Соя - найбільший білково–олійний ресурс

 

/data/blog/70271/442a6c7ff8f6abd59c4ae569d8f6da4b.jpg

 

Соя є однією з найважливіших статей прибутку, без неї неможливим було б таке швидке вирішення проблеми високобілкових кормів і олії, зростання продуктивності землеробства, тваринництва і птахівництва, вирішення продовольчої проблеми і формування експортних ресурсів.

 

Сучасне виробництво сої забезпечує лише на 10–15% потребу внутрішнього ринку, яка, до того ж, зростає. Посіви сої в Україні зараз складають близько 600-700 тис. га., в майбутньому будуть доведені до 1 млн. га. Потребує подальшої розробки державна політика на підтримку виробництва та переробки сої, так як без рішучих заходів не можливо вирішити проблему харчового та кормового білку.

 

Соя власного виробництва може стати не тільки одним з важливих ресурсів білка та олії, а й статтею значних фінансових надходжень.

 

Затрати на вирощування сої не відрізняються від затрат на вирощування, наприклад, соняшнику чи кукурудзи. За попитом і конкурентоспроможністю на ринку вона перевищує інші білково– олійні і зернобобові культури. Про це переконливо свідчать значно більші обсяги виробництва сої і торгівля нею та продуктами її переробки, ніж обсяги всіх інших білково–олійних культур разом узятих.

 

Дуже цінним є те, що, завдяки властивості азотфіксації, соя як бобова культура значною мірою забезпечує свою потребу в азоті, синтезує екологічно чисту продукцію, покращує азотний баланс ґрунту, поліпшує екологію, є одним з кращих попередників у сівозміні.

 

Вона являє собою найбільший білково–олійний ресурс, який щорічно відновлюється при сприятливих кліматичних умовах і широко використовується.

 

Інокуляція насіння бобових – екологічно безпечна та економічно вигідна технологія азотфіксації. Останнім часом у світі спостерігається тенденція до чистого, або біологічного вирощування сільськогосподарських культур. Інтенсивне використання пестицидів та агрохімікатів не лише хімізує сільськогосподарську продукцію, а й призводить до деградації гумусу-основи родючості ґрунту.

 

Відновити біологічний потенціал ґрунтів можна, зокрема, за рахунок бобових рослин, які утворюють симбіотичні зв’язки з мікроорганізмами, що є у ґрунті.

 

Інокуляція, або щеплення насіння бобових бактеріальними препаратами (інокулянтами), має такий ефект. Бульбочкові бактерії (ризобії) проростають у вигляді тонких волосків та інфікують молоде коріння рослини. У місці проникнення бактерій на рослині-господарі утворюються бульбочки, в яких дуже швидко розмножуються бактерії. Ці бактерії фіксують азот із повітря, тобто перетворюють його з газоподібної на «їстівну» для рослин форму іона амонію NH4+. Важливо знати, що для кожного виду бобових виводиться свій особливий штам бактерій, на який рослина реагуватиме утворенням бульбочок. Наприклад, соя реагує лише на Bradyrhizobium japonicum. Завдяки інокуляції бобові не лише одержуватимуть азот із повітря, а й накопичуватимуть його в корінні та рослинних рештках, що забезпечить азотом рослини-наступники. Відомо також, що рослина сої слабко реагує на хімічні мінеральні добрива та набагато краще засвоює азот із бульбочок.

 

Щоб добитися врожайності в 4 т/га потрібно внести біля 1 т азотовмісних мінеральних добрив. Беручи до уваги, що в діючій речовині азоту 34%, це становитиме 340 кг. Сьогодні 1 т азотних добрив коштує приблизно 3500 грн. Ефективний стерильний інокулянт обходиться фермеру від 200грн на 1 га.

 

Нині серед інокулянтів найпопулярнішими є препарати для сої. Серед світових виробників інокулянтів лідирує американська компанія Becker Underwood (Бекер Андервуд). Новітні технології, які вона використовує, не мають аналогів у світі. Стерильні інокулянти виробляються на сучасному надточному обладнанні з використанням високоякісних субстратів. В Україні сьогодні представлено 3 інокулянти компанії «Бекер Андервуд».

 

Якщо говорити про перспективи інокуляційних технологій, то переваги цього методу обробки відчуло вже багато українських фермерів. Додатково зібрані врожаї навіть у найскромніших випадках дали їм можливість не лише компенсувати витрати, а й одержати значні прибутки.

 

Компанія "Агрітема" з 2005 року представляє унікальні продукти для обробки насіння. Як інноваційна компанія, Агрітема першою відкрила для  аграрного ринку України полімерні барвники Sepiret та інокулянти для сої від світового лідера компанії "Becker Underwood". На сьогоднішній день, компанія Агрітема має офіційний статус дистриб'ютора таких компаній, як BASF, Bayer та Syngenta.

 

Діяльність компанії спрямована на виключно якісне обслуговування кожного клієнта, забезпечення його найкращими світовими новинками, які сприятимуть його економічному зростанню та високій прибутковості.  Команда компанії Агрітема гарантує  своєчасні поставки замовлення, консультації тільки кваліфікованих фахівців та комплекс індивідуального підходу до кожного клієнта.

 

В 2005 році Агрітема першою відкрила для українського ринку ці високоякісні біологічні препарати, зареєструвала їх та провела серію польових досліджень, які стабільно показували прибавку в середньому 400 кг/га. 

 

Вкрай потрібна державна програма щодо сої. Без рішучих заходів, спрямованих на нарощування її виробництва, Україна не зможе вирішити проблему кормового білка і буде змушена імпортувати сою та підтримувати іноземного виробника.

 

http://agritema.com

Україна,03150м.Київ вул. Ковпака, 3

+38 044 355 70 55

+38 050 388 69 69

office@agritema.com

 

 

(р)

 


23.02.2015 465 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

645
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1090
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2173
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2031
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1974
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5984

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1189

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1922

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2680

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2613
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

122
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

367
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

812
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15074
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2537
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

833
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2783
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26269 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

394
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

846
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

927
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1150