Що та Ніщо

 

Що , як і ніщо є проявами людського Подиву (це започатковано ще за часів Платона, саме в Подивах зініційовані головні меседжі
перцепціонування реальних трансценденталей). Подив в самій своїй потребі виникнення також є атрибутом емпіричного апарату, хоча й може бути і атрибутом свідомості, як і категорією чи поняттям. Можна звісно дефіціювати все по окремим трасам, сутність як завжди чи природа сутності залишаються Закритими.


Варто та необхідно згадування в контексті окресленого дослідження саме Хайдеггера; він надструктурно складний, ще й до того ж принципово прискладнений суб'єктивним вмотивовунням, хоча треба дати йому належне - досліджувати недослідне й навіть не прометафізичне чи передформне- це сміливий подих в нескінченість вічних матриць. Піфагору було простіше, бо він зробив би спроби зведення до чисел, а числа в номерні конструкціі та окремі в цифрові схеми й ,в кінці-кінців, всеодно відтворив зідеалізовані обскуранти для спів-існування для окремих й певних систем. Та те є його Воля. Деміурга Свободноі несвободи. Як і Хайдеггера, який в суто лінгвістичних параболах зайшов так далеко, що повернутись вже було неможливим- кожен є самокомпасом свого екзистенційного дива чи жахіття. Кожен є випадковим чи толерантним наслідком чи передмовою та недомовою свого початкового звершення-скінчення.

Хайдеггер був свого часу абскурантом тоі перспективи та вектору Мовленневого віднайдення логосу з букв та сполук окремих складів. Можу впевнено сказати зараз, що мова є нескінченною субстанцією та атрибутом нескінченного пізнання нескінченноі свідомості. Мало хто буде перечити та й для чого. Симбіотика сотен мов та сотен традицій й нетрадицій й культурних обрядів чи просто культових знаків та символів й прасимволіки - зводить нас до Ніщо. Сутністю Ніщо є Нічого. Ніщівне ніщо. Не просто Порожнеча чи феноменологія порожнечи чи спустошений нульовий вектор, а саме випорожнений коефіціент. Якщо довго споглядати Ніщо, ніщо в свою чергу дивиться на нас й гіпнотизує до метафізичних лабиринтів, в котрих головним звірем є саме Природа Сутності. Ніщо є жахом, смертю, жахливим подивом, екзистенційним глухим кутом, трансмегасубстанційним персоніфікованим бунтом перед жахіттям - домом буття та його фундаментом. Ніщо є більше ніж паранормальний феномен, більше ніж неконстантна константа - взагалі, це є просто якась певна Висока поезія, найвища ступінь темафізично- метафізичного віршування, остаточною метою якого є творення нового-новітнього на уламках строго чи невідомого футурогенного.

Стара метода - все оживає, коли ми концентруєму свій погляд на окремих речах / предметах, об'єктах, образах, явищах, субстанціях/ й тут відбувається оцей Подив, подив контакту; тобто освітлення речей, за природою речей-в-собі, є отримання рефлексійного відбитку чи рентгенограми від самоі Поверхні того предмету в наше Ніщо. Бо ми є нічим, тому що складаємось з матеріі, матерія з тканин, м'яких чи твердих, тканини з атомів- атоми з позитивного заряду чи негативного. Тобто так ми собі вирішили - не факт, що це все правильно, я би особисто вимкнув світло й почав з самого початку, але, атоми-кванти, з позитивними матрицями "+" контактують із негативними "-",відповідно все танцює й радіє , де ж тоді запхати той гештальт Ніщо й з ким йому злягти...

Виходить, що порожнеча, котра виникає саме в межах між позитивними та негативними матрицями є саме тим Ніщо, Піфогор би віднайшов якусь закарлючку схожу на цифру та сам Лакан, назвав бито відзеркалення дзеркала в наддзеркаллі, а Хайдеггер Нічогісіньким Ніщо й звати його Ніяк - для нас важливим є саме для чого було морочитись тим Буттям та Ніщо, щоб заперечивши ніщо, зрозуміти буття, а втрачаючи Контакт з буттям -опинитись в Нічому. Одним словом ніщо це профанізовано смерть. Ну, якщо не вірити в реінкарнаційну матрицю та генетичну параболу недосягнутого досягнутого - не досягнув: будеш псем чи коровою. Чи горобцем.

Якщо не вірити в те, що я і є сам Піфагор й Лейбніц, й Христос, й Сведенборг, й проклятий Врубель, й нещасний Челліні, й Будда-Демокріт-Вернадський-Птолемей-Самсон-Прометей-Олександр - одним словом Ніщо: бо все вигадано, переплетено, перетравлено, зкомпільовано, дико колажовано, спльовано - нічого немає й все є насправді, лишень не так , як треба й мало би бути все просто. Все просто: я дивлюсь в Ніщо й хочу різати, вбивати, гвалтувати, руйнувати, будувати - я деміург-жерець-маргінальний вовк, я дезорієнтир всіх навігацій я слово й логос, я ненависть й добро. Отже, все зрозуміло, що нічого не зрозуміло й квапитись не варто, бо буде день і буде хліб й вода, й сік, отже любимося , дорогенькі моі, так воно сталося й нічого нев дієш.....


18.11.2015 Роман Бончук 3413 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

469
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1261
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2189 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2983
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2937
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587