Словаччина вибачилася перед Україною за жарт про обіцяне Росії Закарпаття

Міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок вибачився за невдалий жарт прем'єр-міністра країни про Закарпаття.

Під час одного з нещодавніх радіоефірів словацький прем'єр Ігор Матович у відповідь на запитання, що його країна пообіцяла росіянам за надання вакцини від коронавірусу, відповів: "Закарпатську Україну", повідомляє BBC Україна, передає Фіртка.

Втім, Матович одразу ж намагався виправити ситуацію.

"Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли", - заявив прем'єр Словаччини.

Тепер очільник словацького МЗС Іван Корчок оприлюднив вибачення за слова прем'єра своєї країни.

"Сьогодні я спілкувався зі своїм українським партнером, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Я вибачився перед ним за недоречні заяви прем'єр-міністра Словацької Республіки Ігоря Матовича на адресу України. Мені тим більше шкода, що буквально кілька днів тому ми в Києві надзвичайно добре поговорили про те, як далі розвивати наші відносини", - написав Корчок у своєму фейсбуці.

Невдалий жарт прем'єра Словаччини викликав хвилю обурення в Україні - зокрема з боку українського МЗС.

"Своїми некоректними висловлюваннями словацький прем'єр псує надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною та Словаччиною, - заявив очільник відомства Дмитро Кулеба - Нехай обміняє [російську вакцину - ред.] на кілька регіонів Словаччини".

Такою ж була реакція Віктора Балоги, якого вважають одним із найвпливовіших політиків Закарпаття.

"В цивілізованому світі такі висловлювання неприпустимі, тим більше для посадовця такого рівня. Наші дипломати мають, як мінімум, довести цю ситуацію до публічних вибачень пана Матовича. Ані Закарпаття, ані будь-який інший регіон України не можуть бути темою для подібних висловлювань та спекуляцій. Наші європейські сусіди мають поважати наш суверенітет та незалежність, так само як ми поважаємо їх", - заявив Балога.

Українське МЗС зрештою запросило тимчасового повіреного у справах Словацької Республіки в Україні Матуша Корбу і висловило протест через некоректні висловлювання. Там також вимагали вибачень від словацького прем'єра.

"Особливо образливими для українського народу звучать такі "жарти" в нинішніх умовах російської агресії та окупації Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, а також частини українського Донбасу", - наголошували в МЗС.

Крім того, Ігор Матович публічно вибачився за свій невдалий жарт.

"Позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була дуже чіткою. Повага до міжнародного права є обов’язковою. Перепрошую у всіх українців за свою недоречну реакцію, яка може підірвати їх справедливі зусилля", - написав Матович.

Закарпаття у міжвоєнний період в ХХ столітті входило до складу Чехословаччини.

Нагадаємо, на початку тижня стало відомо, що Словаччина закупить в Росії 2 млн доз вакцини від коронавірусу "Спутник V". До цього серед країн ЄС російську вакцину використовувала Угорщина.

Крім того, президент Чехії Мілош Земан наприкінці лютого заявляв, що російський президент Володимир Путін пообіцяв допомогти із вакциною "Спутник V". Наразі ця вакцина не має сертифікації у Європейському Союзі.


04.03.2021 875
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1272
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2565
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2133
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6596 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1306

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

172
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

73
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

72
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

103
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

639