Що треба знати українцям про працевлаштування у Канаді

 

 

Канаду вважають одним з найбільш популярних напрямків для трудової міграції в світі. Крім того, у цій країні сформувалася дуже сильна українська діаспора, що істотно зменшує кількість проблем з адаптацією, пише hyser.

Щороку сотні тисяч людей з різних країн світу намагаються потрапити в Канаду і отримати посвідку на проживання, а в перспективі - канадське громадянство.

Канадська економіка розвивається за рахунок вдалого географічного розташування країни біля США, багатих запасів природних ресурсів, великій території, виходу відразу до трьох океанів і багатьох інших факторів. Це сприяло тому, що рівень життя в країні став одним з найвищих у світі.

Українці можуть реально розраховувати на роботу в Канаді, тим більше, що в країні діє безліч імміграційних програм. Але разом з тим далеко не завжди іноземці можуть претендувати на робочі місця. Перш за все шанс на працевлаштування мають люди, професія яких належить до списку дефіцитних. Як правило, Канада відкриває свій ринок праці для іноземних фахівців тільки в тому випадку, якщо на вакансію не відгукнуться місцеві жителі.

Поговорімо більш детально про особливості працевлаштування в Канаді, доступні вакансії, зарплати і способи пошуку роботи.

Особливості працевлаштування в Канаді

Усі фото: hyser

Перш за все, варто відзначити, що на канадському ринку праці спостерігається жорстка конкуренція, як з місцевими жителями, так і з представниками інших країн. Примітно, що в Канаді тільки 30% громадян є етнічними канадцями. Приблизно 20% - це вихідці з Англії, 15,5% - з Франції, 14,4% - з Шотландії, 13,8% - з Ірландії, 4,5% - з Німеччини.

Станом на початок 2017 року чисельність населення Канади становила 35,4 млн осіб. Безробіття в країні знаходиться на рівні близько 7%.

Як і інші розвинені країни, Канада в першу чергу зацікавлена ​​в працевлаштуванні власних громадян. Тому, перед тим як спробувати знайти роботу в Канаді, слід уважно вивчити місцевий ринок праці і зрозуміти вимоги до іноземних співробітників.

Перш за все, іноземцю потрібно знайти канадського роботодавця, який погодиться взяти його на роботу. Для цього необхідно оформити трудовому мігранту спеціальний дозвіл на роботу і пройти інші бюрократичні процедури.

Пошук роботи варто починати з великих і економічно розвинених міст - Ванкувера, Монреаля і Торонто. Тут низький рівень безробіття і велика кількість вакансій.

Дуже велику роль відіграє знання англійської мови . У деяких регіонах, наприклад в провінції Квебек, необхідно знати французьку. Працевлаштуватися в Канаді без знання хоча б однієї з цих мов дуже складно.

Погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування. Незважаючи на те, що для нелегальної роботи часто навіть не потрібно знання мови, це величезний ризик для трудового мігранта. Вас можуть просто депортувати з країни, заборонивши в'їжджати на її територію.

Об'єктивно оціните свою кваліфікацію і навички. У Канаді котируються тільки досвідчені фахівці. Важливу роль відіграє також освіту. Великою перевагою буде наявність диплома канадського, американського чи британського вузу.

У Канаді існують спеціальні програми для іноземців, охочих тут працевлаштуватися. Це, мабуть, найлегший і найдоступніший спосіб працевлаштування в країні.

Найпопулярнішими є такі програми, як:

Canadian Experience Class

Federal Skilled Trades

Federal Skilled Worker

Для отримання роботи в Канаді необхідно виконати декілька формальних вимог. Наприклад, потрібно буде довести свою готовність виїхати з країни після завершення терміну дії дозволу на роботу.

Щоб отримати дозвіл на роботу, необхідно надати довідку про відсутність судимості, медичну довідку, а також довести, що у вас є достатня кількість коштів для проживання в Канаді на перших порах.

Якщо у влади виникнуть додаткові питання і вимоги до претендента, необхідно бути готовими до надання додаткових документів.

Відзначимо, що представникам деяких професій не потрібно отримувати дозвіл на роботу в Канаді. У цей список входять:

  • бізнесмени;
  • журналісти і репортери;
  • художники;
  • професійні спортсмени і тренери;
  • дипломатичні працівники;
  • релігійні діячі;
  • організатори міжнародних заходів в Канаді;
  • військовослужбовці інших держав.

Більш детальну інформацію про вимоги до претендентів та умови імміграції в Канаду ви можете знайти на офіційному урядовому порталі -  cic.gc.ca .

Актуальні вакансії і рівень оплати праці

Канадський ринок праці відрізняється диверсифікацією, а робоча сила - високим рівнем кваліфікації. Більшість жителів працює в сфері послуг - 70%. У промисловості зайнято 29% канадців, ще 1,6% працюють в аграрній галузі. У іноземців є шанс на працевлаштування в будівельній, транспортній, туристичній, аграрній галузях. Також можна знайти роботу в банківській секторі, торгівлі та сфері охорони здоров'я.

Середня зарплата в Канаді становить приблизно 3,8 тисяч доларів на місяць. В країні існує мінімальна зарплату, рівень якої в залежності від регіону коливається від 10,75 до 13 канадських доларів за годину.

Українцям є сенс шукати роботу серед дефіцитних професій. До таких на канадському ринку праці належать інженери-нафтовики, технічні фахівці, фінансові та банківські аналітики і медпрацівники.

Також вихідці з СНД можуть розраховувати на роботу зварювальником, каменярем, бетонщиком, покрівельником і водієм-далекобійником. Ще один поширений варіант - тимчасове працевлаштування в аграрній галузі. Також шанс працевлаштуватися є у соціальних працівників та представників некваліфікованих професій.

Чоловіки можуть влаштуватися охоронцем, барменом або кухарем. Жінки - знайти роботу доглядальницями, офіціантками, продавщицями, прибиральницями, покоївками, швачками або домробітницями. Представники обох статей мають можливість сезонного працевлаштування для збору фруктів і овочів. У перерахованих сферах платять 1,5-2 тисяч доларів на місяць.

Де шукати роботу в Канаді

Зараз існує багато способів знайти роботу за кордоном. Зазвичай найефективніший результат приносить одночасний пошук роботи за допомогою різних каналів. Велике значення має регіон, ситуація на ринку праці, ваша професія, знання мов, досвід і т.д.

Перед тим як шукати роботу в Канаді, слід переконатися, що ваша кваліфікація відповідає місцевим вимогам. Зробити це можна на порталі cicic.ca . Також зверніть увагу на те, що деякі професії в Канаді регулюється, а це означає, що вам доведеться отримувати спеціальну ліцензію.

Часто українці знаходять роботу в Канаді завдяки особистим зв'язкам і знайомствам. Як ми вже говорили, в країні проживає значна українська діаспора. Для початку варто поспілкуватися з канадськими іммігрантами і людьми, у яких є досвід роботи в місцевих компаніях.


08.10.2017 3156 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

365
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1732
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3226
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1167
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1193
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1245 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

280

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1135

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

973

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

347
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2510
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1254
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1341
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

569
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15204
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7498
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

358
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

746 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

486
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

402
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

492