
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці червня, то більшість українців (12,5%) проголосували б за Радикальну партію Олега Ляшка.
Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 20 червня по 2 липня 2014 року, пише ТСН.
За ВО "Батьківщина" проголосували б 9,3% виборців, а 7,2% і 6,1% українців віддали б свої голоси за УДАР Віталія Кличка та партію "Громадянська позиція" відповідно.
Набагато менше голосів (приблизно по 3%) отримали б партії "Солідарність", "Сильна Україна" та ВО "Свобода". За комуністів, яких на часі намагаються заборонити, голосували б 2,7% виборців. Партія регіонів отримала б безпрецедентні 1,6%.
Трохи менше голосів (1,2%) було б у партії "Самопоміч". Чи не найменшу кількість голосів вдалося б вирвати "Правому сектору" (всього 1%).
Решта партій у сумі отримали б 3% голосів українців. При цьому 17,8% опитаних заявили, що не стали б брати участь у голосуванні, а 25,2% — не визначилися, за кого голосувати.
Варто зазначити, що пізніше гендиректор КМІС Володимир Паніотто розповів про особливість цього опитування, пояснивши великий рейтинг Ляшка.
Виявляється, що замовник дослідження, який є анонімним, не вказав у бланку опитування зв'язку партії "Солідарність" із президентом Петром Порошенком.
За словами соціолога, у разі прив'язки "Солідарності" до Порошенка, ця партія, безсумнівно, сьогодні опинилася б у лідерах громадської думки.
"Результат партії Ляшка нас дуже сильно здивував. Очевидно, дається взнаки, що Ляшко перейняв тактику Жириновського і каже людям те, що вони хочуть чути, особливо у воєнний час. Наприклад, розстріляти парламент тощо. До того ж Ляшко дійсно вживає якихось заходів боротьби із сепаратистами - часто буває в зоні АТО, формує якісь загони, фотографується у військовій формі ", - пояснив Паніотто результати Радикальної партії.