Що та Ніщо

 

Що , як і ніщо є проявами людського Подиву (це започатковано ще за часів Платона, саме в Подивах зініційовані головні меседжі
перцепціонування реальних трансценденталей). Подив в самій своїй потребі виникнення також є атрибутом емпіричного апарату, хоча й може бути і атрибутом свідомості, як і категорією чи поняттям. Можна звісно дефіціювати все по окремим трасам, сутність як завжди чи природа сутності залишаються Закритими.


Варто та необхідно згадування в контексті окресленого дослідження саме Хайдеггера; він надструктурно складний, ще й до того ж принципово прискладнений суб'єктивним вмотивовунням, хоча треба дати йому належне - досліджувати недослідне й навіть не прометафізичне чи передформне- це сміливий подих в нескінченість вічних матриць. Піфагору було простіше, бо він зробив би спроби зведення до чисел, а числа в номерні конструкціі та окремі в цифрові схеми й ,в кінці-кінців, всеодно відтворив зідеалізовані обскуранти для спів-існування для окремих й певних систем. Та те є його Воля. Деміурга Свободноі несвободи. Як і Хайдеггера, який в суто лінгвістичних параболах зайшов так далеко, що повернутись вже було неможливим- кожен є самокомпасом свого екзистенційного дива чи жахіття. Кожен є випадковим чи толерантним наслідком чи передмовою та недомовою свого початкового звершення-скінчення.

Хайдеггер був свого часу абскурантом тоі перспективи та вектору Мовленневого віднайдення логосу з букв та сполук окремих складів. Можу впевнено сказати зараз, що мова є нескінченною субстанцією та атрибутом нескінченного пізнання нескінченноі свідомості. Мало хто буде перечити та й для чого. Симбіотика сотен мов та сотен традицій й нетрадицій й культурних обрядів чи просто культових знаків та символів й прасимволіки - зводить нас до Ніщо. Сутністю Ніщо є Нічого. Ніщівне ніщо. Не просто Порожнеча чи феноменологія порожнечи чи спустошений нульовий вектор, а саме випорожнений коефіціент. Якщо довго споглядати Ніщо, ніщо в свою чергу дивиться на нас й гіпнотизує до метафізичних лабиринтів, в котрих головним звірем є саме Природа Сутності. Ніщо є жахом, смертю, жахливим подивом, екзистенційним глухим кутом, трансмегасубстанційним персоніфікованим бунтом перед жахіттям - домом буття та його фундаментом. Ніщо є більше ніж паранормальний феномен, більше ніж неконстантна константа - взагалі, це є просто якась певна Висока поезія, найвища ступінь темафізично- метафізичного віршування, остаточною метою якого є творення нового-новітнього на уламках строго чи невідомого футурогенного.

Стара метода - все оживає, коли ми концентруєму свій погляд на окремих речах / предметах, об'єктах, образах, явищах, субстанціях/ й тут відбувається оцей Подив, подив контакту; тобто освітлення речей, за природою речей-в-собі, є отримання рефлексійного відбитку чи рентгенограми від самоі Поверхні того предмету в наше Ніщо. Бо ми є нічим, тому що складаємось з матеріі, матерія з тканин, м'яких чи твердих, тканини з атомів- атоми з позитивного заряду чи негативного. Тобто так ми собі вирішили - не факт, що це все правильно, я би особисто вимкнув світло й почав з самого початку, але, атоми-кванти, з позитивними матрицями "+" контактують із негативними "-",відповідно все танцює й радіє , де ж тоді запхати той гештальт Ніщо й з ким йому злягти...

Виходить, що порожнеча, котра виникає саме в межах між позитивними та негативними матрицями є саме тим Ніщо, Піфогор би віднайшов якусь закарлючку схожу на цифру та сам Лакан, назвав бито відзеркалення дзеркала в наддзеркаллі, а Хайдеггер Нічогісіньким Ніщо й звати його Ніяк - для нас важливим є саме для чого було морочитись тим Буттям та Ніщо, щоб заперечивши ніщо, зрозуміти буття, а втрачаючи Контакт з буттям -опинитись в Нічому. Одним словом ніщо це профанізовано смерть. Ну, якщо не вірити в реінкарнаційну матрицю та генетичну параболу недосягнутого досягнутого - не досягнув: будеш псем чи коровою. Чи горобцем.

Якщо не вірити в те, що я і є сам Піфагор й Лейбніц, й Христос, й Сведенборг, й проклятий Врубель, й нещасний Челліні, й Будда-Демокріт-Вернадський-Птолемей-Самсон-Прометей-Олександр - одним словом Ніщо: бо все вигадано, переплетено, перетравлено, зкомпільовано, дико колажовано, спльовано - нічого немає й все є насправді, лишень не так , як треба й мало би бути все просто. Все просто: я дивлюсь в Ніщо й хочу різати, вбивати, гвалтувати, руйнувати, будувати - я деміург-жерець-маргінальний вовк, я дезорієнтир всіх навігацій я слово й логос, я ненависть й добро. Отже, все зрозуміло, що нічого не зрозуміло й квапитись не варто, бо буде день і буде хліб й вода, й сік, отже любимося , дорогенькі моі, так воно сталося й нічого нев дієш.....


18.11.2015 Роман Бончук 3379 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727