Спалити трудову книжку та усиновити бабака: які найдивніші обіцянки давали політики в 2020 році (ІНФОГРАФІКА)

Обіцянки політиків бувають не тільки популістські, нездійсненні, але й смішні або відверто безглузді: не знижувати рейтинг президента чи «запакувати» кожну людину, яка займається корупцією.

«Слово і діло» зробило добірку абсурдних або жартівливих обіцянок, які зронили і не помітили політики у 2020 році.

Навесні віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповідаючи про те, що невдовзі українцям будуть не потрібні паперові довідки про місце реєстрації, тому що в додатку державних послуг «Дія» з’явитися ця опція для власників ID-карток, захопившись заявив: «Я пообіцяв собі, що спалю цей папірець (довідку про місце реєстрації – ред.), оскільки для мене це дуже принципове питання».

Схожу обіцянку дав ексміністр Кабміну Дмитро Дубілет, розповідаючи про скасування паперових трудових книжок і запровадження електронних. «Я думаю, що найближчим часом ми зможемо собі це дозволити. Це буде опція. Є люди, які хочуть мати це в паперовому вигляді — будь ласка. Я, наприклад, залюбки її спалю на другий же день (після ухвалення відповідного законодавства – ред.)», – запевнив Дубілет.

Гідно поводитися, щоб не знизити рейтинг президента обіцяла нардеп Ірина Верещук, коли стала єдиним кандидатом в мери Києва від «Слуги народу»: «Не дай Бог, знаєте, знижувати рейтинг президента своєю негідною поведінкою. Я обіцяю, що цього не буде ніколи. Ми будемо боротись, але боротись чесно». Через місяць пані Верещук не те, щоби зробила щось непристойне, але її «польоти» над Києвом із зеленою парасолькою в руці та в жовтому плащі для передвиборчого відеоролику, викликали у киян неоднозначну реакцію та дали поштовх появі низки мемів.

Відзначився службовою старанністю ексзаступник голови Офісу президента Сергій Трофімов, який після відвідин Національної академії державного управління при президентові України вирішив нарешті подолати горезвісний «кадровий голод». У своєму телеграмі він написав: «Упевнений, що в тісному союзі з Академією ми зможемо прибрати з порядку денного кадровий голод в Україні».

Міністр соціальної політики Марина Лазебна, розповідаючи в одному з інтерв’ю про новий механізм, який дасть змогу бідним людям отримувати від держави не виплати, а безвідсотковий кредит на започаткування власної справи, пояснила: «Будемо давати людям «вудку, а не рибу».

Явно не юридичну термінологію використовував міністр юстиції Денис Малюська, коли розповідаючи про реформу діяльності Антирейдерської комісії, пообіцяв «запакувати» кожного корупціонера. Пан міністр буквально сказав наступне: «В мене прохання до юридичної спільноти, якщо хтось допоможе мені спіймати посередників, які торгують законними рішенням в Мін'юсті, я буду дуже, дуже вдячний. В мене є повна координація з правоохоронними органами, ми тихенько гарненько «запакуємо» кожну людину, яка цим займається, але мені потрібна ваша допомога».

Трохи переплутав повноваження міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коли на початку пандемії коронавірусу заповзявся боротися з інфекцією та написав у фейсбуці: «Будемо діяти швидко, чітко і рішуче – скоротимо смертність від впливу вірусу в десятки разів!».

Ще більш рішуче діяти збирався міський голова Дніпра Борис Філатов, коли обіцяв розбити обличчя народному депутату Олександру Дубінському.

Мабуть найбільш миролюбну та нешкідливу обіцянку дав голова Луганської ОДА Сергій Гайдай, коли в очікуванні тепла пообіцяв усиновити харківського бабака Тимка, якщо той правильно передбачить прихід весни.


Читайте також:

Підсумки року для Зеленського: топ виконаних і провалених обіцянок президента (ІНФОГРАФІКА)

«Вічні» обіцянки українських політиків (ІНФОГРАФІКА)


02.01.2021 862
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2354
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19315
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1734
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1210 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2258
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3849

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

103

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2000

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

683

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

376
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

899
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24393
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

621
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

607
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8038
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

459
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

769
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2040 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

729