Що треба знати українцям про працевлаштування у Канаді

 

 

Канаду вважають одним з найбільш популярних напрямків для трудової міграції в світі. Крім того, у цій країні сформувалася дуже сильна українська діаспора, що істотно зменшує кількість проблем з адаптацією, пише hyser.

Щороку сотні тисяч людей з різних країн світу намагаються потрапити в Канаду і отримати посвідку на проживання, а в перспективі - канадське громадянство.

Канадська економіка розвивається за рахунок вдалого географічного розташування країни біля США, багатих запасів природних ресурсів, великій території, виходу відразу до трьох океанів і багатьох інших факторів. Це сприяло тому, що рівень життя в країні став одним з найвищих у світі.

Українці можуть реально розраховувати на роботу в Канаді, тим більше, що в країні діє безліч імміграційних програм. Але разом з тим далеко не завжди іноземці можуть претендувати на робочі місця. Перш за все шанс на працевлаштування мають люди, професія яких належить до списку дефіцитних. Як правило, Канада відкриває свій ринок праці для іноземних фахівців тільки в тому випадку, якщо на вакансію не відгукнуться місцеві жителі.

Поговорімо більш детально про особливості працевлаштування в Канаді, доступні вакансії, зарплати і способи пошуку роботи.

Особливості працевлаштування в Канаді

Усі фото: hyser

Перш за все, варто відзначити, що на канадському ринку праці спостерігається жорстка конкуренція, як з місцевими жителями, так і з представниками інших країн. Примітно, що в Канаді тільки 30% громадян є етнічними канадцями. Приблизно 20% - це вихідці з Англії, 15,5% - з Франції, 14,4% - з Шотландії, 13,8% - з Ірландії, 4,5% - з Німеччини.

Станом на початок 2017 року чисельність населення Канади становила 35,4 млн осіб. Безробіття в країні знаходиться на рівні близько 7%.

Як і інші розвинені країни, Канада в першу чергу зацікавлена ​​в працевлаштуванні власних громадян. Тому, перед тим як спробувати знайти роботу в Канаді, слід уважно вивчити місцевий ринок праці і зрозуміти вимоги до іноземних співробітників.

Перш за все, іноземцю потрібно знайти канадського роботодавця, який погодиться взяти його на роботу. Для цього необхідно оформити трудовому мігранту спеціальний дозвіл на роботу і пройти інші бюрократичні процедури.

Пошук роботи варто починати з великих і економічно розвинених міст - Ванкувера, Монреаля і Торонто. Тут низький рівень безробіття і велика кількість вакансій.

Дуже велику роль відіграє знання англійської мови . У деяких регіонах, наприклад в провінції Квебек, необхідно знати французьку. Працевлаштуватися в Канаді без знання хоча б однієї з цих мов дуже складно.

Погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування. Незважаючи на те, що для нелегальної роботи часто навіть не потрібно знання мови, це величезний ризик для трудового мігранта. Вас можуть просто депортувати з країни, заборонивши в'їжджати на її територію.

Об'єктивно оціните свою кваліфікацію і навички. У Канаді котируються тільки досвідчені фахівці. Важливу роль відіграє також освіту. Великою перевагою буде наявність диплома канадського, американського чи британського вузу.

У Канаді існують спеціальні програми для іноземців, охочих тут працевлаштуватися. Це, мабуть, найлегший і найдоступніший спосіб працевлаштування в країні.

Найпопулярнішими є такі програми, як:

Canadian Experience Class

Federal Skilled Trades

Federal Skilled Worker

Для отримання роботи в Канаді необхідно виконати декілька формальних вимог. Наприклад, потрібно буде довести свою готовність виїхати з країни після завершення терміну дії дозволу на роботу.

Щоб отримати дозвіл на роботу, необхідно надати довідку про відсутність судимості, медичну довідку, а також довести, що у вас є достатня кількість коштів для проживання в Канаді на перших порах.

Якщо у влади виникнуть додаткові питання і вимоги до претендента, необхідно бути готовими до надання додаткових документів.

Відзначимо, що представникам деяких професій не потрібно отримувати дозвіл на роботу в Канаді. У цей список входять:

  • бізнесмени;
  • журналісти і репортери;
  • художники;
  • професійні спортсмени і тренери;
  • дипломатичні працівники;
  • релігійні діячі;
  • організатори міжнародних заходів в Канаді;
  • військовослужбовці інших держав.

Більш детальну інформацію про вимоги до претендентів та умови імміграції в Канаду ви можете знайти на офіційному урядовому порталі -  cic.gc.ca .

Актуальні вакансії і рівень оплати праці

Канадський ринок праці відрізняється диверсифікацією, а робоча сила - високим рівнем кваліфікації. Більшість жителів працює в сфері послуг - 70%. У промисловості зайнято 29% канадців, ще 1,6% працюють в аграрній галузі. У іноземців є шанс на працевлаштування в будівельній, транспортній, туристичній, аграрній галузях. Також можна знайти роботу в банківській секторі, торгівлі та сфері охорони здоров'я.

Середня зарплата в Канаді становить приблизно 3,8 тисяч доларів на місяць. В країні існує мінімальна зарплату, рівень якої в залежності від регіону коливається від 10,75 до 13 канадських доларів за годину.

Українцям є сенс шукати роботу серед дефіцитних професій. До таких на канадському ринку праці належать інженери-нафтовики, технічні фахівці, фінансові та банківські аналітики і медпрацівники.

Також вихідці з СНД можуть розраховувати на роботу зварювальником, каменярем, бетонщиком, покрівельником і водієм-далекобійником. Ще один поширений варіант - тимчасове працевлаштування в аграрній галузі. Також шанс працевлаштуватися є у соціальних працівників та представників некваліфікованих професій.

Чоловіки можуть влаштуватися охоронцем, барменом або кухарем. Жінки - знайти роботу доглядальницями, офіціантками, продавщицями, прибиральницями, покоївками, швачками або домробітницями. Представники обох статей мають можливість сезонного працевлаштування для збору фруктів і овочів. У перерахованих сферах платять 1,5-2 тисяч доларів на місяць.

Де шукати роботу в Канаді

Зараз існує багато способів знайти роботу за кордоном. Зазвичай найефективніший результат приносить одночасний пошук роботи за допомогою різних каналів. Велике значення має регіон, ситуація на ринку праці, ваша професія, знання мов, досвід і т.д.

Перед тим як шукати роботу в Канаді, слід переконатися, що ваша кваліфікація відповідає місцевим вимогам. Зробити це можна на порталі cicic.ca . Також зверніть увагу на те, що деякі професії в Канаді регулюється, а це означає, що вам доведеться отримувати спеціальну ліцензію.

Часто українці знаходять роботу в Канаді завдяки особистим зв'язкам і знайомствам. Як ми вже говорили, в країні проживає значна українська діаспора. Для початку варто поспілкуватися з канадськими іммігрантами і людьми, у яких є досвід роботи в місцевих компаніях.


08.10.2017 3132 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3549
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

469
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14602 28
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1707
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

978
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6380

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

755

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1572

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1368

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1250
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

611
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

757
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1666
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

689
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

983
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6036
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14250
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

360
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

661
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

576
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

894 2