Що шукати: гроші чи Сенс?

 

Юнг казав, що є два різновиди пацієнтів. Перший – це ті, хто мають проблеми з соціальною адаптацією і реалізацією. Це люди зазвичай конформістські, наділені примітивними якостями і лікувати їх треба технічними засобами. Другий різновид – це ті, хто соціально реалізувався і зрозумів, що дарма. Що ані добре відмиті гроші, ані посада віцепрем’єра, ані Ламборджині, ані щаслива сім’я, ні батальйон коханок – не вирішують головної проблеми – відсутності сенсу. 

Саме для другого різновиду пацієнтів вигадані всі тонкощі психоаналізу. Їхні сни цікаво досліджувати, в їхніх архетипах варто копирсатися не тільки тому, що в них є гроші (часто на момент звернення до психіатра чи до вербовщика – вже немає), але і тому, що в них наявна індивідуальність. «Чесноти і таланти – індивідуальні якості і невластиві людині взагалі». 

І от я вправляюся у євангельському спорті – метаю бісер на дальність, прагну навіяти нові сни публіці, якій достатньо електрошоку. Мені, як літератору, вербовщику, психіатру-аматору категорично потрібні пацієнти другого роду. Більше того, вони потрібні нам всім! 

Чим серійний убивця відрізняється від терориста? Ви вже здогадалися: маніяк – це пацієнт першого роду, а терорист – другого. Здається, майже те саме, а екзистенція зовсім різна! Маніяк, якщо виловлять, здохне від галоперідолу, а терорист, якщо втече, може стати навіть Прем’єр-міністром Ізраїлю (якщо єврей) чи лауреатом Нобелівської премії миру (якщо араб). 
Чим український депутат відрізняється від американського конгресмена? Тим самим, чим галімий маніяк від просунутого терориста. Наш депутат – це барига в першому (чи максимум в другому) поколінні. Що від нього чекати, окрім барижних рефлексів? 
Основна проблема конгресмена – пересичення. Бо переїдав вже прадідусь його дідуся. Тому він часто шукає не грошей, а сенсу. Місії йому хочеться! Свого часу до лицарських орденів брали лише високу аристократію, не пускали простих. Бо аристократ, який віддавав своє майно ордену і пожертвував дисципліні своїм соціальним статусом, зробив це заради вищого сенсу. За гроші його вже не купиш. Натомість бідняк легко продасть те, за що напередодні віддавав життя. 
За нашими спостереженнями, основна вага партизанки в Іраці лежить не на місцевих мешканцях, а на прибульцях з багатих арабських країн. Це – переважно діти багатих родин, які відмовились від кар’єри і комфорту заради задоволення ставити фугаси на шляхах американських автоколон. І там, серед обгорілих тіл, всупереч розпоширеній думці, вони шукають сенс, а не гроші. 
Пацієнтами другого роду мають бути і ті, хто складають владу і ті, хто підривають владу і ті, хто це описують і ті, хто про це читають. Амінь.

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

524
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1293
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2227 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1100
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3026
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2082

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

860

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1009

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1437

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2045
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26334 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

732
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

930
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2968
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1217
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

912
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1175
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1183
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

384
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4209
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1041
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1611