Славко, аніме та Вікіпедія

 

 

 

У мене є приятель - Славко – один із найбільш ґрунтовних дослідників тваринного світу Полісся (дикого, свійського і сов'єтського). І він полюбляє дивитися японські аніме для школярок.

 

Днями він показав мені кілька уривків зі свого улюбленого японського мультиплікаційного серіалу, який німецькою називається "Гірл унд панцер". Там йдеться за танкові битви між школами для дівчаток. Дівчата анімешні, а танки справжні. У головних героїнь – німецький Т4, чеський Т 38, американський М 3, самохідна гармата на базі Т3 та японська танкетка.

 

Я досі приголомшений. Японці не переймаються тим, що їхні маленькі глядачки можуть не мати достатнього асоціативного ряду. Бо в них виховується схильність до утворення асоціативних рядів.

 

Юні японки в побуті постійно стикаються з сінтоїстськими артефактами, буддійськими сентенціями, давніми місцевими традиціями, західними модними тенденціями, технічними новаціями, латентним реваншизмом, ненав'язливо підживлюваним в т.ч. й подібними аніме, криптоксенофобією (бо досі в аніме всі блондини є негативними персонажами а блакитноокі блондини – просто чудовиськами) тощо.

 

А з чим стикаються українські школярки? Окрім мультсеріалів Славко проглядає Вікіпедію і відкриває її на статті "Новгород-волинський район". Який чомусь називається з невластивим українській мові неповноголоссям – Новоград-волинським, хоча його справжня назва – Звягільський. Дивимося посилання "Пам'ятки історії Новгород-волинського району". З 75 облікованих пам’яток 5 – присвячені письменникам, 21 – прославляють більшовизм, 49 – справжні та символічні могили більшовицьких визволителів. Все. Більше нічого немає. Далі відкриваємо таблицю "Пам'ятки монументального мистецтва Житомирської області". З 53-х облікованих пам’ятників 10 – письменникам та науковцям, 11 – більшовицьким діячам, 32 – Леніна.

 

Як бачимо, здебільшого могили та молохи. Культ смерті та культ Леніна – ідола смерті. В районі та області ще є кілька музеїв, до яких ніхто не ходить, та вже досить багато церков, переважно Московського патріархату, куди ходять мало (Славко вважає, що це добре, що мало, бо, можливо, і деякі язичники спасуться, але ті, хто почув Слово Боже й після того пішов до Московського патріархату, той вже напевне приготований для геєнни вогняної... Але тут я з ним категорично незгоден, хоч, по своїй сірості й не маю аргументів для заперечення). Бурхлива українська історія восьми століть, яка кипіла тут, пам'ять про чудові, яскраві історичні постаті, про наших героїв, які воювали з протилежного боку, начисто стерта з пам'яті і з ландшафту.

 

Повз ідолів Леніна та могильні пам'ятки радянським ґвалтівникам і вбивцям українські дівчата ходять щодня. По телебаченню вони дивляться серіали про радянських ґвалтівників і вбивць, або мелодрами з життя сусідньої країни, де культивується пам'ять про великий подвиг радянських ґвалтівників і вбивць, або шоу мовою сусідньої країни, де звеличуються досягнення радянських ґвалтівників і вбивць. Так формується світла сторона їхньої натури, через радянські асоціації утворюється їхній суспільний ідеал.

 

За решту уявлень, тобто за темний бік, відповідає фешн ті ві та музичні телеканали.

 

Багато японських дівчат теж мріють про кар'єру високооплачуваних проституток з фешн-тусовки, проте, принаймні деякі марять долею членів танкового екіпажу. Натомість наші школярки майже суцільно гармонійно поєднують у своїй душі культ смерті з культом гріха. Лише чудом деякі серця зберігають чистоту. Чудом Україна пробивається крізь терня УРСР.

 

Почуттєві та поведінкові паттерни задаються також і політичною рекламою. Історія пропаганди нараховує тисячі років. Я вважаю себе непоганим знавцем давньоримського офіційного портрету й мушу зауважити, що римляни не бажали на портретах здаватися добрими, лагідними, викликати розчулення. Те саме можна сказати за портрети української шляхти та фотографії наших дідусів. А тепер погляньте на нинішні зображення кандидатів, чиновників, поп-зірок, або на власні фото. Придуркувато-добродушний вираз обличчя, губи, що посміхаються або готові скластися в посмішку, солодкі очі. В римські часи такий вираз обличчя свідчив би за готовність до гомосексуального зв'язку в пасивній ролі.

 

Саме з таким виразом білборду губернатор чи місцевий кандидат-мажоритарник вітатиме нас із черговою річницею перемоги Колими над Бухенвальдом. Саме такий вираз душі нав'язується новим поколінням.

 

Знаєте, - каже Славко – багато будівель та ідолів Леніна у сталінські часи побудовано з "асіро-вавилонською міццю". Це офіційний термін з радянського мистецтвознавства. Зазвичай похвальний. Скажімо, головний ідол біля Бессарабки створений видатним майстром асіро-вавилонського стилю, Мєркуровим. Як пише Вікіпедія, він був братом відомого язичника Гурджиєва, на початку двадцятих членствував у масонській ложі й "довів до високого мистецтва техніку посмертної маски".

 

Сповідуваний більшовиками асіро-вавилонський культ смерті досі тяжіє над Україною тисячами монументів, пропагандистськими штампами наших урядовців, гармонійно доповнений неоманіхейством інтернаціональної поп-культури, він щохвилини вбиває нас, розбещує наших дітей, не дозволяє народитися нашим онукам.

 

Тим небагатьом із нас, хто зберіг надію та віру, варто припинити посміхатися перед об'єктивом і взяти молоток в руки. І нехай ідоли впадуть! Нехай телевізори згаснуть!

 

Дмитро Корчинський,

ТСН


Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2208
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1458
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3569
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5329
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1612
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

99

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

379

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

818

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1594
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

385
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

716
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2412 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

384
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

809
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4860
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

677
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

536
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

473
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

347
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

667
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

829 2