Смушак: Потрібно імпортувати в Україну не тільки iPhone 6, але й кращі світові практики

 

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10387554_10202910129429216_8401457750480523942_n.jpg?oh=0244313f461f69f6c948f282ae8f0a6f&oe=557EAD7F

 

Чому Apple Inc не компанія з Хримплинської промзони Івано-Франківської міської ради, а з якоїсь Кремнієвої (Силіконової) долини на півострові Сан-Франциско, що в Каліфорнії?".

 

По це на своїй сторінці у ФБ пише директор Департаменту комунального господарства, транспорту із в'язку Михайло Смушак, передає Фіртка.

 

"І, якби ж то тільки мова йшла про iPhone 6. У нас, не тільки в Івано-Франківську, в Україні немає жодного підприємства, яке може зробити хоч якийсь смартфон. А які наші компанії виготовляють ноутбуки, планшети, телевізори, автомобілі? - Або ніякі, або взагалі не виготовляють. В контексті цього вже не риторичне питання: "Ми відстали тільки технологічно?" - Звісно, що ні! - Сьогодні Україна системно відстала країна, - починаючи від економіки і закінчуючи освітою, медициною, державним управлінням. Як це не сумно визнавати, але ми живемо в країні "третього" сорту - сировинному додатку, експортері дешевої робочої сили, полігоні для експериментів... Чому ж тоді iPhone 6 ми експортуємо, а, наприклад, адміністративну систему, будуємо українську. І бюджетна, податкова, митна система у нас українські. І міліція з судами в нас українські. Чому ми не можемо зробити самі найпростіший смартфон, а імпортувати передовий європейський і світовий досвід не поспішаємо. Навіщо вигадуємо якесь українське колесо, коли воно давно придумане, - пише Смушак. - Багато хто з нас був у сусідній Польщі. Коли ми перетинаємо кордон цієї країни, ми починаємо жити за її законами і правилами. Законами і правилами, які працюють і які ми точно виконуємо, тому що вони прості і зрозумілі і за їх невиконання, боїмося бути покарані. В Польщі ми живемо за польськими нормами і нічим не гірше їх дотримуємось за поляків, а тільки перетинаємо кордон України і починаємо жити за українськими і нічим не гірше їх дотримуємось за українців".

 

За словам головного міського комунальника, проблема не в українцях, - проблема в українській системі, яка заважає українцям, жити, як мінімум, не гірше тих же поляків.

 

"Потрібно просто викинути на смітних історії оте криве українське колесо та імпортувати кращі світові практики. Не еволюційно, не адаптуючись під особистості, партії чи олігархів, а революційно і кардинально. Країні потрібен революційний пакет реформ, спрямований на системну перебудову та сталий розвиток. Не окремі, часткові рішення чи проекти, як це відбувається сьогодні. Все те, що відбувалося в останні роки і, нажаль, відбувається досі, це не реформи, це імітація реформ, видимість бурхливої діяльністі, за якою криється елементарна некомпетентність та корумпованість. Українці надзвичайно терплячий народ, і це правда. Ми надіємось, віримо, очікуємо змін на краще, а їх немає. Точніше, тільки народ починає підійматись з колін, чергові псевдореформатори безжально їх прибивають до землі і все потрібно починати спочатку. Сьогодні влада своєю бездумною монетарною політикою зробила простих українців жебраками в глобальному світі, добила малий та середній бізнес, відкинула всіх нас на 20 років назад, переконаний службовець. - Сьогодні простому українцеві, навіть кваліфікованому, з вищою освітою, або й не однією, нічого не залишається як покидати сім'ю і їхати на заробітки за кордон. Бо в рідній Україні доробитися до малесенької квартири уже стає нереально. Так, у нас війна, ми втратили частину економіки, але ми навіть боїмося визнати на державному рівні, що у нас війна. У нас щоденно хлопці гинуть в АТО. Цікаво, а чи хоч колись, хоч в одній країні світу в АТО воювали добровольці, на АТО мобілізували не військових. Ми просимо світ визнати Росію країною-агресором, а самі проводимо АТО. А ще, чому кримчани так легко погодились стати росіянами, чому в Донецьку і Луганську підтримує багато людей ЛНР і ДНР? - Та тому, що Україна за всі роки незалежності так і не дала їм того, що вони б ніколи і нікому не дозволили в них забрати - стабільність і впевненість у завтрашньому дні, високі стандарти життя, щастя. Тим людям нічого втрачати, їм пообіцяли і вони повірили, бо вірити українській владі вони вже розучились".

 

На думку Михайла Смушака, наша влада нічого так і не зрозуміла.

 

"Я, маючи маленький стосунок до влади, ніколи не повірю, що року часу мало, щоб знайти і покарати винних у розстрілі Небесної сотні, я ніколи не повірю, що не можна було спіймати Януковича, коли він тікав, що не можна було відстояти Крим і на початках пересадити сепаратистів в Донецьку і Луганську. Я, як кандидат економічних наук, точно знаю, що девальвація гривні і галопуюча інфляція в країні - це наслідки не стільки війни, як непрофесійної та популістської політики уряду та Національного банку. В країні дійсно війна, але аналізуючи економічну політику уряду, про це нічого не свідчить. Вони керують мирною країною. У нас усі говорять про реформи, а де ті реформи? Хоч одна? Хоч у моїй рідній житлово-комунальній сфері. Жодної реформи за рік часу і нічого путнього, схоже, найближчим часом зроблено не буде. Азаров усе списував на попередників, а нинішній уряд - на війну. Сумно... А всього-навсього, потрібно просто імпортувати в Україну не тільки iPhone 6, але й кращі світові практики. І не вигадувати роками своє "колесо"", - підсумовує Смушак.


03.03.2015 377 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

495
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5066 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1639
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1659
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2809
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2453

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

393

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1600

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2335

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3079
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

150
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

699
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

866
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

447
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

647
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16112
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3000
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

210
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1119
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

973 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

775