Сніжок і прекрасна депутана

 

Українське суспільство має всього дві претензії до опозиції - поперше, вона занадто деструктивна, а подруге вона занадто конструктивна. Опозиція до суспільства претнзію має лише одну - чому ви, суспільство, нарешті всі разом не вийдете й не зробите нас владою?

 

Ці взаємні претензії не розумні. Бунт - не результат рішення. Він - явище природи, таке саме, як повінь чи землетрус.

 

Смішно картатися тим, що суспільство не готове до спротиву. Воно ніколи не готове. Готовність з'являється в момент спротиву, вже після початку повстання. Старі кияни ще мали б пам'ятати, розповіді своїх батьків за те, що мало який найзапекліший антисеміт готовий просто так відібрати капелюха в перехожого хасида, проте, мало хто з найтолерантніших міщан не приєднається до погрому, якщо той вже почався на Деміївці.

 

Та частина суспільства, яка хотіла б, щоб опозиція констуктивно працювала в Раді, не голосувала за неї, а якби проголосувала, тоді б трибуну блокували Регіони.

 

Ті з нас хто обурені, що Яценюк - не Гонта, а Кличко - не Залізняк, не проголосували б на виборах ні за Гонту, ні за Залізняка.

 

Згадайте, скільки грошей ви, ваші родичі та друзі, пожертвували на ув'язнених новітніх гайдамаків, які сидять у Броварах, Василькові, Харкові, Сумах? Ви навіть не виставили їхні портрети у вікнах своїх квартир, бо ви ще не хочете Коліївщини. І я не хочу. Хіба що іноді, коли прохожу повз одну симпатичну ювелірку на Подолі.

 

Втім, не можна заперечити й позитивної еволюції електоральних симпатій. Чи не вперше за роки "Незалежності" шанси на широку підтримку на президентських виборах отримали не номенклатурні персонажі, а Кличко та Тягнибок. Вони, щоправда, нажаль, є державними службовцями першого рангу, але не мали кар'єри у виконавчих органах влади. До недавнього часу виборець був готовий на посаду президента підтримати тільки того, хто раніше прокрався на посту прем'єра, тобто фігуру навищої бюрократичної статусності. Зменьшення в народі чинопочитання - очевидна заслуга Януковича.

 

Всупереч скавчанню в соцмережах, останній мітинг під ВР був чудовим. Вперше з нардепів було збито пиху, а хоч би й сніжками, для початку. Те, що до того вони не боялися ходити крізь натовп, було дуже поганою ознакою. Й тут таки ми чуємо голоси, що не можна ображати жінок, навіть, якщо це повії чи депутатші. Тобто, ув'язнювати жінок допустимо, а кидатися в них грудками - не допустимо.

 

Позаяк багато жінок нині служить прокуроршами, суддівками, урядовками, мєнтовками, розглянемо це питання докладніше.

 

Кіньяр звертає нашу увагу на наступну оповідь Плутарха: Лаїса, після того, як віддалася Аристиппу, заявила, що не кохає його. На це Аристипп відповів, що хоча вино й риба не палають до нього коханням, він з великим задоволенням споживає їх.

 

В античному світі, де були закладені основи нашої культури, жінка не користувалася особливими привілеями навіть у ліжку.

 

А що пізніше? Цитуємо Еварта Окшотта: "Єдина згадка за жінку в "Пісні про Роланда" - це епізод коли його наречена дізнається про його смерть й сама від того вмирає.

 

Коли герой на краю смерті, він думає за найдорожчі для нього речі: за Францію, за свого сюзерена Шарлеманя, за свій меч, який залишиться без доброго хазяїна, за наречену він не згадує. "

 

Далі ситуація змінюється - всі наші нинішні уявлення за справи честі були сформовані феодалами.

 

Знову не можу не процитувати Окшотта. Він пише що лицарське кохання в теорії мало бути абсолютно безгрішним, "лицар не чекав, щоб дама дарувала йму що б те не було, окрім зброї, коней чи грошей".

 

Формування лицарського ставлення до жінки почалося лише в середині дванадцятого століття.

 

Формування сучасного ставлення до жінки, як до непоганого замінника її гумової сестри, почалося наприкінці дев'ятнадцятого століття, зусиллями феміністок.

 

Знавці можуть заперечити, що гумову жінку винайшли пізніше, аніж її замінник. Проте, якщо наприкінці дев'ятнадцятого ст. вже були постімпресіонізм, декаданс, психоаналіз, то гумові жінки, напевне, теж були.

 

Справді, при розкопках відповідних культурних шарів ще не було знайдено жодного фрагменту гумової жінки, проте аналіз деяких полотен Ренуара свідчить за те, що тогочасні митці нерідко використовували таких в якості моделей.

 

Хоч там би й як, особливий статус Прекрасної дами передбачав невиконання нею специфічно чоловічих функцій. Чоловік, який виконує функції жінки перестає бути чоловіком. Жінка, яка шкодить, як чоловік, втрачає статус жінки. Для джентельмена не було принизливим стріляти у св. Жанну на полі бою.

 

Участь жінки у чоловічих справах завжди здавалася небезпечною.

 

Французька революція призвела до повалення монархії, шляхти і жінок, хоча жінки грали і в революції і в контрреволюції визначну роль. Жінка стала забагато значити в дореволюційному суспільстві. Видатна художниця рококо Елізабет Віже-Лебрен писала: тоді скрізь царювали жінки й лише революція усунула їх з трону.

 

Можливо, майбутня християнська революція вирішуватиме подібне завдання, щодо жінок і чоловіків, подібних до жінок.

 

Ми все ще живемо вчорашніми уявленнями та естетикою - рояль, канделябр, чіфірь, младогегельянці, курсистки...стоп! Геть курсисток! Сенс "завтра" полягає в поверненні до "позавчора", до, пєнкних аполітичних панянок і в кожної альбом з віршами Байрона в білих ручках з ледь помітними синіми пржилками.

 

Але полишимо салон й повернемося на вулицю Грушевського, де знову після мітингу ми чуємо вигуки за "провокацію". І хто вигукує? Підпільники, бомбісти, повстанці? Ні, добродії, які не мають жодного відношення до справ конспірації, в яких справді варто побоюватися оперативної гри "органів".

 

Але, якщо ви, юначе, неприведи Господи, мрієте себе революцьонером, тоді тим паче не переймайтеся.

 

Бойова організація есерів найкращі результати мала коли нею керував провокатор Азеф. Викрили Азефа - впала результативність. Виконуйте своє бойове завдання і не забивайте собі голову дурницями. Бойовику належить загинути, не всеодно - від кулі в груди чи від кулі в потилицю? Що так, що так будете мучеником за Україну, шахідом в ім'я Христа.

 

Дмитро Корчинський,

Спеціально для ТСН


Коментарі (3)

Сергій Чирва 2013.04.06, 11:13
Нажаль, так воно і є. Дивлячись у історичне минуле, відкидаючи маскування проплачених ідейних істориків та розганяючи туман, що напускають небезкоштовні ідеологи, - стає чітко видно роль провокаторів, яких також щедро годувала заінтересована сторона. Гапон, Ленін, Троцький... Скільки крові на них? А люди йшли за ними... Невже нашим вождям (різних гатунків) хочеться такої слави? Невже людей не навчили революції, геноциди, голодомори, війни - НЕ ВЕСТИСЯ ЗА ПРОВОКАТОРАМИ? Жодна революція не покращила життя простих людей вже і негайно! Краще починають жити ті сакмі ВОЖДІ...
ось і 2013.04.10, 00:07
Ось за таке Сергія Чирву і хвалю,як є щось мудре реально,то не гріх і і порадіти,за людину мудру ДЯКУЮ!
газда 2013.04.10, 23:54
Та ні. Саме до вас і не дійшов зміст статті, добродію Чирво, і той, хто адабрямс. Розповідати про правила боротьби і вішати ярлики провокаторів - справа нелицарська. То справа, яка здавна любилась і добре вдавалась самим провокаторам та пічним вгоруплюям, які в очі не бачили не те що револьвера, а навіть і порядної сніжки. Тому - не вам обговорювати Корчинського, який не є моїм кумиром у політиці, але, принаймні, чоловіком є безсумнівно.
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

589
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1034 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

855
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1670
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2294
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4282 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

312

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

263

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

496

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

444
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8024
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

683
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

720
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1140
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

722
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6307
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1794
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

260
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

288
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1617
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

809 1