Смушак: Потрібно імпортувати в Україну не тільки iPhone 6, але й кращі світові практики

 

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10387554_10202910129429216_8401457750480523942_n.jpg?oh=0244313f461f69f6c948f282ae8f0a6f&oe=557EAD7F

 

Чому Apple Inc не компанія з Хримплинської промзони Івано-Франківської міської ради, а з якоїсь Кремнієвої (Силіконової) долини на півострові Сан-Франциско, що в Каліфорнії?".

 

По це на своїй сторінці у ФБ пише директор Департаменту комунального господарства, транспорту із в'язку Михайло Смушак, передає Фіртка.

 

"І, якби ж то тільки мова йшла про iPhone 6. У нас, не тільки в Івано-Франківську, в Україні немає жодного підприємства, яке може зробити хоч якийсь смартфон. А які наші компанії виготовляють ноутбуки, планшети, телевізори, автомобілі? - Або ніякі, або взагалі не виготовляють. В контексті цього вже не риторичне питання: "Ми відстали тільки технологічно?" - Звісно, що ні! - Сьогодні Україна системно відстала країна, - починаючи від економіки і закінчуючи освітою, медициною, державним управлінням. Як це не сумно визнавати, але ми живемо в країні "третього" сорту - сировинному додатку, експортері дешевої робочої сили, полігоні для експериментів... Чому ж тоді iPhone 6 ми експортуємо, а, наприклад, адміністративну систему, будуємо українську. І бюджетна, податкова, митна система у нас українські. І міліція з судами в нас українські. Чому ми не можемо зробити самі найпростіший смартфон, а імпортувати передовий європейський і світовий досвід не поспішаємо. Навіщо вигадуємо якесь українське колесо, коли воно давно придумане, - пише Смушак. - Багато хто з нас був у сусідній Польщі. Коли ми перетинаємо кордон цієї країни, ми починаємо жити за її законами і правилами. Законами і правилами, які працюють і які ми точно виконуємо, тому що вони прості і зрозумілі і за їх невиконання, боїмося бути покарані. В Польщі ми живемо за польськими нормами і нічим не гірше їх дотримуємось за поляків, а тільки перетинаємо кордон України і починаємо жити за українськими і нічим не гірше їх дотримуємось за українців".

 

За словам головного міського комунальника, проблема не в українцях, - проблема в українській системі, яка заважає українцям, жити, як мінімум, не гірше тих же поляків.

 

"Потрібно просто викинути на смітних історії оте криве українське колесо та імпортувати кращі світові практики. Не еволюційно, не адаптуючись під особистості, партії чи олігархів, а революційно і кардинально. Країні потрібен революційний пакет реформ, спрямований на системну перебудову та сталий розвиток. Не окремі, часткові рішення чи проекти, як це відбувається сьогодні. Все те, що відбувалося в останні роки і, нажаль, відбувається досі, це не реформи, це імітація реформ, видимість бурхливої діяльністі, за якою криється елементарна некомпетентність та корумпованість. Українці надзвичайно терплячий народ, і це правда. Ми надіємось, віримо, очікуємо змін на краще, а їх немає. Точніше, тільки народ починає підійматись з колін, чергові псевдореформатори безжально їх прибивають до землі і все потрібно починати спочатку. Сьогодні влада своєю бездумною монетарною політикою зробила простих українців жебраками в глобальному світі, добила малий та середній бізнес, відкинула всіх нас на 20 років назад, переконаний службовець. - Сьогодні простому українцеві, навіть кваліфікованому, з вищою освітою, або й не однією, нічого не залишається як покидати сім'ю і їхати на заробітки за кордон. Бо в рідній Україні доробитися до малесенької квартири уже стає нереально. Так, у нас війна, ми втратили частину економіки, але ми навіть боїмося визнати на державному рівні, що у нас війна. У нас щоденно хлопці гинуть в АТО. Цікаво, а чи хоч колись, хоч в одній країні світу в АТО воювали добровольці, на АТО мобілізували не військових. Ми просимо світ визнати Росію країною-агресором, а самі проводимо АТО. А ще, чому кримчани так легко погодились стати росіянами, чому в Донецьку і Луганську підтримує багато людей ЛНР і ДНР? - Та тому, що Україна за всі роки незалежності так і не дала їм того, що вони б ніколи і нікому не дозволили в них забрати - стабільність і впевненість у завтрашньому дні, високі стандарти життя, щастя. Тим людям нічого втрачати, їм пообіцяли і вони повірили, бо вірити українській владі вони вже розучились".

 

На думку Михайла Смушака, наша влада нічого так і не зрозуміла.

 

"Я, маючи маленький стосунок до влади, ніколи не повірю, що року часу мало, щоб знайти і покарати винних у розстрілі Небесної сотні, я ніколи не повірю, що не можна було спіймати Януковича, коли він тікав, що не можна було відстояти Крим і на початках пересадити сепаратистів в Донецьку і Луганську. Я, як кандидат економічних наук, точно знаю, що девальвація гривні і галопуюча інфляція в країні - це наслідки не стільки війни, як непрофесійної та популістської політики уряду та Національного банку. В країні дійсно війна, але аналізуючи економічну політику уряду, про це нічого не свідчить. Вони керують мирною країною. У нас усі говорять про реформи, а де ті реформи? Хоч одна? Хоч у моїй рідній житлово-комунальній сфері. Жодної реформи за рік часу і нічого путнього, схоже, найближчим часом зроблено не буде. Азаров усе списував на попередників, а нинішній уряд - на війну. Сумно... А всього-навсього, потрібно просто імпортувати в Україну не тільки iPhone 6, але й кращі світові практики. І не вигадувати роками своє "колесо"", - підсумовує Смушак.


03.03.2015 424 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

330
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13759 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1567
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

865
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6128
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1718

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1463

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

654
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1576
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13597
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

243
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

544
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

482
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

787 2