Сьогодні у Ватикані розпочнеться Конклав, що обере нового Папу Римського. Хто стане новим Папою - спекуляції не вщухають

 

Хто стане наступником Папи Бенедикта XVІ? Спрогнозувати складно, але зрозуміло одне – конклав своїм рішенням визначить майбутній курс католицької церкви.

Знову хтось із європейців? Чи вперше Папа Римський походитиме з якогось іншого континенту? Бразилець Шерер, Салазар Ґомес з Колумбії чи Тарксон з Гани? Імовірних кандидатів не бракує. У церковних колах, а також у середовищі оглядачів вибір наступника Бенедикта ХVI пов'язують з майбутнім курсом святого престолу.

 

Головне бажання – молодий і розумний

Побажань до майбутнього Папи не бракує. Так, наприклад, кельнський кардинал Йоахім Майснер велику увагу приділяє такій ознаці, як здоров'я. Майбутній понтифік також має бути розумним і освіченим, як і його попередник. Берлінський колега Майснера Райнер Марія Велькі теж має свою позицію щодо наступного Папи. На його думку, було б добре, якби новий керманич католицької церкви був у віці від 60 до 70 років. Він мусить також мати відкрите до людей серце та своїми словами досягати їхніх душ. 56-річний берлінський архієпископ вирізняється своїм юним віком у колегії кардиналів, що зібралася в Римі на вибори нового Папи.

Петер Тарксон - найсильніший кандидат з Африки

 

Воелкі міг би, як він каже, також добре почуватися, якби понтифіком обрали латиноамерикаця чи африканця. Йому абсолютно байдуже, з якого континенту походитиме майбутній Папа. Майснер, Велькі та інші кардинали з єпископами роблять ставку на молодого главу католицької церкви. Для порівняння: у квітні 2005 року конклав обрав Йозефа Ратцінгера через три дні після його 78-річчя. Під час свого першого виступу на балконі собору святого Петра Бенедикт XVІ виглядав молодшим. Утім, через вісім років, пояснюючи, чому відмовляється від престолу, він вказав на свою слабкість з огляду на вік.

 

Італійці „протягнуть“ свого?

Крім віку є ще одне принципове питання: чи блок з 28 італійців у конклаві, можливо, у союзі з консервативними іспанцями і деякими французами, знову просуне італійця, приміром, одного з кардиналів курії чи „апаратного“ єпископа? Чи буде, як і 1978 року з поляком Войтилою чи 2005 з німцем Ратцінгером – знову, так би мовити, „зовнішній“ Папа? Це буде знову європеєць, чи вперше представник одної з так званих „юних“ церков в Африці, Азії, Латинській Америці? Адже також і в їхніх лавах є добре освічені люди, які володіють багатьма мовами. Такий вибір став би сенсацією!

Оділо Шерер

 

У колі італійців поглядають на патріархів з Венеції, адже в 20 столітті три Папи походили саме з цього міста. Теперішній архієпископ ще не досягнув 60-річного віку, тому занадто юний, крім того, він не кардинал. Натомість 71-річний Анґело Скола, котрий тільки 2011 року переїхав з Венеції до Мілана, видається більш прохідним кандидатом. Погляди спрямовують також на Джанфранко Равасі, папського „міністра з питань культури“. Він довів свою вправність у діалозі з атеїстми, має хорошу освіту, саме його іноді порівнюють з молодим Ратцінгером чи Войтилою. Утім, попри великий італійський блок у конклаві, не обов'язково оберуть саме італійця. Єпископи країни розколоті на різні табори.

 

А може американець?

Якщо ж поглянути на ймовірних кандидатів з-поза меж Європи, то зовсім малоймовірним видається можливість обрання американця. У жодній іншій країні шлейф скандалу з педофілією в церкві не був таким довгим, як там. Досі триває робота з розслідування та роз'яснення. Крім того, церкві Північної Америки нині бракує сили. Утім, канадця Марка Уелле називають багатообіцяючим кандидатом. 68-річний священослужитель є префектом важливої ватиканської єпископської конгрегації, тобто це давно і добре знайома кардиналам особа. Він міг би одержати голоси насамперед з англомовних країн. Також йому гарантована підтримка з Латинської Америки.

Анжело Скола

 

Ще чотири представники з чотирьох країн у разі обрання створили б сенсацію. Бразилець Оділо Педро Шерер (63 роки), єпископ Сан Паоло, котрий упродовж років працював у Ватикані. Його батьківщина давно вважається однією з найважливіших „католицьких“ країн світу та має ауру "теології звільнення". 70-річний Рубен Салазар Ґомес з Колумбії упродовж останніх років здобув неабиякий авторитет. Кардинал курії Петер Кодво Аппіах Тарксон (64 роки) походить з Гани, користується авторитетом як президент папської ради за справедливість і мир. Він здійснює непрості місії, володіє багатьма мовами, а також має харизму, йому багато хто симпатизує. Тарксон – єдиний сильний кандидат з Африки.

Рішення Бенедикта XVI про відставку, на відміну від випадку смерті понтифіка, залишає більше часу для спекуляцій та неформального формування різних таборів у Ватикані. Наслідок – невпевненість усіх сторін і готовність до сюрпризів.

 

DW.DE

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Конклав почне обирати нового Папу римського 12 березня

Папа стомився

Що саме вичерпалося у Папи?

Ватікан закликає до створення Центрального Світового Банку

Букмекери пророкують престол Папі-африканцю

Після звістки про зречення Папи в купол собору Святого Петра вдарила блискавка (фото)

 


12.03.2013 1863 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

819
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

627
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1699
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3042
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2470
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2450

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

57

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

623

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

609

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1471
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

218
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

578
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

433
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

223
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

303
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26940
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

760
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19593
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

320
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

326
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

653
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1087 1