Що дарував Миколай франківцям у дитинстві?

 

candy-candycane-christmas-gift-presents-Favim.com-93776

 

Якщо пригадувати День святого Миколая – одразу виникають думки про мандарини, безсонні ночі в очікуванні подарунків та кілограми солодощів, які ти пакував за дві щоки, аж доки тебе не знудить. А що ж пригадують іванофранківчани зі свого дитинства? Які подарунки вони отримували?

 

фото: Христина Романюк

Христина Романюк:
«Пригадую, що у дитинстві це свято було для мене особливим. Я з нетерпінням чекала подаруночків і дуже довго щиро вірила що саме Він приносить їх мені. Ну а подорослішавши — вважала, що Миколай заходить в оселю кожної дитинки, дарує свою ласку і щастя діткам, а батьки допомагають Йому втілити мрії дітей у реальність. Найбільше мені запам’яталось те, що одного разу, з подарунком, я одержала різочку під подушку (сміється — прим.ред.)

Для мене це свято завжди асоціювалось із здійсненням заповітних бажань і мрій, тому обов’язково таким і робитиму це свято для свого синочка і чоловіка».

фото: Роман Король

Роман Король:
«В дитинстві я з нетерпінням чекав цього свята і просив у Св. Миколая цукерки, мандаринки та іграшки — стандартний дитячий ­­набір. Виділити якийсь один подарунок не можу, але мандаринки, з самого ранечку, завжди смакували по-особливому, тому найбільше вони й запам’яталися.

Зараз же хочу попросити у Св. Миколая, який є Чудотворцем, миру для усіх українців, процвітання нашій країні, любові у кожній родині, і долар, хоча б, по 10 грн (сміється — прим.ред.)

фото: Андрій Стецевич

Андрій Стецевич:
«Все просто — я і зараз вірю в Миколая, тому він неодмінно приходить до тих, хто вірить. А до всіх інших повинні приходити батьки (сміється – прим.ред. ) В дитинстві не було таким важливим подарунок, як сам факт того, що він прийшов саме до мене».

lyudmila_sokol

Людмила Сокол:
«Нашим «домашнім» Миколаєм був старший брат – він завжди і  готував дарунки під подушку. Цим найбільше і запам’яталось.  Водночас зараз дуже сумно – живучи  в одній оселі й досі — ми не підтримуємо такі теплі стосунки.  Зараз роль Миколая виконую я —готую дарунки мамі та своїй доні.

Не ставлюсь до свята як усі — чи не весь грудень просто дарую якісь приємні даруночки близьким людям: книги, теплу білизну, мандарини,солодощі  і т.д. Адже це свято дуже символічне і більшість знають — Миколай існує в серцях, думках та не наяву. Бо таки ці даруночки під подушку — готує хтось реальний».

fedir_khashalov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Федір Хашалов:

«На свято у мене в сім’ї Хрестини, а ще й маю 4 своїх похресники, тому свято буде незвичайне. А якщо пригадувати дитинство, раніше був Радянський Союз, тому особливо цікавих подарунків для дітей не було. Але найбільше запам’яталось та асоціюється з цим святом — запах мандарин, шурхіт обгорток від шоколадних цукерок, які ти знаходиш під подушкою».

фото: Олег Андрухів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег Андрухів:
«Коли я був маленьким, то як і усі діти радів мандаринам, цукеркам і комп’ютерній приставці! Скажу чесно, в дитячі роки я розумів, що є діти, до яких не прийде Миколай! Спочатку я знав, що до нечемних він не приходить.  Коли ж вже став старший, дізнався, що Миколай — це мама і тато, а у декого їх немає…

А якщо ми говоримо про спогади про Миколая у моєму теперішньому розумінні — то для мене найцінніша дитяча емоція — ти прокидаєшся у маленькій квартирі, де поруч є брат, сестра, тато і мама — і всі ми разом! Тато декілька років тому помер, і такої щирої дитячої радості я вже ніколи не отримаю».

фото: Ігор Волощук

Ігор Волощук
«Колись це свято для нас робили батьки та рідні. Тоді, в дитинстві, найочікуванішими подарунками були мандарини, апельсина та «Пепсі-кола» – це був дефіцит. Тоді це була надзвичайна радість.  А зараз і я продовжую цю традицію для своїх дітей та похресників».

 

Версаль


19.12.2015 649 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

950
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1605 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2374
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2227 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7523
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15237 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

291

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1020

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1088

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1872
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

266
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

647
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

887
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3114
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

904
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1938
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

989
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35134 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

247
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

470
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

610
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

935