Сьогодні Преображення Господнє

 

В останній рік земного життя ісус, взявши із собою трьох учнів — Петра, Якова та Івана — пішов на гору Тавор помолитися. Апостоли заснули, а прокинувшись, побачили Господа преображеним. Його обличчя сяяло, наче сонце, одежа ясніла, немов світло, довкола панувала невимовна радість. Ісус розмовляв з пророками Мойсеєм та іллєю про Свої майбутні страждання.

 

Мир, спокій, радість.. Які важливі й необхідні людині ці чудові почуття! Без них не можна почуватися щасливим, тому їх так хочеться постійно мати і бути впевненим, що ніколи вони людину не залишать. і це доступно всім за однієї умови — бути найближче до Бога, тобто жити за Його заповідями і повністю довірити Йому все своє життя. Цей стан душі не можна купити, продати, отримати великими знаннями, він приходить через щиру милостиню. Тільки Господь є джерелом найвищих почуттів і гарантією їхньої непроминальної постійності. Лише з Ним — правдиве вічне щастя.

 

Та світ сьогодні відвернувся від цієї спасенної істини і всі зусилля спрямовує на пошук і здобуття короткотривалого земного щастя в матеріальних речах, у достатках, багатстві. Спаситель назвав це згубною мамоною, яка веде до загибелі. На превеликий жаль, таке збочення вразило в наш час всіх. Хіба фінансові питання у нас не на першому місці? Чим найбільше переймаємося або тішимося? За що найбільше любимо чи докоряємо? Та навіть у духовному житті найголовніше в нас відійшло на другий план. Адже якби було строге дотримання церковного уставу, звершування всіх богослужінь, чинів, требів, то були б гідні результати вже тут, на землі. А вони сумні та плачевні. Або ж прийняття Святих Тайн, які є спасенною святою поживою і духовним джерелом Божої енергії, завдяки яким маємо праведно і свято жити щодня до наступного їх прийняття. А ми часто перетворюємо їх на культ поклоніння, пишемо книги про їхні наукові дослідження.

 

Ось чому так явно занепадає у нас мораль, ось чому навіть між нами, християнами, порядність, відвертість, чесність і справедливість не завжди переважають над гріховністю. Наше християнство часто в кращому разі починається при вході до храму і закінчується при виході з нього. Необхідно чесно й правдиво визнати, що в духовному плані ми не змінюємося на краще. Ми не преображаємося. Великі святі отці, вчителі Церкви й аскети залишили багато порад про те, як перемогти у собі гріх. Вони своїм життям довели, що, пройшовши нелегку дорогу, можна викоренити грішні схильності, пристрасті і пороки.

 

У день великого свята Преображення просімо у Спасителя благословення й помочі на наше особисте преображення. Нехай Свята Літургія храму змінить нас на краще, щоб наше поводження вдома, на роботі, на вулиці, з усіма було святою Літургією життя. Це й буде свідченням нашого преображення, коли й ми зможемо побачити таворське світло.

 

Михайло. МЕЛЬНИК, Протоієрей, Галичина


Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

327
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

969
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2100
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1173
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1653 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2804

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

532

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

615

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1531

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1518
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

355
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18257
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1223
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3551
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

922
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10679
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6457
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1090
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

351
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

591
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3201
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

902