Що буде в 2050 році? Прогноз футурологів

Що буде в 2050 році?У найближчі 40 років безпрецедентне число жінок прийде до влади, мусульманська імміграція на Захід буде рости, робітники і службовці покинуть офіси. Південну Америку чекає стале економічне зростання, а на Близькому Сході сплететься справжній клубок релігій, сект і етнічних груп. Про все це та багато іншого йдеться в доповіді консалтингової компанії Toffler Associates, опублікованому минулого тижня.

Компанія Toffler Associates була створена Елвіном Тоффлером (Alvin Toffler), який у 1970-х роках написав блокбастер "Шок майбутнього", де він виклав свій погляд на світ через 40 років.

Майже півстоліття тому Тоффлер вважав, що наука і техніка будуть розвиватися в такому прискореному темпі, що багато людей не зможуть обробляти величезну кількість нової інформації і будуть просто "відключатися" від життя. Деякі з прогнозів, написаних автором у 70-х, збулися. Наприклад про те, що новини будуть подорожувати по всьому світу миттєво, що одностатеві пари зможуть одружитися і створювати родини, що насильство й екологічні катастрофи будуть рости і мати все більші наслідки.

 
У чомусь книга Елвіна Тоффлера виявилася занадто пророчою

Можливо, варто прислухатися до нових пророцтвам під маркою Toffler на найближчі 40 років. Так, на думку авторів, найближчим часом набагато зросте кількість суден-контейнеровозів для задоволення зростаючого попиту на швидкі дешеві поставки товарів. Відповідно розширяться Суецький і Панамський канали і в цілому роль світового океану, як транспортного шляху значно зросте. Все більше і більше людей будуть виробляти власні продукти харчування, щоб зменшити залежність від великих виробників і дистриб'юторів. Поширення високошвидкісного інтернету і дешевих відеоконференцій звільнить службовців від роботи в офісі і дозволить працювати віддалено з будь-якої точки світу.

Тільки дуже невелике число держав буде як і раніше вести себе, як "проблемні" країни, в їх числі Північна Корея та Іран. Вони стануть "справжнім випробуванням для політичних лідерів, які втілюють геополітичні програми".

Китай буде позиціонувати себе як світового економічного лідера і в союзі з Бразилією і Індією впливати на ринок валюти, а Венесуела і африканські країни будуть забезпечувати Китай енергоресурсами. США тим часом будуть залежати від Китаю в плані постачань 17 рідкоземельних металів, які необхідні для виробництва різних речей: від компонентів зброї на кшталт начинки РЛС, до вітрових турбін і гібридних автомобілів.

Розвиток альтернативних джерел енергії створить "аутсайдерів у світі після нафти". У їх числі Саудівська Аравія, Іран, Ірак, ряд держав Перської затоки, Росія і Венесуела.

Християнство буде швидко поширюватися на Півдні земної кулі, в той час як мусульмани будуть мігрувати у великих кількостях на Захід, де їх присутність змінить суспільні відносини та державну політику.

Зміна клімату призведе до розпалювання конфліктів за родовища корисних копалин в Арктиці, що звільниться від льоду. Також підвищення рівня моря змусить великі групи населення покинути свої домівки.

Старіння населення призведе до чотириразового зростання витрат на довгостроковий догляд та послуги для літніх людей. Соціальне забезпечення і медичне страхування для літніх людей у США перестануть існувати в тому вигляді, в якому вони є сьогодні. Як вони будуть виглядати і що саме замінить звичні системи соцзабезпечення сказати важко, проте автори прогнозу стверджують, що ми будемо жити в суспільстві, розділеному на шари з різними типами людей і потреб.

Що стосується жінок, вони швидкими темпами почнуть займати керівні посади по всьому світу. Автори вважають, що це позитивний момент, оскільки "країна не може бути успішною, коли рішення приймають тільки 50% населення".

У найближчі 40 років кількість накопичуваної інформації ще більше зросте, так як світ вступає в "еру" петабайта. Петабайт (1024 Тб) стане звичайним числом для вимірювання об'єму комп'ютерної пам'яті, ємності жорсткого диска і комп'ютерних файлів.



Джерело: cnews.ru


21.10.2010 3976 0
Коментарі (0)

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667