Шокуючі факти про алкоголь, один з найнебезпечніших наркотиків сучасності

 

 

Слово алкоголь походить від арабського «аль-коголь» і перекладається як дурман, злий дух. Алкоголізм — це хвороба не фізична, а духовна, заполонює цілі нації і континенти і забирає найцінніше — нашу молодь.

 

Шокуючі факти про один з найнебезпечніших наркотиків сучасності від Володимира Андрейчина, доцента кафедри травматології Івано-Франківського державного медичного університету, ортопеда-травматолога вищої категорії МОЗ України.

 

«Надмірне вживання алкоголю шкідливе для здоров’я» — про це написано на кожному білборді, і постійно транслюється на телебаченні. Давайте поміркуємо. Якщо ми почнемо вживати наркотики (а Всесвітня організація охорони здоров'я ще у 1975 році на 28 сесії визнала алкоголь провідним наркотиком у сучасному світі, наркотиком, що підриває здоров'я населення) не надмірно, а потрохи, то ми не будемо вживати наркотики постійно? Будемо.

 

Всі розуміють, що які б алкогольні напої ми б не пили, ми завжди п’ємо одне і теж пійло – етиловий спирт, як правило синтезований хімічним шляхом і приправлений ароматизаторами та повсюдною рекламою. Але алкогольні традиції настільки в'їлися в наше життя, що переважають здоровий глузд.

 

Такі напої, як «Ром-кола», «Джин-тонік» тощо — це так звані «слабоалкогольні» напої, вони містять до 8% спирту і діти купують їх масово. Але ж їх вживання викликає звикання, отруюючи і руйнуючи чистий дитячий організм. В результаті на очах батьків діти перетворюються на молодь, що пиячить, а молодь, що пиячить, на батьків-п’яниць.

 

Алкогольні бренди постійно пов’язують зі спортом, місцями дозвілля. Це ненормально. Повсюдний продаж і вживання алкоголю – в магазинах, на зупинках, у павільйонах, палатках — це надзвичайно ненормально. Ситуація вкрай небезпечна, адже відбувається деградація суспільства і втрата здоров’я нації.

 

Алкоголь — найагресивнішій з наркотиків. Від нього розпалюються найстрашніші риси характеру людини. За статистикою, 90% побутових бійок і каліцтв відбуваються в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь постачає людей до тюрем і калічить їх долі.

 

Факти дають всі підстави говорити про те, що в Україні ведеться нищівний алкогольмор.

 

• В Україні зареєстровано 900 тис. наркозалежних від алкоголю. Щорічно їхня кількість зростає на 50 тисяч.

• Україна щорічно втрачає більше 40 тисяч людей через алкоголь. Це 8000 отруєнь, ще 8000 — кардіопатії, а також інші захворювання і нещасні випадки, пов'язані з алкоголем.

• Рівень споживання алкоголю в Україні один з найвищих у світі — 20 літрів абсолютного спирту на душу населення за рік.

• В Україні фіксується 25-30% випадків патології немовлят, яка зумовлена вживанням алкоголю обома батьками.

• Україна на першому місці у світі за вживанням алкоголю неповнолітніми. 40% дітей 14-18 років систематично вживають алкоголь

• За останні 10 років кількість залежних від пива зросла в 10-12 разів.

• Щорічно на дорогах України гине біля шести тисяч осіб. Переважну більшість ДТП зі смертельними наслідками скоюють п'яні водії.

• Переважна більшість злочинів і вбивств в Україні здійснена на основі пияцтва.

 

Не існує жодної наукової праці, яка б доводила, що алкоголь не є наркотиком. Наука правдиво стверджує: алкоголь — це протоплазматична отрута наркотичної дії, що підриває людське здоров’я.

 

Володимир Андрейчин, доцент кафедри травматології Івано-Франківського державного медичного університету, ортопед-травматолог вищої категорії МОЗ України.


Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1867
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1861
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5519 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2156 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1514

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

749

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

802

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1004

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1007
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1774
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3686
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10261
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26152
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10190 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7718
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

905
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

213
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

386
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1282
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

887