Що приховують кандидати?

Під час передвиборної агітації кожен із кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська палко переконує громаду – саме його обрання буде ідеальним варіантом для міста.

Їхні слова вагомі та переконливі, а от про що говорять їхня міміка та жести? Це ми попросили прокоментувати психолога Наталію Чаплинську. Після детального вивчення фотографій і відеозаписів виступів декількох найактивніших кандидатів про дещо довідались.

Віктор Анушкевичус

Часто опускає очі донизу. Це свідчить про те, що людина відгороджується від сказаного. Посмішка поблажлива, вона ніби говорить: «Ми все зробимо, ми хороші та добрі, ми знаємо про цю проблему, тому вам не варто хвилюватись».

Одразу видно, що людина втомлена, кутики губ опущені. Чоловік явно вміє тримати себе на публіці. Але найбільше турбує погляд. Він говорить: «Я вам розкажу саме те, що ви хочете почути».

Крім того, складається враження, що чоловік звик до того, що йому виставляють претензії. Натомість, він не розуміє за що. Адже, на його думку, він усе робить правильно. Також видно звичку виправдовуватися. А от щодо прийняття рішень – є проблема. Людині з таким обличчям важко приймати глибокі, серйозні, жорсткі рішення.

За стилем керування – ліберал.

Віктор Козачок

Вже сама постава – широко розправ­лені, відведені назад плечі – говорить про те, що людина є самовпевненою. Цікава жестикуляція. Чоловік робить відкритий жест рукою, закликає до щирості, і тут же «закриває» його, повер­таючи руку донизу. Говорить, як рубає. Тобто: «Все, що я сказав, залишилося позаду. Більше мене з цього питання не чіпайте».

Можна сказати, що ця людина досить самодостатня. Можливо, для політика воно й не погано. Але проглядається прихована агресія, з якою він найчастіше вміє справлятися. Також вміє поставити на місце інших. Непогано розбирається в людях.

Утім, його впевненість швидко зникає, коли йому задають незручні запитання. Це проявляється на обличчі – посіпуванням губ. Разом з тим він вміє взяти себе у руки і виправити ситуацію. Хоча, це не завжди вдається.

За стилем керування – автократ, але пом’якшений.

Руслан Марцінків

Говорить більше у лівий бік. Тут імовірні два варіанти. Перший – можливо, наслідок травми. Другий – це дуже емоційна, іноді навіть неврівноважена людина (ліва сторона відповідає за емоції).

Часто розмахує перед собою правою рукою. При цьому ніби відсікає від себе все, що говорить і відокремлюється від аудиторії. Це – «рука вождя» – «Я вам кажу!».

Ця людина відстоюватиме свої позиції будь-якими методами – навіть через крик, через агресивні випади, через приниження. А от з аргументацією та логікою йому має бути складно. Дискусію вести не вміє, адже бачить перед собою не свідомого опонента, а людину, котра думає інакше, майже ворога.

Такий чоловік є борцем, він може підняти людей на битву, може кидатися на амбразуру. Але йому не цікава проста буденна робота.

За стилем керування – автократ.

Ігор Прокопів

Вираз обличчя – стурбований, але природний. Погляд досить впевнений, прямий – людина точно знає, чого хоче у цьому житті. Хоча хвилювання теж помітне, трохи червоніють щоки. Крім того, коли акцентує на чомусь увагу, в нього мимоволі піднімається брова, що говорить про відкритість.

Обличчя відбиває життєвий досвід, а от досвід виступів на публіці в нього невеликий. Натомість, точно немає самовпевненості, самозакоханості та зухвальства. Викликає довіру.

Можна сказати, що за необхідності, здатен поєднувати авторитарний і демократичний стилі керування. Може бути дуже вимогливим, здатен згуртувати колектив як для якоїсь важливої справи, так і для відпочинку.

За стилем керування – демократ із вкрапленнями автократизму.

Юрій Соловей

Виглядає як людина зацікавлена у сказаному, але має примітний жест – повертає руки до тіла. Тобто ця зацікавленість є формальною. Ще один жест – наче миє руки. Це – корис­ливість: «Я зробив добру справу та матиму з неї зиск».

Коли дає інтерв’ю, очі прищурені, погляд прямий, але на лобі помітні складки. Людина старанно думає над кожним словом, контролює себе, щоб не сказати зайвого. Дуже обережний.

Складки біля кутиків очей відсутні – це говорить про те, що людина ретельно приховує свої наміри.

Дуже впевнений у собі, але для нього більш важливими є зовнішні, демонстративні речі. Таким людям легко навчитися спілкуватися з іншими, але вони рідко глибоко вникають у суть проблем. Для них, наприклад, важливо, як пройшов парад, в яких кольорах, а не те, чи варто було той парад організовувати.

За стилем керування – ліберал.

P. S. Кандидати у тексті подані за алфавітом.


До теми

Автократичний стиль керування характеризується максимальною централізацією влади у своїх руках. Керівник-автократ усі перемоги та успіхи приписує собі, а в поразках звинувачує підлеглих. При такому стилі керування знижується активність, ініціатива та відповідальність працівників, у колективі формується несприятливий психологічний клімат.

Демократичному стилю притаманне те, що керівник є координатором управлінських завдань, направляє та надихає колектив на нові досягнення. При перемогах та успіхах лаври віддає працівникам, при поразках бере відповідальність на себе. Дисципліна та порядок у такому колективі тримається на усвідомленні важливості спільної справи.

Ліберальний стиль характеризується тим, що керівник не бере активної участі у діяльності, не цікавиться життям колективу. Його роль зводиться до функцій консультанта, постачальника, контролера. При цьому кожен член колективу «живе своїм життям», що зазвичай призводить до порушень трудової дисципліни.


23.10.2010 Репортер 2056 2
Коментарі (2)

Читач 2010.10.24, 12:33
Смердить заказухою, такі оди хвалебні Прокопіву з усіх боків починають насторожувати і відштовхувати. Шкода, що перестарались. Схилялась голосувати за Прокопіва,
ПЭТЯ 2010.10.24, 13:30
Не знаю який він є прокопів насправді, але його рекламна кампанія єдина професійно серед моря аматорства.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2140 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1484
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5272
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15090 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3595 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3427

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

138

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

183

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1325

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2676
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

368
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1526
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1292
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

776
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

509
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

675
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1029
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21956
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

484
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

508 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

968 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

764