Сніжок і прекрасна депутана

 

Українське суспільство має всього дві претензії до опозиції - поперше, вона занадто деструктивна, а подруге вона занадто конструктивна. Опозиція до суспільства претнзію має лише одну - чому ви, суспільство, нарешті всі разом не вийдете й не зробите нас владою?

 

Ці взаємні претензії не розумні. Бунт - не результат рішення. Він - явище природи, таке саме, як повінь чи землетрус.

 

Смішно картатися тим, що суспільство не готове до спротиву. Воно ніколи не готове. Готовність з'являється в момент спротиву, вже після початку повстання. Старі кияни ще мали б пам'ятати, розповіді своїх батьків за те, що мало який найзапекліший антисеміт готовий просто так відібрати капелюха в перехожого хасида, проте, мало хто з найтолерантніших міщан не приєднається до погрому, якщо той вже почався на Деміївці.

 

Та частина суспільства, яка хотіла б, щоб опозиція констуктивно працювала в Раді, не голосувала за неї, а якби проголосувала, тоді б трибуну блокували Регіони.

 

Ті з нас хто обурені, що Яценюк - не Гонта, а Кличко - не Залізняк, не проголосували б на виборах ні за Гонту, ні за Залізняка.

 

Згадайте, скільки грошей ви, ваші родичі та друзі, пожертвували на ув'язнених новітніх гайдамаків, які сидять у Броварах, Василькові, Харкові, Сумах? Ви навіть не виставили їхні портрети у вікнах своїх квартир, бо ви ще не хочете Коліївщини. І я не хочу. Хіба що іноді, коли прохожу повз одну симпатичну ювелірку на Подолі.

 

Втім, не можна заперечити й позитивної еволюції електоральних симпатій. Чи не вперше за роки "Незалежності" шанси на широку підтримку на президентських виборах отримали не номенклатурні персонажі, а Кличко та Тягнибок. Вони, щоправда, нажаль, є державними службовцями першого рангу, але не мали кар'єри у виконавчих органах влади. До недавнього часу виборець був готовий на посаду президента підтримати тільки того, хто раніше прокрався на посту прем'єра, тобто фігуру навищої бюрократичної статусності. Зменьшення в народі чинопочитання - очевидна заслуга Януковича.

 

Всупереч скавчанню в соцмережах, останній мітинг під ВР був чудовим. Вперше з нардепів було збито пиху, а хоч би й сніжками, для початку. Те, що до того вони не боялися ходити крізь натовп, було дуже поганою ознакою. Й тут таки ми чуємо голоси, що не можна ображати жінок, навіть, якщо це повії чи депутатші. Тобто, ув'язнювати жінок допустимо, а кидатися в них грудками - не допустимо.

 

Позаяк багато жінок нині служить прокуроршами, суддівками, урядовками, мєнтовками, розглянемо це питання докладніше.

 

Кіньяр звертає нашу увагу на наступну оповідь Плутарха: Лаїса, після того, як віддалася Аристиппу, заявила, що не кохає його. На це Аристипп відповів, що хоча вино й риба не палають до нього коханням, він з великим задоволенням споживає їх.

 

В античному світі, де були закладені основи нашої культури, жінка не користувалася особливими привілеями навіть у ліжку.

 

А що пізніше? Цитуємо Еварта Окшотта: "Єдина згадка за жінку в "Пісні про Роланда" - це епізод коли його наречена дізнається про його смерть й сама від того вмирає.

 

Коли герой на краю смерті, він думає за найдорожчі для нього речі: за Францію, за свого сюзерена Шарлеманя, за свій меч, який залишиться без доброго хазяїна, за наречену він не згадує. "

 

Далі ситуація змінюється - всі наші нинішні уявлення за справи честі були сформовані феодалами.

 

Знову не можу не процитувати Окшотта. Він пише що лицарське кохання в теорії мало бути абсолютно безгрішним, "лицар не чекав, щоб дама дарувала йму що б те не було, окрім зброї, коней чи грошей".

 

Формування лицарського ставлення до жінки почалося лише в середині дванадцятого століття.

 

Формування сучасного ставлення до жінки, як до непоганого замінника її гумової сестри, почалося наприкінці дев'ятнадцятого століття, зусиллями феміністок.

 

Знавці можуть заперечити, що гумову жінку винайшли пізніше, аніж її замінник. Проте, якщо наприкінці дев'ятнадцятого ст. вже були постімпресіонізм, декаданс, психоаналіз, то гумові жінки, напевне, теж були.

 

Справді, при розкопках відповідних культурних шарів ще не було знайдено жодного фрагменту гумової жінки, проте аналіз деяких полотен Ренуара свідчить за те, що тогочасні митці нерідко використовували таких в якості моделей.

 

Хоч там би й як, особливий статус Прекрасної дами передбачав невиконання нею специфічно чоловічих функцій. Чоловік, який виконує функції жінки перестає бути чоловіком. Жінка, яка шкодить, як чоловік, втрачає статус жінки. Для джентельмена не було принизливим стріляти у св. Жанну на полі бою.

 

Участь жінки у чоловічих справах завжди здавалася небезпечною.

 

Французька революція призвела до повалення монархії, шляхти і жінок, хоча жінки грали і в революції і в контрреволюції визначну роль. Жінка стала забагато значити в дореволюційному суспільстві. Видатна художниця рококо Елізабет Віже-Лебрен писала: тоді скрізь царювали жінки й лише революція усунула їх з трону.

 

Можливо, майбутня християнська революція вирішуватиме подібне завдання, щодо жінок і чоловіків, подібних до жінок.

 

Ми все ще живемо вчорашніми уявленнями та естетикою - рояль, канделябр, чіфірь, младогегельянці, курсистки...стоп! Геть курсисток! Сенс "завтра" полягає в поверненні до "позавчора", до, пєнкних аполітичних панянок і в кожної альбом з віршами Байрона в білих ручках з ледь помітними синіми пржилками.

 

Але полишимо салон й повернемося на вулицю Грушевського, де знову після мітингу ми чуємо вигуки за "провокацію". І хто вигукує? Підпільники, бомбісти, повстанці? Ні, добродії, які не мають жодного відношення до справ конспірації, в яких справді варто побоюватися оперативної гри "органів".

 

Але, якщо ви, юначе, неприведи Господи, мрієте себе революцьонером, тоді тим паче не переймайтеся.

 

Бойова організація есерів найкращі результати мала коли нею керував провокатор Азеф. Викрили Азефа - впала результативність. Виконуйте своє бойове завдання і не забивайте собі голову дурницями. Бойовику належить загинути, не всеодно - від кулі в груди чи від кулі в потилицю? Що так, що так будете мучеником за Україну, шахідом в ім'я Христа.

 

Дмитро Корчинський,

Спеціально для ТСН


Коментарі (3)

Сергій Чирва 2013.04.06, 11:13
Нажаль, так воно і є. Дивлячись у історичне минуле, відкидаючи маскування проплачених ідейних істориків та розганяючи туман, що напускають небезкоштовні ідеологи, - стає чітко видно роль провокаторів, яких також щедро годувала заінтересована сторона. Гапон, Ленін, Троцький... Скільки крові на них? А люди йшли за ними... Невже нашим вождям (різних гатунків) хочеться такої слави? Невже людей не навчили революції, геноциди, голодомори, війни - НЕ ВЕСТИСЯ ЗА ПРОВОКАТОРАМИ? Жодна революція не покращила життя простих людей вже і негайно! Краще починають жити ті сакмі ВОЖДІ...
ось і 2013.04.10, 00:07
Ось за таке Сергія Чирву і хвалю,як є щось мудре реально,то не гріх і і порадіти,за людину мудру ДЯКУЮ!
газда 2013.04.10, 23:54
Та ні. Саме до вас і не дійшов зміст статті, добродію Чирво, і той, хто адабрямс. Розповідати про правила боротьби і вішати ярлики провокаторів - справа нелицарська. То справа, яка здавна любилась і добре вдавалась самим провокаторам та пічним вгоруплюям, які в очі не бачили не те що револьвера, а навіть і порядної сніжки. Тому - не вам обговорювати Корчинського, який не є моїм кумиром у політиці, але, принаймні, чоловіком є безсумнівно.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

964
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

779
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1897
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3244
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2552
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2544

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

237

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

734

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

688

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1603
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

357
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

696
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

616
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

336
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

382
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27037
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

842
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19675
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

425
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

399
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

732
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1329 3