

У походах вага спальника має принципове значення, і, як правило, легкий та теплий мішок коштує дорого. Для домашнього використання мала вага не важлива, тому можна сміливо обирати модель серед більш важких, але теплих спальників.

Саме з цих міркувань при виборі форми мішка можна орієнтуватися виключно на комфорт використання. Тут є два варіанти.

  • Кокон — такі спальники краще зберігають тепло та мають менший розмір, саме тому їх часто обирають для походів. Але спати в такій моделі доволі тісно.

  • Ковдра або конверт — більш просторий і важкий спальник, через що вважається, скоріш, кемпінговим варіантом. Водночас спати в ньому зручніше, варто лише обирати ті моделі, у яких є капюшон.

Тип наповнювача

Від наповнювача напряму залежить, наскільки теплим є спальник. Найкращим утеплювачем вважається качиний або гусячий пух. Один з двох його недоліків — чутливість до вологи — в умовах квартири перестає мати значення. Інший недолік — висока ціна — звичайно ж, нікуди не дівається.

Синтетичний утеплювач повністю програє натуральному пуху, але спальники з таким наповнювачем значно дешевші.

Додаткові функції

Багато важливих для походу функцій спальника не мають особливого значення при домашньому використанні. Наприклад, на наявність москітної сітки, кишеньок для дрібних речей чи компресійного мішка можна не звертати уваги. А от можливість з’єднати два чи три мішки в один багатомісний може знадобитися.

Спальник час від часу потрібно прати, а при кожному пранні втрачаються теплоізоляційні якості. Тому не зайвим буде використовувати такий аксесуар, як спеціальний вкладиш до спальника, який набагато простіше прати.

І, нарешті, спальний мішок неодмінно потрібно підбирати під свій зріст і ширину в плечах. У занадто маленькому мішку спати буде незручно і холодно.

Партнерський матеріал


06.12.2022 6601
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699