Соломії Хемій з Калуша потрібні гроші на лікування. У дівчинки діагностували епілептичний синдром

 

 

Майже три роки знадобилося українським та закордонним медикам, щоб поставити точний діагноз маленькій калушанці, у якої у тримісячному віці почався епілептичний синдром.

 

Дівчинка сильно і довго плакала, а батьки не могли нічим зарадити. Лише після обстеження в Ізраїлі з’ясувалося, що Соломійка Хемій страждає на дитячу мігрень. Тепер їй потрібно щопівроку проходити курс реабілітації, щоб хоч трохи полегшити приступи головного болю, які не відпускають її ні вдень, ні вночі. 

 

Соломії Хемій майже три з половиною роки. Вона рухлива, грайлива і весела. Коли — здорова. Але коли у неї з’являються приступи головного болю, дівчинка кричить і напружується, безсило відступаючи перед хворобою. Із трьох місяців її мучить недуга, яку довго не могли діагностувати українські медики, підозрюючи, то пухлину у голові, то інші не менш страшні загрози.

 


Як розповіла Вікнам мама дівчинки Оксана Хемій, лікували крихітку спочатку у Калуші та Івано-Франківську, потім у Києві та Львові.


Приступи у неї були настільки сильними, що супроводжувалися рвотою, а іноді і паралічем. Ми не знали, що робити з нею і які ліки давати. Було видно, що дитина переносить нестерпний біль, але як його позбутися не знали ні ми, ні лікарі. Зрештою, у Києві нам порекомендували їхати на лікування до львівської лікарні для чорнобильців. Соломії було півроку, коли нас там почали обстежувати,” — каже калушанка.


У Львові дівчинці зробили повну діагностику голови, серця, нирок, печінки та інших життєво важливих органів, де, як припускали медики, могла ховатися причина хвороби. Зрештою, Соломійці поставили діагноз «епілептичний синдром», призначили лікування, а через деякий час виписали додому.

 

"З одного боку, нас втішили, бо сказали, що всі органи у неї здорові і що ніякої пухлини у Соломійки немає. З іншого боку — засмутили, адже після лікування приступи продовжилися. Іноді вони були настільки сильними, що вона втрачала свідомість", — пригадує Оксана Хемій.

 

Фактично так триває і до сьогодні. Соломійка може гратися чи відпочивати, коли раптом з’являється біль. Дивитися на муки дитини доводиться не лише її батькам, які докладають усіх зусиль, щоб на даному етапі бодай полегшити її страждання, але і двом її сестричкам.

 

На фоні цих стресів з’явилися деякі проблеми зі здоов’ям і у старших дівчат. У мене також діагностували цукровий діабет. Бувають моменти, коли просто опускаються руки,” — зізнається мама Соломійки.

 

Минулого року родина Хемій за допомогою небайдужих людей зібрала кілька тисяч доларів на діагностику в Ізраїлі. Там дівчинку ще раз обстежили і встановили новий діагноз «дитяча мігрень». Щоправда, зазвичай із такою проблемою діти стикаються не швидше як у шестирічному віці. Чому Соломійку хвороба мучить ледь не від народження, фахівцям сказати важко.

 

В Ізраїлі родині із Калуша порадили їхати у Польщу, де вміють проводити реабілітацію для таких діток.

 

Медики кажуть, що такі курси реабілітації потрібно проводити кожні півроку. Але зараз у нас немає коштів на це. Ми виховуємо трьох дітей. Я зараз мушу бути поруч із Соломійкою та не можу заробляти. Працює лише чоловік, який єдиним заробляє на всю сім’ю”.


Батька трьох дітей кілька разів викликали у військовий комісаріат і він, очевидно, мав усі шанси бути мобілізованим до війська. Утім чоловік, хоча і не переховувався, категорично заявив, поки у нього хвора дитина і поки дружина не має змоги працювати, до війська не піде.

 

Рідні Соломійки моляться, щоб сталося чудо і дитина переросла недугу. Разом із цим вони розуміють, що без належного лікування це навряд чи станеться. Тому зараз вони збирають гроші, щоб відвезти дитину у Польщу. З проханням про допомогу родина звертається до небайдужих людей з допомогою яких вдасться зібрати хоча би на першу поїздку.

 

Реквізити:
номер картки отримувача 4731 2171 0251 5010
отримувач Хемій Оксана Степанівна
Банк отримувача Приват Банк
МФО 305299
Р/р 29244825509100


05.12.2015 651 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1045
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1608 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2378
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2241 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7525
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15239 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

298

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1022

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1090

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1874
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

269
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

649
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

889
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3117
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

906
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1940
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

991
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35137 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

250
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

472
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

613
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

937