Що дарував Миколай франківцям у дитинстві?

 

candy-candycane-christmas-gift-presents-Favim.com-93776

 

Якщо пригадувати День святого Миколая – одразу виникають думки про мандарини, безсонні ночі в очікуванні подарунків та кілограми солодощів, які ти пакував за дві щоки, аж доки тебе не знудить. А що ж пригадують іванофранківчани зі свого дитинства? Які подарунки вони отримували?

 

фото: Христина Романюк

Христина Романюк:
«Пригадую, що у дитинстві це свято було для мене особливим. Я з нетерпінням чекала подаруночків і дуже довго щиро вірила що саме Він приносить їх мені. Ну а подорослішавши — вважала, що Миколай заходить в оселю кожної дитинки, дарує свою ласку і щастя діткам, а батьки допомагають Йому втілити мрії дітей у реальність. Найбільше мені запам’яталось те, що одного разу, з подарунком, я одержала різочку під подушку (сміється — прим.ред.)

Для мене це свято завжди асоціювалось із здійсненням заповітних бажань і мрій, тому обов’язково таким і робитиму це свято для свого синочка і чоловіка».

фото: Роман Король

Роман Король:
«В дитинстві я з нетерпінням чекав цього свята і просив у Св. Миколая цукерки, мандаринки та іграшки — стандартний дитячий ­­набір. Виділити якийсь один подарунок не можу, але мандаринки, з самого ранечку, завжди смакували по-особливому, тому найбільше вони й запам’яталися.

Зараз же хочу попросити у Св. Миколая, який є Чудотворцем, миру для усіх українців, процвітання нашій країні, любові у кожній родині, і долар, хоча б, по 10 грн (сміється — прим.ред.)

фото: Андрій Стецевич

Андрій Стецевич:
«Все просто — я і зараз вірю в Миколая, тому він неодмінно приходить до тих, хто вірить. А до всіх інших повинні приходити батьки (сміється – прим.ред. ) В дитинстві не було таким важливим подарунок, як сам факт того, що він прийшов саме до мене».

lyudmila_sokol

Людмила Сокол:
«Нашим «домашнім» Миколаєм був старший брат – він завжди і  готував дарунки під подушку. Цим найбільше і запам’яталось.  Водночас зараз дуже сумно – живучи  в одній оселі й досі — ми не підтримуємо такі теплі стосунки.  Зараз роль Миколая виконую я —готую дарунки мамі та своїй доні.

Не ставлюсь до свята як усі — чи не весь грудень просто дарую якісь приємні даруночки близьким людям: книги, теплу білизну, мандарини,солодощі  і т.д. Адже це свято дуже символічне і більшість знають — Миколай існує в серцях, думках та не наяву. Бо таки ці даруночки під подушку — готує хтось реальний».

fedir_khashalov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Федір Хашалов:

«На свято у мене в сім’ї Хрестини, а ще й маю 4 своїх похресники, тому свято буде незвичайне. А якщо пригадувати дитинство, раніше був Радянський Союз, тому особливо цікавих подарунків для дітей не було. Але найбільше запам’яталось та асоціюється з цим святом — запах мандарин, шурхіт обгорток від шоколадних цукерок, які ти знаходиш під подушкою».

фото: Олег Андрухів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег Андрухів:
«Коли я був маленьким, то як і усі діти радів мандаринам, цукеркам і комп’ютерній приставці! Скажу чесно, в дитячі роки я розумів, що є діти, до яких не прийде Миколай! Спочатку я знав, що до нечемних він не приходить.  Коли ж вже став старший, дізнався, що Миколай — це мама і тато, а у декого їх немає…

А якщо ми говоримо про спогади про Миколая у моєму теперішньому розумінні — то для мене найцінніша дитяча емоція — ти прокидаєшся у маленькій квартирі, де поруч є брат, сестра, тато і мама — і всі ми разом! Тато декілька років тому помер, і такої щирої дитячої радості я вже ніколи не отримаю».

фото: Ігор Волощук

Ігор Волощук
«Колись це свято для нас робили батьки та рідні. Тоді, в дитинстві, найочікуванішими подарунками були мандарини, апельсина та «Пепсі-кола» – це був дефіцит. Тоді це була надзвичайна радість.  А зараз і я продовжую цю традицію для своїх дітей та похресників».

 

Версаль


19.12.2015 666 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

250
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1393
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1056
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2076
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3561
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1343

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1698

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

505

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1141

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1311
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

423
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24258
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

504
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

452
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

626
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1512
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5165
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

605
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1547 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

618
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

529