Слуга народу – це не просто слова, це мій світогляд, - кандидат в депутати Верховної Ради України по округу №84 Ігор Фріс

З якими принципами партія «Слуга народу» йде до Верховної Ради і  чому важливо, аби пропрезидентська фракція у парламенті набрала достатню кількість депутатів.

Про це ми поговорили з кандидатом в народні депутати України від партії «Слуга народу» по одномандатному виборчому округу №84 Ігорем Фрісом. Поряд з цим він розповів про  нюанси своєї передвиборної програми. Тож для чого самодостатній, успішній людині, одному з найкращих нотаріусів України велика політика?


  • З чим партія «Слуга народу» йде до Верховної Ради?  І чому ви особисто долучилися до цього процесу?

Всі розуміють, що в Україні потрібне повне перезавантаження влади. Зараз в нашій державі відбувається революція, але цього разу вона електоральна. Старі політичні еліти втратили вплив на свідомість людей, вони не мають довіри, адже неодноразово обіцяли і нічого не зробили. Тож однозначно, що є запит і потреба в нових обличчях, в нових ідеях, люди прагнуть руху вперед.

Цей запит присутній у всіх сферах: економіці, соціалці, політиці, інноваціях, а найбільше - у завершенні війни. Враховуючи ці всі потреби,  суспільство зуміло змінити президентську вертикаль влади. В нас є глава держави, який робить те, що пообіцяв. Він за перший місяць своєї роботи подав більшість законопроектів, які анонсував як перші кроки на посаді президента. І жоден з цих законопроектів не був винесений  в зал ВР для голосування.

Зрозуміло, що є реальний політичний конфлікт в державі. Законодавча влада категорично відмовляється співпрацювати з президентом. Тому Володимиру Зеленському для втілення сподівань українців потрібна надійна підтримка у Верховній Раді. Я своїми знаннями та досвідом разом з однодумцями зі «Слуги народу» готовий її забезпечити.

  • Як оцінюєте рішення Конституційного суду щодо розпуску Верховної Ради?

Делегітимізація ВР відбулась у зв’язку з відсутністю коаліції. Вона була давно припинена, просто ніхто не звертав на це уваги, адже була ситуативна більшість і депутати голосували як було вигідно Порошенкові. Але насправді коаліції не було ще з 2015 року. Тож Конституційний суд показав,  що це правда. Як юрист, оцінював це рішення і воно мене вмотивувало, що вибори необхідно проводити.

  • Чому люди повинні обрати до ВР саме партію «Слуга народу»?

Саме від усіх вас залежить, чи прийдемо ми туди самостійним пропрезидентським суб’єктом, який матиме можливість втілювати позитивні зміни, чи великою, але недостатньою кількістю депутатів. Нам потрібно мати у ВР хоча б 226 депутатів, аби приймати дієві закони, за яким успішно буде працювати держава.  Якщо люди дадуть нам свій мандат довіри, ми його однозначно виправдаємо.

  • Яким чином ви стали кандидатом у депутати від партії «Слуга народу»?

Потрапив до партії через електронний відбір заявок, який проводився на сайті «Слуги народу». Мене обрали як одного з експертів права, який знає як писати закони і професійно вміє це робити.

  • Ви знаний нотаріус на Прикарпатті, відомий правник в України. Але більшості в регіоні ви не знайомі. Чому серед більш впізнаваних кандидатів мають обрати саме Ігоря Фріса?

Я немедійна особа, справді нове обличчя, я це розумію. Але впевнено кажу, що я професіонал у своїй справі, я вмію писати закони. Я живу тут і нікуди не збираюся їхати. У мене народився внук, який буде жити тут, мої діти хочуть жити тут, хоча мають можливість виїхати в будь-яку країну. І я хочу, аби вони жили в успішній державі. Буду робити все від себе залежне, аби це сталося. За 20 років професійної діяльності жодної моєї нотаріальної дії не було визнано недійсною. Не був за 20 років жодного разу позбавлений права вчинення нотаріальних дій. Не маю жодної санкції з боку Мін'юсту. Ще один важливий факт – я, як нотаріус, не можу займатися підприємницькою діяльністю. Для громади я готовий професійний експерт-оцінювач модератор і виконавець ідей для розвитку!

  • Які першочергові завдання ставите перед собою на вашому окрузі – в Галицькому, Тлумацькому, Тисменицькому районах?

Мій регіон дуже цікавий, чи не найбільший в області. Рід діяльності у кожному районі інший. Аналізуючи проблеми регіону, визначив для себе основні проблеми, які треба вирішувати у нашому краї. Це брак гідно оплачуваних робочих місць, катастрофічна відсутність доріг. І, не менш важливе, питання екології. Адже суцільна рубка лісів привела до того, що в регіоні значно змінився клімат.

  • Названим проблемам не один рік. Як ви їх будете вирішувати?

Щодо доріг, то треба вкласти велику суму один раз, застосовувавши для ремонту інноваційні технології в будівництві. Спочатку будуємо магістральні дороги, по яких не можна проїхати, а потім – локальні. Забуваємо про ямковий ремонт, робимо лише капітальний з 10-річною гарантією.  Робочі місця з гідною оплатою повинен забезпечити потужний інвестор. Однак великі гроші вимагають чітких правил гри, щоб він міг вкладати в заводи, в фабрики і при цьому законодавство було сталим. Золоте правило – непорушність приватної власності. І це все має бути закріплено в законодавстві. 

  • Як діятимете у сфері екології?

Екологи стверджують, що Україна переходить в формат різко континентального клімату. Через вирубування лісів відбуваються численні паводки, вода розмиває  дороги, дамби, руйнуються мости. У зв’язку з цим ми втрачаємо родючі ґрунти. Ми повинні забезпечувати укріплення берегів та припинити суцільну вирубку лісів на законодавчому рівні. До прикладу, вирубали 100 дерев - посади 400.

  • Які основні завдання бачите перед собою, якщо станете народним депутатом України?

Сприяти виділенню коштів з державного бюджету на вирішення нагальних проблем округу –  це одне з завдань депутата, друге – чітко контролювати використання цих коштів. Третє – щомісяця звітувати перед виборцями і проводити прийоми громадян. Один з принципів партії «Слуга народу» - не втрачати зв’язок з людьми. Втім це лише 30% роботи.

Решта часу депутат Верховної Ради повинен працювати над написанням правильних, дієвих, справедливих законів. На жаль, більшість депутатів сьогодні є політиками, а не законотворці. Вони починають говорити і діяти лише перед виборами, а протягом своєї роботи займаються лобіюванням певних законопроєктів та інтересів бізнесу. І з цим треба боротися!


25.06.2019 5148 1
Коментарі (1)

ВМ 2019.06.26, 00:08

Шкода що не йде по Івано-Франківську. Я б точно за нього голосував. І не як за представника Слуги народу, а як за особистість.   Людина - яка справді на своєму місці. Знає і вміє зробити

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495