Шокуючі факти про алкоголь, один з найнебезпечніших наркотиків сучасності

 

 

Слово алкоголь походить від арабського «аль-коголь» і перекладається як дурман, злий дух. Алкоголізм — це хвороба не фізична, а духовна, заполонює цілі нації і континенти і забирає найцінніше — нашу молодь.

 

Шокуючі факти про один з найнебезпечніших наркотиків сучасності від Володимира Андрейчина, доцента кафедри травматології Івано-Франківського державного медичного університету, ортопеда-травматолога вищої категорії МОЗ України.

 

«Надмірне вживання алкоголю шкідливе для здоров’я» — про це написано на кожному білборді, і постійно транслюється на телебаченні. Давайте поміркуємо. Якщо ми почнемо вживати наркотики (а Всесвітня організація охорони здоров'я ще у 1975 році на 28 сесії визнала алкоголь провідним наркотиком у сучасному світі, наркотиком, що підриває здоров'я населення) не надмірно, а потрохи, то ми не будемо вживати наркотики постійно? Будемо.

 

Всі розуміють, що які б алкогольні напої ми б не пили, ми завжди п’ємо одне і теж пійло – етиловий спирт, як правило синтезований хімічним шляхом і приправлений ароматизаторами та повсюдною рекламою. Але алкогольні традиції настільки в'їлися в наше життя, що переважають здоровий глузд.

 

Такі напої, як «Ром-кола», «Джин-тонік» тощо — це так звані «слабоалкогольні» напої, вони містять до 8% спирту і діти купують їх масово. Але ж їх вживання викликає звикання, отруюючи і руйнуючи чистий дитячий організм. В результаті на очах батьків діти перетворюються на молодь, що пиячить, а молодь, що пиячить, на батьків-п’яниць.

 

Алкогольні бренди постійно пов’язують зі спортом, місцями дозвілля. Це ненормально. Повсюдний продаж і вживання алкоголю – в магазинах, на зупинках, у павільйонах, палатках — це надзвичайно ненормально. Ситуація вкрай небезпечна, адже відбувається деградація суспільства і втрата здоров’я нації.

 

Алкоголь — найагресивнішій з наркотиків. Від нього розпалюються найстрашніші риси характеру людини. За статистикою, 90% побутових бійок і каліцтв відбуваються в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь постачає людей до тюрем і калічить їх долі.

 

Факти дають всі підстави говорити про те, що в Україні ведеться нищівний алкогольмор.

 

• В Україні зареєстровано 900 тис. наркозалежних від алкоголю. Щорічно їхня кількість зростає на 50 тисяч.

• Україна щорічно втрачає більше 40 тисяч людей через алкоголь. Це 8000 отруєнь, ще 8000 — кардіопатії, а також інші захворювання і нещасні випадки, пов'язані з алкоголем.

• Рівень споживання алкоголю в Україні один з найвищих у світі — 20 літрів абсолютного спирту на душу населення за рік.

• В Україні фіксується 25-30% випадків патології немовлят, яка зумовлена вживанням алкоголю обома батьками.

• Україна на першому місці у світі за вживанням алкоголю неповнолітніми. 40% дітей 14-18 років систематично вживають алкоголь

• За останні 10 років кількість залежних від пива зросла в 10-12 разів.

• Щорічно на дорогах України гине біля шести тисяч осіб. Переважну більшість ДТП зі смертельними наслідками скоюють п'яні водії.

• Переважна більшість злочинів і вбивств в Україні здійснена на основі пияцтва.

 

Не існує жодної наукової праці, яка б доводила, що алкоголь не є наркотиком. Наука правдиво стверджує: алкоголь — це протоплазматична отрута наркотичної дії, що підриває людське здоров’я.

 

Володимир Андрейчин, доцент кафедри травматології Івано-Франківського державного медичного університету, ортопед-травматолог вищої категорії МОЗ України.


Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2543 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721