Кабінет міністрів на засіданні 4 березня прийняв рішення про закриття державного підприємства "Солотвинський солерудник" (Тячівський район, Закарпатська область).
Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну у вівторок, уряд прийняв таке рішення, щоб уникнути екологічної катастрофи.
У прес-службі нагадали, що на території шахтних виробок ДП “Солотвинський солерудник” склалася надзвичайна ситуація — там відбувається неконтрольований процес затоплення гірничих виробіток.
“Висновки учених, що вивчали проблему, є безапеляційними: подальша експлуатація соляних ресурсів солерудника та надання послуг алергологічним лікарням у нинішній ситуації неможливі, тому продовжувати роботу підприємства небезпечно”, — наголошується у повідомленні.
На ліквідацію та екологічну реабілітацію території впливу гірничих робіт ДП “Солотвинський солерудник” буде витрачено 339 млн гривень, очікувана тривалість робіт — 7 років.
У прес-службі секретаріату Кабміну зазначили, що Солотвинський солерудник — унікальне родовище, гірничі виробітки якого використовувались для лікування хворих на бронхіальну астму. На 300-метровій глибині у шахтах солерудника щороку лікувалися десятки тисяч хворих. Солерудник по праву вважається кращим у Європі.
За висновками міжнародних консиліумів, оздоровлення тут — найефективніше. Разом із тим, упродовж 1998-2007 років експлуатація гірничих виробіток на ДП “Солотвинський солерудник” здійснювалася в аварійному режимі, а з 2007 року видобувні роботи фактично зупинені. Різке збільшення притоку підземних вод та активний розвиток техногенного карсту призвели до суттєвого погіршення навколишнього середовища та порушення безпеки промислових і житлових об’єктів смт Солотвино. Як повідомлялося, ДП “Солотвинський солерудник” створене у 2006 році. Займається видобутком солі, гуртовою торгівлею морепродуктами і діяльністю у сфері громадського харчування.
Його дочірні підприємства — Асоціація підприємств “Верховина” (Хуст Закарпатської обл.), Асоціація підприємств і організацій соледобувної промисловості України “Укрсіль” (Київ). Президент Віктор Янукович 19 листопада 2010 доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову вирішити питання подальшої діяльності ДП “Солотвинський солерудник” у зв’язку з можливістю виникнення техногенної катастрофи. Наприкінці березня 2011 року Кабмін виділив майже 150 млн гривень на невідкладних заходів з ліквідації наслідків НС та недопущення техногенної катастрофи у смт Солотвино, пишуть Вікна.
У вересні 2011 року міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога відзначав важливість забезпечення нормальних умов життєдіяльності мешканців смт Солотвино та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації держрівні у населеному пункті.
31 жовтня 2012 Кабінет міністрів України затвердив техніко-економічне обгрунтування “Ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт держпідприємства” Солотвинський солерудник” загальною кошторисною вартістю будівництва 338 млн 889 тис. гривень.