Сьогодні, 27 вересня, на території Палацу Потоцьких проводиться перша акція культурно-мистецьких перформансів.
Розпочалась акція театральними перформансами, які відбувались на різних локаціях. Опісля відвідувачі мали змогу послухати духовну музику у виконанні оркестру, передає кореспондент Фіртки.
Крім того, на території пам'ятки архітектури - колишнього палацу Потоцьких, відбуваються пленери художників, фотохудожників, виставка артефактів, знайдених перед брамою палацу Потоцьких, книжкова виставка.
Для маленьких франківців організатори влаштували театральні майстер-класи.
Також програмою передбачені літературні читання та концерт карильйонної музики.
Організували акцію активісти та митці Ініціативи “Палац Потоцьких – серце м. Івано-Франківська”.
Культурно-мистецька акція на територію серця міста Станіславова триватиме до 21:00 години.
Довідково:
Колишній палац, родинне гніздо Андрія Потоцького, який вважається засновником міста. Палац збудований 1682 року, і від того часу існує описувана вулиця, що проходить повз фронтову частину палацового комплексу. Причому ця початкова частина вулиці містилася всередині фортечних мурів, а дальша виникла після знесення тих мурів у 1809–1812 роках.
Придворний архітектор Потоцьких Ф. Корассіні збудував палац в італійській манері «палаццо ін фортеццо» (палац у фортеці) — фронтом і парком звернений до центру міста та з боків і позаду охоплений фортифікацією у два бастіони. Власне палац — триповерховий будинок у глибині скверу зліва. Це все, що лишилося після пожеж і руйнувань від колись пишного палацу, розбудованого в середині ХVІІІ століття. Заслуговують на увагу два двоповерхові павільйони — лівий і правий — що виходять на фасадну лінію, будовані в стилі бароко наприкінці ХVІІІ століття. Головна в’їзна брама палацу, гарний зразок ковальського мистецтва, прикрашена скульптурними зображеннями лицарського обладунку. У палаці жив і помер Андрій Потоцький, бували польський король Ян Собеський, трансильванський князь Ф. Ракочі, австрійський цісар Йосиф ІІ.
Не менше 25-ти років (від 1732-го року) тут прожила і в Станиславові похована дружина гетьмана П. Орлика, сподвижника і наступника гетьмана Мазепи. Тому що тогочасний власник міста Ю. Потоцький був союзником шведів і Мазепи.
Останній власник замку Прот Потоцький, ув’язнувши в боргах, змушений був продати його в 1801 році австрійській державі. А держава створила військовий шпиталь. Тут він був до 2004-го року, відзначивши своє 200-річчя. У зв’язку зі скороченням української армії шпиталь розформували. (З матеріалів книги: 200 вулиць Івано-Франківська. М.Головатого)